Ik smelt achter 1' kapje vanwege haar lachend samengeknepen Kies een hut In het moeras Twee kanten Eerst was er rumoer omdat er een tekort was, nu omdat DE HORT OP inferieure fabricaten in pakhuizen liggen weg te rotten. Hoe dan ook, het mondkapjestijdperk loopt ten einde. Ben ik niet blij om. Dankzij de bedekking maken we ons tegenwoordig andere gedachten over elkaar. Kan geen kwaad. Noodgedwongen zijn het de ogen die de aandacht opeisen, zonder de afleiding van mond, gebit, neus, rimpels en pukkels. Lopen een vrouw en ik elkaar tussen de schappen van de buurtsuper in de weg met een karretje, dan smelt ik achter het kapje vanwege haar lachend samengeknepen ogen en de fijne verstandhouding waarvan die getuigen. Ik weet ook zeker dat vrouwelijke supermarktklanten mij opmerkzamer volgen dan vroeger: waarschijnlijk dromen ze weg van de hele avond op een sofa - Netflix staat aan, we kijken niet - in elkaars ogen staren. Hier moet ik even uitleggen dat dit zelfspot is, want ironie herkennen, dat blijkt veel lezers nog niet mee te vallen. Kom ik zo'n vrouw even later buiten tegen, het gelaat kil en naakt, dan glijden beide blikken onverschillig af. Zonde dat we ze buiten weer af mogen doen. Tegelijk is het goed dat die gore lappen hun langste tijd hebben gehad. In het ov en de winkels zie je een minderheid worstelen. Mensen willen ontkomen aan zuurstoftekort en vinden het onrechtvaardig dat dit hun wordt aangedaan, vergetend dat we er allemaal mee te maken hebben. Dat het een doel dient. Steeds vaker laten ze dus hun neus vrij. Die steekt dan uit, over het kapje heen, wat ik er vies vind uitzien. Vies. Je vraagt je af of nu van virusdeeltjes doordrenkte druppeltjes uit die gaten aan het vliegen zijn, wat je dan weer niet zou doen als alles onbedekt was. Laatst ontmoette ik een dame die uit een stationshal kwam aangelopen naar de afgesproken plek. Die mocht met mij een wandeling maken, en ik met haar. Ze had het mondkapje onder haar kin geschoven. Daar bleef het het volgende uur zitten als een lichtblauw ringbaardje, de elastieken rond de oorschelpen. Langs de rand zat een groezelig mengsel van pancake en mascara. Raad je het al? Het is niks geworden. MEZZA11 Vogels spotten Vanuit tien hutten en minstens zoveel uitkijkpunten spot je de vele vogelsoorten die natuurgebied de Oostvaardersplassen rijk is, waaronder de roerdomp, lepelaar, kemphaan en zeearend. Staatsbosbeheer.nl In de Zouweboezem in de Alblasserwaard vind je talloze riet- en watervogels. De zwarte stern komt in dit moerasgebied in groten getale voor en in het voorjaar en de zomer zie je gegarandeerd de purperreiger. Zuidhollandslandschap.nl Aan beide kanten van de Grevelingendam, die Goeree-Overflakkee en Schouwen- Duiveland verbindt, is het goed toeven. Je spot er de strandplevier, visdief en soms ook de zeearend. Staatsbosbeheer.nl Egbert Jan Riethof (67) is journalist, ex-leraar, ex-minnaar, date-expert en vader.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 91