0 Ij Kruidvat blijft blij met Hazes 16 ECONOMIE 1^ Na een jaar lang corona-ellende zien werkgevers het weer wat zonniger in. Ze plaatsen volop vacatures, constateren uitzendgigant Randstad en het UWV. Niet alleen in de horeca, maar in alle takken van de economie. 'ungelmanti Kort Staking bij slachterij Plukon Werknemers van grote kippenslachterij Plukon gaan actievoeren: het personeel is ontevreden dat Plukon verschillende cao's hanteert. Volgens de FNV voelen de Plukon- medewerkers in Goor, Blokker en Ommen zich achtergesteld bij hun collega's in De- demsvaart en Wezep. De laatsten hebben van oudsher een eigen cao en krijgen er 2,5 procent loon bij. De verhoging volgt nadat het personeel daar dreigde met acties. Tekort chips remt verkoop De verkoop van nieuwe auto's zal dit jaar langzaam herstellen. Toch kunnen de pro blemen met de leveringen van chips het herstel in de weg zitten, waarschuwen bran cheverenigingen Bovag en RAI Vereniging. In mei werden 25.601 nieuwe auto's op ken teken gezet, een stijging van 72,5 procent ten opzichte van mei 2020. De verkopen krijgen een impuls van de geopende showrooms en toenemend economisch vertrouwen. Buitenlanders naar start-ups Het wordt voor de circa vierduizend Neder landse start-ups aanzienlijk eenvoudiger om buitenlands personeel aan te nemen. In de nieuwe vier jaar durende proef hoeven start-ups niet langer een salaris van min stens 4752 euro per maand te betalen. Er gaat een veel lager minimum van 2497 euro per maand gelden. Wel dient een buitenlandse medewerker ook een aandeel van minstens 1 procent in het bedrijf te ontvangen. Compensatie derivaten Banken zijn eindelijk klaar met het compen seren van gedupeerde ondernemers in het slepende rentederivatendossier. Volgens de AFM ontvingen bijna 19.000 gedupeerden circa 1,6 miljard euro compensatie. De affaire met rentederivaten in het mkb speelt al ja ren. Zes banken scheepten boeren, binnen vaartschippers en andere ondernemers op met ingewikkelde financiële producten. Ze kwamen daardoor in financiële problemen. ING JustEat takeaway PostNL as sinds kort zien we dat er in alle sectoren over de gehele linie weer vacatures wor den geplaatst'', zegt arbeidsmarktanalist Bart van Krimpen van Randstad Groep. En dat is een duidelijke omme keer afgezet tegen het afgelopen jaar: met de eerste lockdown vorig jaar maart zakte de vraag naar per soneel in de meeste sectoren sterk in. Ook in die sectoren die niet per se hard geraakt werden door co rona, weet Van Krimpen. Rond de zomer vorig jaar trok de vacaturemarkt wat aan, maar die opwaartse beweging bleek van korte duur: vanaf het najaar nam de vraag in veel sectoren weer af. ,,Veel werkgevers zetten hun vacatures tijdelijk on hold of heb ben ze uitgesteld, uit onzekerheid over corona en hoe de economie zich zou ontwikkelen'', aldus de arbeidsanalist. Maar die onzekerheid is met de komst van allerlei versoepelingen duidelijk op zijn retour. Dat beeld heeft ook Rob Witjes van het UWV. Volgens de arbeidsmarkt- deskundige is het inmiddels weer net zo druk op de vacaturemarkt als voor corona. ,,We zitten nu op het niveau van voor de crisis.'' Dit bevestigen de cijfers van het CBS. In het eerste kwartaal van vorig jaar waren er 221.000 open staande vacatures, in het eerste kwartaal van dit jaar zijn dat er al 248.000. En dat aantal loopt vol gens de twee arbeidsmarktdes kundigen hard op, waarbij recen telijk ook de werkloosheid daalt. Dat ligt nu op 3,4 procent. Uit de startblokken Witjes: ,,Normaal zie je het aantal openstaande vacatures geleidelijk toenemen, nu zie je dat veel werk gevers tegelijkertijd uit de start blokken komen. Verschillende branches zijn langere tijd op slot geweest en mogen nu weer open. Dat zorgt voor een enorme boost aan vacatures.'' Hazes zingt in de EK-voetbalcam- pagne van Kruitvat een oranjelied en prijst een goudkleurige naam- ketting aan. De volkszanger is de komende weken het speerpunt in de campagnes voor de drogisterij op televisie en online. De timing komt beroerd uit aan gezien de zanger onder vuur ligt vanwege zijn privéleven. Voor Kruidvat is de snel dalende populari teit van de zanger geen reden de campagne in te trekken. Volgens een woordvoerster zijn is het bedrijf niet bang voor imagoschade. „Na tuurlijk zien wij de negatieve reacties, maar er zijn ook positieve geluiden. Er zijn genoeg mensen die het voor ons opnemen.'' Nadat Kruidvat de campagne maandag naar buiten had gebracht, barstte kritiek los op het Insta- gramaccount van de keten. 'Ik heb spontaan niets meer van jullie no dig, er zijn gelukkig goede alterna tieven.' En: 'Ben meteen een paar deuren verder gelopen naar Etos.' De gouden ketting met de letters Oranje valt ook niet bij iedereen in de smaak. Of het sieraad door alle aandacht een hit wordt, kan Kruid vat nog niet zeggen. Volgens de woord voerder is Hazes ondanks alle commotie als geen ander in staat om Nederland in de stem ming te brengen in aanloop naar 'een geweldige voetbalzomer'. ,,Het lied dat André in onze commercial zingt, is een aanstekelijke meezin ger en de ultieme opwarmer voor het EK. Hij is wat ons betreft dé volkszanger van Nederland, hij past helemaal bij het Kruidvat. Het is nu tijd om vooruit te kijken en samen te genieten.'' ONGELIJKE BELONING AUTOBRANCHE HERSTELT LANGZAAM LAGERE SALARISSEN MOGELIJK - r v f SLEPENDE AFFAIRE AFGEROND O woensdag 2 juni 2021 Oplopende rente is goed nieuws voor de banken. Oliereus profi teert van de stij gende olieprijs. Het aandeel is al enige tijd uit de gratie bij de be leggers. m Beleggers vrezen dat de pakketbe zorging minder snel groeit. a> E o GO Werkgevers 3 durven het weer aan: vacatures in overvloed Natasja de Groot Amsterdam Broodjeszaak probeert personeel te werven. foto peter hilz Kruidvat is niet van plan te stop pen met zijn EK-campagne waarin André Hazes de hoofdrol speelt. Veel klanten lieten zich negatief uit over de omstreden volkszanger als commercieel uithangbord. 'Ben een paar deu ren verder gelopen naar Etos.' Sanne Schelfaut Hoofddorp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 16