r NL Doet is kers op de taart van toch al saamhorig Ossenisse 5 LUNCHROOM 5 JUNI OPEN Bij de mededeling dat zaterdag 5 juni de horeca en restaurants onder voorwaarden weer open mogen, slaakte de Hulsterse Els Willemsen een vreugdekreet. Die dag opent ze de deur van haar What Els lunch lekkers room aan de Stationsweg in Hulst. Daarmee gaat voor Willemsen (52) een lang gekoesterde droom in vervulling. I en eigen zaak hebben en daar haar zelfge maakte heerlijkheden serveren. Het is bijna I zover. Willemsen: ,,In februari is de zaak beklonken en sinds maart zijn we druk bezig ge weest om ons plekje, een voorma lig restaurant, een flinke opknap beurt te geven. Nu moet alleen de voorgevel nog gewit en dan staat What Els er toppie bij." Werken in de horeca is Els niet vreemd. Ze had van jongs af aan diverse baantjes in die sector. Uit eindelijk volgde ze de opleiding tot kok en tot de geboorte van haar twee kinderen kookte ze in diverse restaurants. ,,Toen ben ik een tijdje gestopt, maar het begon weer te kriebelen. En zo begon ik met het op bestelling bakken van gebak en vooral themataarten in mijn eigen keuken thuis. Ook ver zorgde ik catering en bood high tea-arrangementen aan." En toen was daar de kans een ei gen zaak te beginnen. Bezorgde re- acties bleven niet uit. Want waarom zou je in coronatijd nou net een horecazaak beginnen, een sector die zo veel klappen krijgt? Willemsen liet zich hier niet door ontmoedigen en bleef stug bij haar besluit. „Corona zal toch wel een keer voorbij zijn. Ik ben nu 52 en dit is ook de laatste kans om mijn droom uit te laten komen. En die kans grijp ik met beide handen aan." Willemsens enthousiasme kende geen grenzen. De hele fami lie stak de handen uit de mouwen en ging gedreven aan de slag in het pand aan de Stationsweg. Schil derwerk, behangen, tegelen, niets Een eigen horecazaak was altijd mijn droom. Nu kan ik me lekker gaan uitleven was te veel. Het resultaat mag er dan ook zijn. What Els heeft een uitstraling van een warme, gezel lige huiskamer. Een speciale zit hoek en twee kroonluchters ver sterken dit alleen maar. Els is er trots op dat ze de voorkant van de grote bar in de zaak zelf heeft ge stuukt en betegeld. Nu het interi eur naar eigen wensen opgeknapt is en de opening aanstaande, kan het eigenlijke werk beginnen. High tea paradepaardje Willemsen: ,,Nu kan ik me lekker gaan uitleven. Voor de lunch, maar ook ontbijt is er de kleine kaart met diverse belegde broodjes. Als paradepaardje van de zaak zet ik in op het verzorgen van een high tea- arrangement. Mensen kunnen hier vanaf twee personen zo voor aanschuiven. Reserveren vooraf is niet nodig. De zoete en hartige hapjes prepareer ik hier in de pro fessioneel geoutilleerde keuken. Erbij schenk ik diverse soorten koffie en thee of eventueel een lekker wijntje." Extra bonus bij What Els is het terras achter de zaak met uitzicht op de Hulster stadswallen en de vest. Willem- sen: What Els(e) wil een liefheb ber nog meer?" De lunch en lekkers room is van donderdag tot en met zondag ge opend van 10.00 tot 18.00 uur. En daar zijn ze al, in het parkje ('t veld), het dorpshart van De Snis. In korte tijd zit er al een container vol met snoeiafval en onkruid. Arga Moree is er samen met een hele club vrijwilligers bezig met het fat soeneren van het park. Even ver- derop in het dorp steekt haar man Henk de handen uit de mouwen bij het opknappen van het school- paadje. ,,Hier is Ossenisse grandi oos in. Saamhorigheid", zegt vrij willigster Marjo Huijgens, die nog maar sinds een jaar op De Snis woont. Er wordt geschoffeld, ge snoeid en geveegd. Het dorpshart ligt er weer prachtig bij. Maar dat komt niet door NL Doet, de groot ste vrijwilligersactie van Nederland van het Oranje Fonds. ,,Een groep dorpsbewoners met groene vingers onderhoudt het park", zegt Moree. ,,Deze dag is een leuke extra, ande ren kunnen aanhaken en zo krijgen we nog meer gedaan." Een eindje verderop is Arnold Mannaert, samen met een handvol dorpsgenoten druk doende aan het schoolpaadje, ook wel schelpenpad of het kerkenpaadje genaamd. Er liggen stenen los en er zijn verzak kingen. ,,Veel mensen gebruiken dit paadje als korte route naar het dorpshart, maar als je slecht ter been bent, of in een rolstoel zit, dan is het haast ondoenlijk." Rollende staartmaker Stefanie van Houcke (34) kan er over meepraten. Zij zit in een rol stoel, maar dat belet haar niet mee te helpen. Ze is die ochtend een rol lende stratenmaker; stenen eruit, schoonmaken, en ze netjes weer te rugleggen. maandag 31 mei 2021 VL What Els(e) wil een mens nog meer Edy de Witte Hulst VF V' Els maakt al het lekkers zelf. foto anne hana -Els Willemsen Info via What Els op Facebook en Instagram en de website whatelslunchenlekkers.nl Een elektrische heggenschaar klinkt zaterdagochtend over Os senisse. Het is dan ook niet moeilijk de eerste vrijwilligers te vinden die NL Doet aangrijpen om hun dorp een beetje mooier te maken. Gewoon het geronk volgen. Sheila van Doorsselaer Ossenisse Stefanie van Houcke en haar moeder Marjo Huijgens aan de slag om het schoolpaadje in Ossenisse minder hobbelig te krijgen. Zeker voor rolstoelgebruikers zoals Stefanie is het pad nu niet makkelijk begaanbaar. foto anne hana

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50