Na 140 jaar geen De Hulsters meer met een posttas in Sas Jans met 103 piekfijn op de foto Dertig jaar na eerste plannen 4 Pinksterrit een week later onder blauwe hemel Sinds 1996 is Hulst al vol van de re constructie van het noordwestelijk deel van de binnenstad. Het project dat het stadsdeel aantrekkelijker moest maken voor bewoners, be zoekers en ondernemers werd in tien delen aangepakt. Hulst heeft nu de kans de laatste drie fases in Met de animo zit het wel goed, er staan 600 mensen op de wachtlijst voor een huis één keer uit te laten voeren. Dat mag wat extra kosten, maar dan is het wel klaar, bijna dertig jaar later. Voor de laatste drie projecten (de invulling van de locaties 'voormalig postkantoor', De Meerpaal en on derkade en 'de oude Action' op het 's-Gravenhofplein) is de gemeente nu rond met drie partijen die de grond willen kopen en daar willen gaan bouwen. Jans blies gisteren een heleboel kaarsjes uit in haar zorgapparte- ment in De Burght in Oostburg. Ondanks dat ze genoot van alle aandacht, was het behalen van zo'n mijlpaal bitterzoet. ,,Al mijn ken nissen zijn overleden. D'r is niet veel meer aan." De krant leest Jans nog steeds. ,,Ik kijk nu vooral naar de overlijdens advertenties." De coronamaatrege len in het zorgcentrum zijn Jans niet in de koude kleren gaan zitten. Oud-café De Meerpaal wordt grondig verbouwd en uitgebreid tot een bioscoop met drie zalen, een podium, brasserie, restaurant, ter ras en een bedrijfsappartement. De onderkade wordt ook onderdeel van de cinema. De bouw kan nog deze zomer starten. Op de plaats van het voormalige postkantoor, naast de Keldermanspoort, komen 36 comfortwoningen. De bouw start volgend jaar. Het oude Action- pand wordt gesloopt en maakt plaats voor appartementencomplex 'De Stadshave', met 52 appartemen ten en commerciële ruimtes. Deze bouw is in 2023 voorzien. Korting Van alle partijen was het CDA het meest kritisch over het voorstel. ,,Een totaalbedrag van 8,4 miljoen. Dat is toch vijf miljoen meer dan de raad is voorgehouden", vond Piet van de Kerkhove. ,,Ik heb daar moeite mee, want we geven de ont wikkelaars nog korting op hun aan kopen ook." Verantwoordelijk wet houder Diana van Damme beloofde het CDA een overzicht waar die ex tra vijf miljoen aan is opgegaan. ,,Het is inderdaad meer, maar ik ben blij dat we ondernemers hebben die hun nek willen uitsteken." Ronnie Roctus (Algemeen Be lang Groot Hulst) had nog wel zijn vraagtekens of er toch wel animo zal zijn voor zo veel appartementen en hoe het parkeren wordt geregeld. Van Damme kon hem geruststel len. ,,Als je al weet dat er bij de Woonstichting 600 mensen op een wachtlijst staan voor een huis in de binnenstad, dan zit het met de animo wel goed." ,,Ik kan niet meer lopen. Voorheen ging ik met mijn rollator naar de zaal beneden voor het middageten. Dat hield me fit. Nu kom ik mijn kamer niet meer uit en daardoor zijn mijn spieren heel erg verslapt. Gelukkig is mijn geheugen nog goed." Oude mensen Jans zit nu de hele dag in haar rol stoel. ,,Ze zetten me weleens voor het raam. Na het middageten doe ik een dutje en wacht op iets of ie mand." Drie keer per week komen haar zoon of schoondochter langs en op haar verjaardag waren ook haar twee kleinzonen aanwezig. ,,Uit het tehuis zie ik niemand meer, het zijn ook allemaal oude mensen hier." Hij had eigenlijk voor monteur ge leerd, maar na omzwervingen in de caravanbouw en als heftruck chauffeur werd Ferry postbode. Net als zijn vader Walter en opa Omèr. Zoon Pascal bezorgde ook dertien jaar de post. Wat er zo fan tastisch is aan het vak? Ferry: ,,De vrijheid. Ik kon mijn werk doen en