JOL Vandaag deze lekkere bijlage bij de krant Politieman zo ernstig bedreigd dat hij moet verhuizen Koning krijgt eerste vaccinatie Nieuwe strenge dierenwet raakt ook miljoenen huisdieren Walcheren Het is heerlijk weer. En dan trekt in Zeeland meteen de waterkant. Velen zoeken de dijk, het kanaal of het strand op. Chayenne de Theije uit Stekene (prinses Ariël) staat wel heel apart uitgedost op het strand van Breskens. Met Anne en Marie-Louise (kinderen van vrienden) vormt ze een prinsessentrio. „Omdat ik er enorm van geniet kinderen mee te nemen in de magische wereld van prinsessen.'' De meeste zonaanbidders lopen er toch anders bij. zeeland 2 Gemeente en justitie kunnen verwarde buurtbewoner niet op afstand houden Onduidelijk waarom hij geen Janssen krijgt stemd. Die nieuwe wet, ingebracht door de Partij voor de Dieren, regelt dat dieren vanaf 1 januari 2023 geen pijn of ongemak meer mogen heb ben als ze in een stal, hok of kooi ge houden worden. De wet gaat niet alleen over vee - zoals kippen, varkens en koeien - maar óók over huisdieren. „Daarbij kun je dus ook denken aan het een zame konijn in het hok in de ach tertuin of aan de vogel in de kooi'', zegt Bas Rodenburg, hoogleraar dierenwelzijn aan de Universiteit Utrecht. Volgens de nieuwe wet moeten dieren natuurlijk gedrag kunnen vertonen: hokken, stallen Moeten we de hond de vrijheid geven de kat van de buurvrouw opte eten? en kooitjes moeten daarop worden aangepast. ,,Een konijn zit nu vaak in z'n eentje in een hok, terwijl het eigen lijk heel sociale dieren zijn'', zegt Rodenburg. ,,Dat geldt ook voor parkieten en andere vogels, die van nature veel bewegingsvrijheid heb ben.'' Verder zou kunnen gelden dat katten altijd de mogelijkheid moeten krijgen om naar buiten te gaan. Rodenburg plaatst vraagtekens bij de uitvoerbaarheid: ,,De vraag is of de wet te handhaven is.'' Minister Schouten ontraadde afgelopen april de wetswijziging. Toch stemde een meerderheid in de Tweede Kamer ermee in. Ook de Eerste Kamer ging vorige week akkoord: de senaat deed het af als een hamerstuk. Partijen in het parlement zijn nu bezorgd. ,,Mogen we honden nog aangelijnd uitlaten of moeten we ze de vrijheid geven om de kat van de buurvrouw op te eten?'', vraagt CDA-Kamerlid Derk Boswijk zich af. VVD, CDA, SGP en BBB vrezen bovendien desastreuze gevolgen voor de veehouderij in Nederland. Minister Schouten laat weten dat haar ministerie 'analyseert' wat de aangenomen wet in de praktijk gaat betekenen. ,,De wet is heel open ge formuleerd'', zegt ze. ,,Daarbinnen moet je kijken wat wel en wat niet kan.'' Zo is het volgens Schouten lastig te bepalen wat nu precies na tuurlijk gedrag van dieren is. P4 woensdag 2 juni 2021 Nieuwsmedia Koninklijke verkoeling puttin d« »P3 »P5 Hok en kooi zo goed als in de ban Konijnen en vogels mogen vanaf 2023 mogelijk niet meer in een hok of kooi worden gehouden. Dat is het gevolg van een nieuwe dierenwet, die vorige week ge ruisloos is aangenomen door de Eerste Kamer. Minister Carola Schouten (Landbouw) zit ermee in haar maag. Peter Winterman Den Haag Huisdiereigenaren dreigen in grote problemen te komen door een wetswijziging waarmee de Eerste Kamer vorige week heeft inge —Derk Boswijk, CDA-Kamerlid Zonnig en zomers warm 26°C pzc.nl Ook voor het laatste cfk Zeeuwse nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1