O) 0 O Toptijd Vandaag begint sloop van atletiekbaan aan Nassaulaan ZEELAND 11 De voetbalvelden en de sporthal waren al verdwenen, vanaf vandaag wordt ook de atletiekbaan 'geruimd'. Alle Zeeuwse toppers hebben er gelopen. Mobach Het oude sporthart van Middelburg stopt maandag definitief met klop pen. De voetbalvelden van de Nadorst waar Middelburg successen vierde, zijn al jaren verdwenen. De sporthal aan de Nassaulaan waar de handbal lers van EMM de Nederlandse top haalden, is afgebroken. Nu wordt de atletiekbaan aan de Nassaulaan ge sloopt waar de Zeeuwse top liep. De sloop vervult John Vermeule met weemoed. De Middelburger wist dat het eraan zat te komen, maar niet wanneer. Hij heeft heel wat voetstap pen op de baan liggen. Als 15-jarige kwam hij er binnen voor de trainin gen van Kees de Grave en Trijnie Smeenge. ,,Ik zat eerst bij Spado in Bergen op Zoom, maar in Middelburg is mijn talent eigenlijk ontsproten." Dat was in de jaren zeventig. De baan werd toen al decennialang ge bruikt voor trainingen en wedstrij den. De Zeeuwse toppers Hein Cujé, Piet Vonck, Cas Mulder en Hans Bos telaar vochten er heroïsche gevechten uit, weet Koos Oggel. ,,Voor mij was het zaak om zo lang mogelijk bij zulke mannen aan te haken. Maar na drie rondes lukte dat al niet meer." Cujé drukte een stevig stempel op de reputatie van de baan. In 1958 liep hij er een Nederlands record op de 5000 meter, in 1963 werd hij op zijn thuisbaan (weer) Nederlands kampi oen steeple chase. In 1982 liep overi gens John Vermeule het laatste Zeeuws record van Cujé (op de stee- De baan in Middelburg was goed beschut door bomen en gebouwen. Daardoor kon je er goede tijden lopen ple chase) uit de boeken. „Middelburg had in die tijd één van de weinige sintelbanen in Zeeland", weet de voormalige atleet en atletiek- bestuurder uit Kapelle. ,,Boven de Westerschelde had je alleen Vlissin- gen en Middelburg. In Goes en Zierik- zee had je nog grasbanen. De baan in Middelburg was goed beschut door bomen en gebouwen. Daardoor kon je er goede tijden lopen." Vierde in Berlijn Vermeule weet nog precies wanneer de baan de korzelige sintels ruilde voor modern kunststof. Niet alleen omdat zijn vader Jan - jarenlang voor zitter van Dynamo'70, de 'bespeler' van de baan - daarvoor een warm pleitbezorger was. ,,Maar vooral om dat ik op de dag van de opening, 4 ok tober 1987, vierde werd in de mara thon van Berlijn.'' Precies tien jaar geleden vertrok Dynamica, na een fusie de opvolger van Dynamo'70, naar sportpark Vrij burg tussen Middelburg en Vlissin- gen. De baan aan de Nassaulaan ver loor daarmee zijn vaste bewoner. De liefhebbers konden er nog altijd te recht voor hun looptrainingen. In ja nuari 2013 werd de baan onder water gezet om als ijsbaan te fungeren. Een jaar geleden besloot de ge meente om het terrein met de hal en de baan zo snel mogelijk af te sluiten. Gedurende de eerste corona-lock- down werden meerdere vernielingen gepleegd, zoals ingegooide ramen. Er werd ook geen onderhoud meer ge pleegd. Het gras om de baan staat in middels tot navelhoogte en de gaten in de baan zijn niet meer gedicht. Dit weekeinde konden de lopers hun laatste meters maken op de le gendarische baan. Maandag beginnen de zogenaamde saneringswerkzaam heden. Zowel John Vermeule als Koos Oggel kan zich niet heugen wanneer hij voor het laatst op de baan was ge weest. Maar ze weten wel dat het Mid delburgse sporthart aan de Nassau laan straks alleen nog in hun herinne ring klopt. maandag 31 mei 2021 PM Tim van den Broeke slaagde er net niet in om het Zeeuws record op de 1500 meter te verbeteren. De Vlissinger liep in Nijmegen een pr van 3.43.86 en bleef daarmee 26 honderdste verwijderd van de toptijd van Henk Lindner. Hij liep in 1979 een tijd van 3.43.6 minuten. 24 Jarno Mobach (foto) heeft de Tour de la Mira- belle met een 24ste plaats in het eindklasse ment afgeslo ten. In de laat ste etappe kwam de wiel renner uit Phi lippine als 66ste binnen, op 1.37 minuten van winnaar Er- lend Blikra. De eindzege ging naar de Noor Idar Andersen. In Denemarken werd Nick van der Lijke uit Middelburg 59ste in de Fyen Rundt. Rudy Boogert Middelburg Onderhoud wordt al een jaar niet meer gepleegd op de atletiekbaan. foto LEX DE MEESTER -Koos Oggel, out-atleet M De start van de Sint Nico- laascross op de baan van Mid delburg met onder anderen Jan van den Dries (187), Sjaak Sinke (189) en Cees van Oosten (donkere mou wen). FOTO ARCHIEF SJAAK SINKE o a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43