Win 2 kaarten Nederland - Oostenrijk Peter Bosz kan ook in Frankrijk als trainer aan de slag met veel jeugdspelers winnen doen we samen 6 Heinekeri Peter Bosz (57) gaat opnieuw op avontuur in het buitenland, ditmaal in Lyon bij Olympique. Bij zijn presentatie viel gisteren ook een vergelijking met Ajax en het Europa League-toernooi van 2017. Ga naar pzc.nl/buitenkansjes Toen Peter Bosz in mei 2017 met Ajax over twee wedstrijden beter was dan Olympique Lyon in de halve finale van de Europa League, zat zijn naam meteen in het hoofd van Jean-Michel Aulas. Dat is de markante voorzitter van de Franse club, die net als Ajax bekendstaat om zijn sterke jeugdopleiding. Niet dat Aulas Bosz destijds stante pede als hoofdtrainer wilde, maar de Nederlander ging op de lijst als 'interessant voor de toe komst'. ,,We hadden nu vijftig sol licitaties voor het hoofdtrainer schap, maar we zochten heel speci fiek'', zei Aulas gisteren bij de pre sentatie van Bosz als nieuwe trai ner. ,,We willen iemand die onze vele grote talenten ontwikkelt. Die aanvallend denkt. En omdat com municatie belangrijk is, het liefst ie mand die Frans spreekt. Peter Bosz voldoet aan alle drie die criteria. En ja, we kennen hem natuurlijk al van die halve finale in 2017. Sindsdien zijn we hem blijven volgen.'' Lyon handelde de afgelopen da gen snel. Bosz werd op vakantie op Cura^ao benadert, voerde Zoomge- sprekken met onder anderen tech- nisch directeur Juninho en vloog op vrijdagavond naar Nederland en daarvandaan op zaterdag meteen met een privéjet door naar Lyon. Daar kwam hij 's avonds rond en gisterochtend volgde de presenta tie. ,,Heel hectisch, ja. Maar dit is een mooie club met een goed ver haal. Ik was direct enthousiast. En dan vlieg je graag op en neer vanuit Curasao", zei Bosz gistermiddag. Meerdere aanbiedingen Zelf woog hij sinds zijn ontslag in maart bij Bayer Leverkusen meer dere aanbiedingen van buiten landse clubs af. Onder meer Wolfs burg en een andere Franse club, Nice, toonden interesse. Bosz te kent voor twee jaar met een optie voor een derde seizoen. Zoals altijd We kennen hem natuurlijk al van de halve finale in 2017. Sindsdien zijn we hem blijven volgen gaat zijn vaste assistent Hendrie Krüzen mee. Ook Rob Maas en per formance coach Terry Peters sluiten aan in Lyon. ,,In de gesprekken schetsten ze me dat de club een volgende fase ingaat in een project dat twee jaar geleden begon", zegt Bosz. ,,Toen werd Juninho, de Braziliaan die hier eerder al lang speelde, tech nisch directeur. Hij was een bege nadigd voetballer, een stilist op het middenveld, maar ook een team speler. En zo kijkt hij nu ook naar spelers die hij zoekt voor de club.'' Bosz weet dat er geld is om deze zomer te investeren in de selectie. Het is geen belemmering dat Lyon geen geld beurt voor Memphis De- pay. De spits van Oranje vertrekt na vier seizoenen transfervrij. Verder rekent de club op de eigen jeugdop leiding. Bosz: ,,Er zijn hier gelijke- nissen met Ajax. Ze koketteren er bij Lyon mee dat ze na Barcelona en Real Madrid momenteel de meeste jeugdspelers leveren aan clubs in Europese competities. Ik ben be nieuwd.'' Lyon werd vierde in Frankrijk. Dat was uiteindelijk teleurstellend, omdat ze lange tij d verwikkeld wa ren in een titelstrijd met Paris Saint-Germain en Lille. Kans Bosz: ,,Normaal kun je van PSG niet winnen, is in Frankrijk de gedachte. Maar die hadden een tussentijdse trainerswissel en dat gaf nu de kans voor andere clubs. Lille is uiteinde lijk kampioen geworden, maar ze namen de koppositie pas in het voorjaar over toen ze Lyon klopten in een onderling duel.'' De ambitie voor volgend seizoen is weer om de titel strijden en gaan voor het win nen van de Europa League. Bosz deed zijn presentatie giste ren in vloeiend Frans. Zoals hij eer der bij Bayer Leverkusen perscon ferenties en interviews meteen in het Duits deed. ,,De Franse compe titie is me niet vreemd hè, door mijn drie seizoenen als speler bij Toulon (1988-1991, red). ik ben al tijd wel Frans blijven praten, bij Vi tesse bijvoorbeeld met Bertrand Traoré en bij Ajax met Andre Onana.'' Lyon is alweer zijn vierde club in het buitenland. Nergens bleef Bosz tot nu langer dan tweeënhalf jaar. ,,Een keer drie of vier jaar bij een club, dat zou ik wel het liefste heb ben. Ik had eerlijk gezegd ook ge dacht dat het bij Leverkusen had gekund. Nu maar kijken hoe het avontuur hier loopt.'' Beleef het UEFA EURO 2020™ met Heineken® (officiële partner) en de PZC. Winnen? Doe mee en ontvang ook een e-book over Johan Cruijff. maandag 31 mei 2021 'Lyon lijkt wel wat op Ajax' Maarten Wijffels Rotterdam - Jean-Michel Aulas Ot 1 MrtQVl ITOhHA Peter Bosz glundert bij zijn aanstelling als hoofdtrainer van Olympique Lyon. De 57-jarige Apeldoor ner heeft voor twee jaar getekend met een optie voor een derde seizoen. foto afp Met trots voor u gebrouwen. Geen 18, geen alcohol.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38