NIEUWS 13 DE MENSENSLACHTER' VAN ITALIË IS VRIJ iSPiyflpi Stropersnetwerk blootgelegd 8tos Na 25 jaar liep huurmoordenaar Giovanni Brusca als vrij man de Rebibbia-gevangenis in Rome uit. Ruim tweehonderd moorden heeft hij op zijn geweten, maar hij ontrafelde ook veel maffiageheimen. Italië is verdeeld over zijn vrijlating. Rome Rosaria Schifani kan het nauwe lijks geloven. 'Hebben ze werke lijk u verru, het zwijn, vrijgela ten?' Ze is de weduwe van Vito Schifani, een van de politieagen ten die op 23 mei 1992 samen met onderzoeksrechter Giovanni Fal cone werd vermoord. De bom aanslag die de snelweg bij het stadje Capaci, halverwege het vliegveld en de stad Palermo, openreet was het werk van Brusca. 'Welke overheid laat acht dagen na de herdenking van de aanslag op Falcone de aanslagple ger vrij?' aldus Schifani in de Cor- riere della Sera. In de beroemde emotionele speech die de weduwe hield tij dens de begrafenis van haar man in de kathedraal van Palermo, zegt ze maffiosi te kunnen verge ven als ze op hun knieën hun ex cuses aanbieden, 'maar Brusca heeft nooit sorry gezegd'. Vat met zuur Haar verbijstering deelt ze met veel Italianen. Politici van links tot rechts hebben hun afschuw uitgesproken over de vrijlating van Giovanni Brusca. Oud-mi nister van Binnenlandse Zaken Matteo Salvini zegt verbitterd te zijn over de gang van zaken. „Dit is niet het recht dat Italië ver dient.'' Leider van de centrum linkse Partito Democratico heeft het over een stomp in de maag. U scannacristiani (de mensen slachter) was verantwoordelijk voor zowel de aanslag op onder- Op persoonlijk vlak is het pijnlijk, maar dit is de wet die mijn broer wilde zoeksrechter Giovanni Falcone in mei 1992 als die op Falcones col lega Paolo Borsellino zes weken later. De twee moesten dood, om dat ze tijdens het zogenoemde Maxiproces talloze maffiosi ach ter de tralies kregen. Met hun on vermoeibare graafwerk brachten Falcone en Borsellino eind jaren 80 de maffia een gevoelige slag toe en haalden ze zich de woede van de baas der bazen Toto Riina op hun hals. Behalve bom aanslagen voerde Giovanni Brusca ook talloze moorden uit voor zijn baas. De maffiamoorde naar is de tel kwijt hoeveel het er precies waren. Zijn gruwelijkste kan hij zich nog wel herinneren, de moord op de 14-jarige Giu seppe di Matteo. Giuseppes vader Santino was een spijtoptant en moest gestraft worden. Nadat Brusca de jongen had gewurgd, loste hij het lichaam op in een vat met zuur. In 2001, vijfjaar na zijn arresta tie, besluit Giovanni Brusca te Giovanni Brusca, 1996 Na de bom aanslag in 1992 gaan praten met de Italiaanse jus titie. In een lange reeks verklarin gen legt hij een deel van de orga nisatie van Cosa Nostra bloot en vertelt hij over de samenwerking met bepaalde politici. Op basis van verklaringen van Brusca wordt Silvio Berlusconi's rechter hand Marcello Dell'Utri veroor deeld voor samenwerking met de maffia. Deze samenwerking is de reden waarom Giovanni Brusca nu weer op vrije voeten is. „Op persoonlijk vlak is het pijnlijk'', zegt Maria Falcone, zus van de vermoorde onderzoeksrechter in een reactie. „Maar dit is de wet die mijn broer graag wilde en dus moet die gerespecteerd worden.'' Sterk signaal Van eenzelfde strekking zijn de woorden van Falcones voorma lige collega en opvolger als onder zoeksrechter in Palermo, Piero Grasso. „In het geval van Brusca heeft de staat drie keer gewon nen,'' schrijft hij in een lange Fa- cebookpost. „De eerste keer in 1996 met zijn arrestatie, in 2001 toen ze hem overtuigden te gaan praten en nu door zich aan de af spraken te houden.'' De voorma lige onderzoeksrechter noemt de vrijlating van Brusca een sterk signaal naar gevangen maffiosi. „Als je niet samenwerkt, zie je die vrijheid nooit.'' De politie in Limburg heeft na uitvoerig onderzoek een net werk van stropers blootgelegd. De stropers nodigen elkaar uit om deel te nemen aan nachte lijke strooptochten in Zuid Limburg, maar ook elders in het land. Een 29-jarige man uit Heerlen is gistermorgen opge pakt. Bij