OPENPfDIUM II Wat is het mooiste shirt van Nederland? 6 Win 1 van de 9 gedragen en gesigneerde Oranjeshirts. iïïll Stem nu op PZC.nl/mooisteshirt. Oranje zijn we samen Muzikanten laten zien en horen wat ze in hun mars hebben. Vandaag richten we onze spotlight op Potential Wonder. De Bevelandse band Po tential Wonder won prijs na prijs bij Zeeuwse bandjescom petities. Dit jaar moest het oogstjaar worden, de veelbelo vende band had boekingen binnen voor optredens in concertzalen en op festivals. Maar door corona viel alles in het water. Bijna alles, want ze maakten een nieuwe EP en een vi deoclip. ,,Het was supervet, we hadden stu- diotijd gewonnen bij bandjescompe titie Spectra om professioneel mu ziek op te nemen", vertelt drum mer Gerard Steur. De opnames bij de Middelburgse FuzzTone Studio ver liepen zeer soepel, Potential Wonder nam in twee dagen vijf nummers op, een complete EP. treft de ideale band. ,,Het ene bandlid houdt van folkachtige gitaarmuziek, de ander van progressive rock of bal- kanmuziek, metal of funk. We zijn nu vrij en mixen graag stijlen." Potential Wonder heeft een grote oefenruimte op een bedrijventerrein in Kapelle. „Ontzettend luxe", zegt Gerard, ,,we kunnen hier corona- proof oefenen." De band begon ooit in de schuur van Teuns moeder. ,,Zij had een tweedehandsboekenwinkel- tje. We repeteerden tussen haar boe- kenvoorraad, heel knus, maar het was te klein, zeker voor de band nu", ver telt Gerard. Waar komt de bandnaam Potential Wonder vandaan? Zanger/gitarist/ toetsenist Jurian glimlacht: ,,Het is soms enorm worstelen om van een gitaarriffje, een melodie of een tekst een nummer te maken. Als dat dan lukt, is het een wondertje. We spelen in allerlei stijlen en kunnen potentieel veel mensen aanspreken." Het gaat de band niet om de naam, maar vooral om de lol en de energie bij het spelen, het allerliefst live in een kroeg of concertzaal. Potential Wonder droomt van grote optredens, ook buiten Zeeland. ,,Stel je voor, wij als supportact van Racoon dat zou fantastisch zijn", zegt Jurian. ,,Of bij De Staat in het voor programma", zegt Esther. Gerard voegt toe: ,,Sven Hammond Soul is ook tof." Livestream optreden Van de single Tales to be told liet de band ook een videoclip maken met animaties. Binnenkort staat de EP op Spotify en is de clip te zien op You- tube. Alles is klaar om een doorbraak voor de band te ondersteunen en om optredens te regelen. Maar voorlopig is een livestream-optreden vanuit De Piek in Vlissingen begin juli de enige liveshow die gepland staat. „Jammer dat er geen publiek bij mag, maar het wordt vast een prachtige ervaring", zegt zanger/gitarist Jurian van der Stoep. De bandleden van Potential Won- We spelen in allerlei stijlen en kunnen potentieel veel mensen aanspreken der nemen muziek maken heel seri eus. De band bestaat uit twintigers Teun van Staveren (zang, gitaar, sax), zijn broer Dries die bast, zangeres/gi- tariste Esther de Rijke, Jurian van der Stoep (zang, gitaar, toetsen) en de 32- jarige drummer Gerard Steur. De muzikanten werken overdag als las ser, doktersassistent, vormgever, tandprothese-maker en logistiek planner. Vrijheid in muziekstijlen Conservatorium-ambities hebben de bandleden niet. Drummer Gerard hecht aan muzikale vrijheid. ,,Als je muziek studeert kom je misschien in een stramien, het wordt erg serieus. Ik vind het juist leuk allerlei stijlen uit te proberen." Potential Wonder is wat hem be- maandag 31 mei 2021 PC Teun veren, FOTOJOHANVANDER HEIJDEN Potential Wonder droomt van grote optredens, ook buiten Zeeland M Potential Wonder in de oefenruimte. Vlnr: drummer Gerard Steur, van Sta- Dries Staveren, de en Jurian Stoep. Arie Westeneng Wil je Potential Wonder muziek horen en zien spelen? Kijk op de site bij pzc.nl/video Wil jij ook laten zien en horen wat je kan? Mail dan naar s.stockman@pzc.nl -Jurian van der Stoep v 6

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 26