'Kom maar op met die Wandelmarathon' Monica is dolblij dat ze weer ergens naartoe kan werken ZEELAND 3 e heel graag de Wandelmarathon lopen. Ze heeft alleen nog geen startbewijs. Sinds gisteren staat haar naam op de site van de Kust marathon als officiële aanvrager. De Bevelandse noemt zichzelf 'wandelliefhebber en buiten mens'. Ze deed al zes keer mee aan de Wandelmarathon, maar de laatste jaren kwam het er niet van. ,,Druk met van alles. In wandelen gaat toch veel tijd zitten." Maar nu is het toch weer gaan kriebelen en dus wil ze er graag op 4 oktober bij zijn. ,,Ik sta op de lijst en nu is het af wachten of iemand van z'n start bewijs af wil. Ondertussen ben ik me aan het voorbereiden", zei Teunissen. Huiverig voor de massa bij het evenement en een kans op besmetting met corona is ze niet. ,,Het is in de buitenlucht, ik heb corona gehad en ben in middels ook ingeënt. Ik zou zeg gen: kom maar op met die Wan delmarathon. Ik ga in september ook naar de uitgestelde editie van Paaspop. Ik ben juist blij dat straks weer alles kan." Toen vorige week weer meer ver soepelingen werden aangekon digd, durfde Monica Sanderse uit Vlissingen al voorzichtig te hopen op een fysieke editie van de Kustmarathon. ,,Maar ik re kende er niet meteen op", zei ze. „Eerst zien, dan geloven. Er was al zo veel niet doorgegaan." Nu bekend is dat er op 3 okto ber hardgelopen gaat worden, is de atlete zielsgelukkig. ,,En ik denk heel veel mensen met mij. Hier zat iedereen op te wachten." Sanderse heeft een moeilijke tijd achter de rug, mede door co rona. Ze kreeg te maken met de pressie en worstelde weer met anorexia. Het hardlopen hielp haar er beetje bij beetje door heen. Er waren weliswaar geen wedstrijden, maar ze kon wel trainen. ,,Ik dwong mezelf ge woon naar buiten te gaan, soms met tranen in m'n ogen. Sinds november heb ik mijn leven weer opgepakt. Ik zeg ook tegen me zelf: je moet iets van het leven maken." Inmiddels gaat het al weer be ter met de Vlissingse. Ze traint zo'n 100 kilometer in de week. ,,Of ik nu klaar ben voor een ma rathon? Niet klaar, maar ik weet nu wel dat ik eindelijk weer er gens naar toe kan werken." EDITIE 2021 dinsdag 1 juni 2021 een ouderwets festijn Corina Teunissen uit Kapelle wil t -v'-. Corina Teunissen uit Kapelle hoopt op een startbewijs voor de Wandelmarathon. FOTO KATJA VAN NOORT De Kustmarathon van 2019, met de lopers in één lang lint bij Burghsluis. foto johan van der heijden Vier vragen en vier antwoorden over de Kustmarathon van 2021. Wie mogen er starten? Iedereen die zich in 2020 al had ingeschreven voor de editie van dat jaar, mocht zijn of haar start bewijs meenemen naar 2021. De Wandelmarathon is al volge boekt, de andere onderdelen nog niet. Op marathonzeeland.nl kan er in geschreven worden. Mensen die niet meer mee kunnen doen, bij voorbeeld vanwege een blessure, of deelname in oktober nog niet vertrouwd vinden, kunnen hun ticket op dezelfde site te koop aanbieden. Daar vindt voortdu rend enige handel plaats. Hoe ziet het parkoers eruit? In 2018 en 2019 was het par koers iets anders dan in de voor gaande vijftien edities, na het no dige gesteggel met Staatsbosbe heer. In 2021 zet de Kustmara thon die lijn gemakshalve door. De organisatie geeft aan dat de tijd al woelig genoeg is en wil nu niet terug naar het oude par koers. De lus langs Burghsluis blijft dus. Worden alle onderdelen gehou den? Ja én de Ladiesrun wordt uitge breid. Bij het onderdeel, dat puur voor vrouwen is, komt een extra afstand: 15 kilometer. Net als in voorgaande jaren kan er ook nog steeds voor 5 en 10 kilometer ge kozen worden. Komen er weer marathontrai ningen? Omdat daar enorme behoefte aan is, gaat de organisatie daar ook mee van start deze zomer. Op marathonzeeland.nl zal een kalender gepubliceerd worden. Monica Sanderse wint de halve marathon van Cadzand-Bad in 2020. Een maand later ging de wereld op slot. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35