lekker thuis een kopje koffie ko men drinken." Het verhaal begint bij opa Omèr die kleermaker was in Sas van Gent maar als bijbaan de post rondbracht. Het werd uiteindelijk zijn fulltime job en dat veertig jaar lang. Zijn onlangs overleden zoon Walter, de vader van Ferry, volgde Omèr op en maakte ook de veertig jaar vol. Ferry startte in 1974 en werkte een tijdje samen met zijn pa, (klein)zoon Pascal volgde in diens voetsporen, maar kon door een reorganisatie niet blijven. In totaal 140 jaar De Hulsters be zorgde de post in Sas. ,,Een uni- Ik kon mijn werk doen en toch thuis een kopje koffie drinken cum", vond ook de Terneuzense wethouder maar ook geboren Sas- senaar, Frank van Hulle, die, net zoals vrienden en familie, Ferry thuis in Sas overviel na zijn laatste werkdag. Postbodes. Iedereen wist vroe ger wie dat was en de beambtes zelf kenden hun pappenheimers. Vooral die van 'de oude stempel' wisten iedereen te wonen. Ze wis ten de hobby van iedereen, wie verliefd was op wie, achter welke deur een rothond zat en wie de deurwaarder op zijn dak kreeg. Ferry: ,,Klopt helemaal. MMr... Ik heb destijds wel een eed afgelegd. Horen, zien en zwijgen." Ferry's maat Arnold Kwisthout had zaterdag samen met Ferry's partner Anne-Marie een feestje geregeld, thuis aan de Vieram- bachtenstraat. Een spandoek en de vlag hingen uit, ballonnen overal en de voortuin deed dienst als woonkamer voor een groot aantal vrienden, familieleden en belang stellenden. Anne-Marie liep af en aan met Jupiler en dweilband Beet bracht Ferry, op het pad voor zijn huis gezeten in een schommel stoel, een serenade. ,,Oh sapperdi- osia, Sapperdi-j éj éj é-holadio!" Ferry werd bedolven onder lof tuitingen. Sas van Gent gaat hem duidelijk missen. Cadeautjes kreeg hij ook, zoals, erg ludiek, bakken geraniums. ,,Kun je nu mooi achter gaan zitten." Dat is Ferry niet van plan. ,,Vanaf nu ga ik wat later op staan, maar hond Bikkel krijgt wel extra lange wandelingen." NIEUWVLIET Vorige week viel de Pinksterrit van de Vereniging Re- creatieruiters Zeeuws-Vlaanderen letterlijk in het water. Daarom gin gen ze zaterdag op herhaling. On der een prachtige blauwe lucht trokken in 55 koetsen en ruiters door de polders. De tocht was nu de Pannenkoek- Paarden-Rit gedoopt. Een route van Groede naar Hof Het Zuiden in Nieuwvliet en na een lunch op het Hof weer terug. Het was een feeste lijke rit; de vereniging zette haar honderdste lid in het zonnetje én vierde dat er groen licht is voor een officieel ruiterpad in Zeeuws- Vlaanderen. Het allereerste. maandag 31 mei 2021 Bierkaai is op 'n haar na gevild VL Ferry de Hulsters, in uniform gezeten op zijn schommeltroon, zwaait naar het publiek tijdens zijn eigen afscheidsfeest. Na 47 jaar bij 'de post' gaat hij met pensioen. foto anne hana ,,Waar kunnen we tekenen?" Hoewel de uitvoering van stads vernieuwingsproject De Nieuwe Bierkaai in Hulst vijf miljoen euro duurder uitvalt, willen de partijen in Hulst toch een lap geven op de laatste drie fases van het project. „Kunnen we er eindelijk een streep onder zet ten." Sheila van Doorsselaer Hulst -Diana van Damme, wethouder Ze mag dan wel 103 zijn gewor den, Jans Wessel-Wagenaar uit Oostburg wil er nog wel even piekfijn uitzien voor de foto. Wilma Valk Oostburg Vier generaties De Hulsters be zorgden de post in Sas van Gent. Ferry (66) gaat na 47 jaar met pensioen en zo eindigde, met een gezellig feestje, na 140 jaar de Sasse postdynastie De Hulsters. Sheila van Doorsselaer Sas van Gent -Ferry de Hulsters Jans Wessel-Wagenaar uit Oostburg is 103 jaar geworden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 49