RKC tegen Willem II speelt, maar je moet het toch zien. Anders zit je op tv uit je nek te lullen. Daarom Is het een feest om na het voetbal af en toe een film op te zetten. Maar dan niet Schindler's List, want Ik wil wel rustig kunnen slapen. NottingHill en As Good As It Gets heb Ik al meermalen gezien. Het moet In leder geval een romantische comedy zijn met een happy end.' Met een knipoog: 'Nu ben Ik toch al een liefhebber van happy ends.' 'Niets menselijks Is me vreemd. Willem van Hanegem en Jan Wouters zijn bikkels. Hadden lak aan de hele wereld, maar waren ook senti mentele jongens met geregeld een traantje. In het boek vertelt u openhartig over het overlijden van uw eerste vrouw en de moeizame band met uw vader. Werkte dat therapeutisch voor u? 'Ik heb In mijn hele leven nog nooit een therapeut nodig gehad. Daar ben Ik geen type voor. Ik heb veel meegemaakt, ja, maar daar word je een grote jongen van. Ik ben op mijn 17de het huls uitgegaan. Sindsdien ben Ik onderweg, en dat ben Ik nog steeds. Ik ben 22 keer verhuisd. Niemand heeft me geholpen. Alles wat Ik heb bereikt heb Ik zelf gedaan.' ALS 17-JARIGE legde Johan Derksen op het voetbalinternaat van Go Ahead Eagles de basis voor een profcarrière, die hem langs clubs als Cambuur, Veendam, FC Haar lem, het Duitse SV Meppen en MW leidde. Daarna maakte de bikkelharde linksback de over stap naar de sportjournalistiek, eerst bij het Dagblad van het Noorden en vervolgens 39 jaar lang bij Voetbal International, waar hij hoofdredacteur werd. Van Egmond: 'Ik zie Johan als Iemand die vroeger weinig liefde en complimenten heeft gehad thuis. Als jongen Is hij grotendeels In de voetbal kleedkamer opgevoed en dat merk je nog steeds aan hem. Johan leeft volgens de mores van het kleedlokaal uit de jaren 70. Dat betekent: nooit je zwaktes tonen en als je een schop krijgt niet piepen maar twee keer zo hard terugschoppen. Dat MEZZA 15 Zit ik hier wel tegenover de bikkelharde voor malige profvoetballer en niets en niemand ontziende analyticus?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 95