zijn arrestatie vond de politie in zijn woning vlees van gestroopte reekalfjes in de vrie zer. Dat is in beslag genomen, net als kadavers van gestroopte hazen, een geweer, jachtkle- ding en een auto. Politie en boa's kwamen in actie nadat in het voorjaar van 2020 opvallend veel meldingen waren binnengekomen van grootschalige wildstroperij in Zuid-Limburg. Daarbij werd vaak over net ingezaaide akkers gereden. De politie ontdekte wanneer de man uit Heerlen op pad ging. Het wild wordt 's nachts verblind met lampen, waarna hazewindhonden de dieren achtervolgen. Reeën en hazen worden zo op gruwelijke wijze gedood, aldus de politie. Stropen is een misdrijf waar maximaal zes jaar gevangenis straf op staat. Een prachtige ochtend in het Rusland van Poetin Zwaardere straffen kerk kindermisbruik Paus Franciscus scherpt de straffen aan voor priesters die zich schuldig maken aan sek sueel misbruik van kinderen. Zij zullen onder meer uit hun ambt worden ontheven. Dit geldt ook voor priesters die zich schuldig maken aan grooming van kinderen of kwetsbare vol wassenen. Bij grooming pro beert een dader iemands ver trouwen te winnen met als doel seksueel misbruik. Het zijn de meest ingrijpende wij zigingen in bijna veertig jaar. Advertentie 'Eczeem: hormoonzalf of een natuurlijk alternatief?' Holland Barrett woensdag 2 juni 2021 GO 'Hij heeft nooit sorry gezegd' Angelo van Schaik 931155 - Maria Falcone, zus slachtoffer FOTO'S AP, EPA HEERLEN Genadi Goedkov reageert via Twitter op de arrestatie van zijn zoon Andrei Pivovarov van de oppositiegroep Open Rusland. VATICAANSTAD SATUDARAH-UITVAART Gisteren waren honderden belangstellenden aanwezig bij de uitvaart van Etous Belserang, die vorige week op 46-jarige leef tijd overleed door hartfalen. Belserang was een kopstuk van motorclub Satudarah, die door de rechter verboden is. foto anp Inmiddels is Grahams al jarenlang verkrijgbaar Een Australische vader kon niet langer aanzien dat zijn zoontje zoveel last had van eczeem en begon aan de keukentafel zelf een middel uit te vinden voor de klachten van zijn zoon. Nu, ruim twintig jaar later, is zijn huidverzorgingsproduct op natuurlijke basis in Australië het meest gebruikte natuurlijke middel tegen eczeem en psoriasis en is het bij veel mensen niet meer uit het leven weg te denken. Arjen van de Merwe haalde de crème naar Europa en introduceerde het om te beginnen in Nederland. Van de Merwe vertelt: 'Vrienden van mij hebben kinderen met eczeem die zich tot bloedens toe krabben. Op zoek naar een oplossing kwam ik op buitenlandse internetforums steeds goede ervaringen van het Australische "Grahams" tegen. Ik besloot een aantal producten uit het assortiment hierheen te halen en deelde die bij wijze van test uit aan mensen met eczeem, psoriasis, een jeukende hoofdhuid etc. Toen ik de reacties teruggekoppeld kreeg was duidelijk dat heel veel mensen hierin hadden gevonden wat zij al zo lang zochten; zij waren af van de ellendige jeuk en hun huid werd heel rustig'. 'Dit is een medisch hulpmiddei. Lees voor gebruik de gebruiksaanwijzing. in Nederland bij elke drogist. Het zijn stuk voor stuk probleemoplossende producten zoals de eerder genoemde Eczeem Crème*, C+ Crème* Psorias Crème*, maar ook bijvoorbeeld Rosacea Crème* en shampoo voor een droge hoofdhuid (jeuk, schilfertjes, roos). Doordat winkels enthousiaste reacties van klanten krijgen en veel herhalingsverkopen zien, worden er weer meer mensen op het bestaan van Grahams gewezen. En de gebruikers zelf vertellen het natuurlijk ook door; vaak is het iets waarmee zij erfelijk belast zijn dus de familie is als eerste op de hoogte als een product goed aanslaat. 'We krijgen dagelijks heel emotionele reacties', vertelt Van de Merwe tot slot. 'Je kunt je niet voorstellen wat het met iemand doet als diegene altijd verschrikkelijk last van zijn/haar huid heeft en nu ineens aan den lijve ondervindt dat er ook een leven zonder krabben en schilfers mogelijk is.' tural alternat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 13