I 1 Open dag scouting, vooral II hopen op leiders 4 Poortambacht bruist als nooit tevoren, nu nog een eigen wijkcentrum Esme Soesman Zierikzee Wijkraad Hart van Poortambacht heeft een overeenkomst met Gors, waardoor ze 90 dagdelen per jaar gebruik kunnen maken van een ruimte bij Stadsboerderij De Punt. Daar is de wijkraad blij mee. Toch is de ultieme droom een eigen onder komen, met voldoende ruimte voor jong en oud. ,,Dit is de grootste wijk van heel het eiland, maar we hebben geen eigen dorps- of wijkhuis", consta teren scheidend voorzitter Adri Tange en (interim)voorzitter Tonny Merle van de wijkraad. Ze denken dat Poortambacht gebaat is Dit is de grootste wijk van het eiland, maar we hebben geen eigen dorps- of wijkhuis bij een plek die voluit te gebruiken is op elk gewenst tijdstip. Zoals de oude Lidl, waar een bil jart kan worden neergezet. En een honk gerealiseerd voor jonge gas ten, schetst Merle het plaatje. Met genoeg plaats om allerlei activitei ten (van bridge tot handwerken en van dansen tot vergaderingen) on derdak te kunnen bieden. In Poortambacht is een hoop gaande. Ooit was het een buurt met een imago van niks. Een slaap wijk, waar je 's ochtends uit vertrok om te gaan werken en pas 's avonds laat naar terugkeerde. Tot het hut- tendorp op poten werd gezet, blik ken Tange en penningmeester Cora Jonker op de afgelopen jaren terug. Beiden namen zaterdag afscheid van de wijkraad waar ze zich een jaar of 7 voor hebben ingezet. De wijkraad heeft in die tijd een cruciale rol gespeeld in het op de kaart zetten van de Zierikzeese wijk. ,,Ik denk dat we een soort be wustzijn hebben kunnen kweken dat hier best veel gebeurt. Er zit hier ook heel veel natuurlijk: we hebben een bibliotheek, scholen en win- kels. En we hebben altijd veel steun gekregen van onder meer Gors, SMWO en Borrendamme", zegt Tange. Eenzaamheid Niet dat het zorgen voor verbinding in de wijk altijd zo makkelijk gaat, vult J onker aan. ,,J e leest en hoort in de media veel over eenzaamheid. Wij willen heel laagdrempelig zijn. Maar het is best lastig om mensen van de bank te krijgen. En vanach ter de televisie en de computer én Je leest en hoort in de media veel over eenzaamheid. Maar het is lastig mensen uit hun huis te krijgen uit huis." En dan stak het afgelopen jaar ook corona nog een spaak in het wiel. ,,Waardoor allerlei plannen nu even in een gesloten trommeltje zitten." Toch blijft wijkraad Hart van Poortambacht onverminderd ac tief. Activiteiten als het Repaircafé gaan weer van start (12 juni) en ook de belangenbehartiging gaat onver minderd door. De verkeersveiligheid en toegan kelijkheid van de wijk zijn en blij ven een hot item. Esme Soesman Brouwershaven Petra van der Weele, leidster van de Dolfijnen bij de Grevelingengroep in Brouwershaven, trekt je nog net niet aan je haren naar binnen. Maar het is zó leuk, vindt ze zelf. Als klein meisje was scouting voor haar de plek waar ze leerde steviger in haar schoenen te staan. ,,Ik was onzeker en durfde eigen lijk niets. Hier heb ik voor mezelf leren opkomen, leren zelfstandig te zijn en na te denken over wat wel en niet kan. Maar ook nu is dit mijn passie. Het scoutingspel vind ik nog Lekker stoeien, zelf een kind zijn en gewoon meedoen steeds heel leuk en met kinderen werken is geweldig." In Bruinisse geniet Jent Mooij, zelf met zijn 17 jaar een explorer, eveneens van het leidinggeven. Nog volop in opleiding om alle kwalificaties te halen, geeft hij al wel leiding aan de Bevers van de Bruse Prinses Margrietgroep. ,,Ik vind jonge kinderen echt heel leuk. Lekker stoeien, zelf een kind zijn en gewoon meedoen." Het opleidingstraject is lang maar de landelijke organisatie is daar wel mee bezig, zegt leidster Tamara Kik van de Explorers in Bruinisse. ,,Ik zit zelf in het onderwijs en zit vanaf mijn 7-de op scouting, dus voor mij zijn sommige dingen gesneden koek. Daar kan gerichter naar geke ken worden." De vier Schouwen- Duivelandse scoutinggroepen hiel den dit weekend open dag. De clubs werken sinds kort samen om de scouting te promoten. Het leverde een bonte mix aan activiteiten op. Van action painting tot het bouwen van een familieschommel. maandag 31 mei 2021 SD Imago van suffe wijk verleden tijd Het was ooit de sufste wijk van Zierikzee, maar die tijd is voor bij. Poortambacht bruist als nooit tevoren. Met een wijkraad en een eigen krant, een moes tuin én een heel grote wens: een eigen wijkcentrum waar jong en oud elkaar kunnen ontmoeten. i ff i -Adri Tange, neemt afscheid als voorzitter 1^*- Cora Jonker (l) en Adri Tange namen zaterdag afscheid als respectievelijk penningmeester en voorzitter van de wijkraad Hart van Poort ambacht. FOTO MARIEKE MANDEMAKER -Cora Jonker, neemt afscheid als penningmeester Staan ze bij de meeste clubs te springen om leden, bij de scou ting gaat het met de ledenaan tallen best goed. Maar er is wel een schreeuwend gebrek aan leiding. Ook mensen zonder scoutingervaring zijn welkom. -Jent Mooij, leider in opleiding Jent Mooij, Tamara Kik, Mette Mooij en Michiel Meerkerk (vlnr) bezig met action painting. foto marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 45