'1 september: einde maatregelen' Op weg naar een spetterende i zomer Minister Hugo de Jonge optimistisch over prikcampagne coronavaccin Oranje Ziyech dolblij Walcheren JOL Na een van de natste meimaanden ooit beleefde Zeeland eindelijk weer eens een heerlijk zonnig weekend. En dus trok iedereen massaal naar buiten. Voor menigeen lonkte vooral het water, zoals voor de Goese familie Koene, die zich gistermiddag met haar rubberen boot uitleefde op het kanaal bij Wilhelminadorp. Het mooie weer houdt nog tot en met woensdag aan, met temperaturen die richting de 25 graden gaan.zeeland2 De demissionaire minister van Volksgezondheid ziet licht aan het eind van de tunnel. Volgens De Jonge kunnen de coronamaatrege len in september worden losgela ten, omdat eind augustus alle Ne derlanders van 18 jaar en ouder hun tweede prik met een coronavaccin hebben kunnen halen. ,,Daarmee zijn we vóór 1 september klaar." Eerder zei De Jonge dat begin juli iedereen de eerste inenting met een coronavaccin zou hebben. Daar is hij afgelopen week op moeten te rugkomen, omdat leveringsproble men met het Janssen-vaccin roet in het eten gooien. Nu kan iedereen medio juli de eerste prik hebben ge haald. Studentenvakbond LSVb is blij met de uitspraken van De Jonge. De bond hoopt dat al het onderwijs na de zomervakantie in Nederland weer normaal kan plaatsvinden. ,,De studenten kunnen, na het roe rige afgelopen studiejaar, niet wachten om weer een normaal jaar tegemoet te zien. Niet alleen met open collegezalen en een studie die verloopt zoals voor de coronacrisis, maar ook met een normaal sociaal leven dat voor studenten ook uiter mate belangrijk is", aldus LSVb- voorzitter Lyle Muns. Dalende coronacijfers De coronacijfers dalen al dagen. Gistermiddag waren er 2785 nieuwe besmettingen vastgesteld. Ziekenhuizen behandelen op dit moment in totaal 1327 mensen met Covid-19. Dat zijn er 25 minder dan de dag ervoor. Ook op de ic's gaat het met nog maar 486 patiënten de goede kant op. Het Rotterdamse ziekenhuis Erasmus MC heeft door de dalende besmettingscijfers zelfs de extra Covid-afdeling kunnen sluiten. „Ongelooflijk, maar hier hebben we zo naar verlangd!" reageerde Diede- rik Gommers, die een foto van een lege ziekenhuisgang op sociale me dia deelde. De Jonge benadrukt dat iedereen zich voorlopig nog wel aan alle richtlijnen dient te houden. Vol gens de minister voor Volksge zondheid is de tweede prik met het vaccin Pfizer, Moderna of AstraZe- neca met name belangrijk omdat die goede bescherming lijkt te bie den tegen varianten van het coro navirus. Nu de zomervakantie eraan komt, bestaat het risico dat mensen wel de eerste prik halen, maar de tweede laten schieten om dat ze dan op vakantie zijn. Volgens een woordvoerder van De Jonge leeft op het ministerie de hoop dat mensen hun tweede prik 'goed plannen'. ,,Dat is belangrijk voor volledige bescherming." P4 Voorbereiding op EK is nu écht begonnen in Lagos sport 1, 2 en 3 Ondanks reserverol in finale Champions League sport 7 Luxe ZweeFparasol met een diameter van 3M11 Optioneel met hoes of parasolvoet Gemakkelijk en snel in- en uit te klappen Geniet optimaal van het buitenseizoen Adviesprijs £459^9Korting €90.- Nu slechts: Bestel snel op www.koopjedeal.nl 0P=0P 5NEL SHOPPEN! koopjedeal.nl) Nieuwsmedia p* Minister Hugo de Jonge ver wacht dat alle coronamaatrege len op 1 september geschrapt kunnen worden. Dat betekent geen mondkapjes meer en het definitieve afscheid van de 1,5 meterregel. Raymond Boere Hanneke Keultjes Den Haag maandag 31 mei 2021 Zonnig en pzc.nl warm Ook voor het laatste Zeeuwse nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: 23°C Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1