E.L. James Boek van de Maand Familieportretten OUDERSCHAP KENT VELE VORMEN 'Er werd na wat katholieke consternatie alsnog getrouwd' 'Hé, jullie hebben dezelfde kleine oortjes.' Mijn tante wijst naar mijn vader. Inderdaad, ik zie het ook. Een split second later bedenken we tegelijk: dat kan helemaal niet. Mijn vader is mijn tweede vader, mijn daddy. Omdat hij dat al 45 jaar is, is alles met elkaar verweven. Ouderschap kent vele vormen. Ik heb twee vaders. Eén die stapelverliefd werd op mijn moeder toen ze chansons zong op zijn jongenslyceum. Waarna ze - ongetrouwd en nog net geen 20 - een liefdesbaby maakten. Er werd na de nodige katholieke consternatie alsnog romantisch getrouwd, in een jurk met paarse bloemetjes. Mijn zusje kwam, en een scheiding. Mijn tweede vader verscheen ten tonele. Dwarsfluitist was hij, in het bandje waar mijn moeder een keer meezong. Dat dit broekie van 20 niet rechtsom keert maakte toen hij doorhad dat er ook nog een baby en een peuter bij hoorden, blijft grandioos. Dus nu heb ik een papa en een daddy. Al tientallen jaren zijn ze gemoedelijk samen op examen feesten, verjaardagen en kraambezoeken. Gemoedelijk staat op de foto hiernaast ook Kees (57), samen met zijn twee moeders. Dat dat kan, is pas echt een mirakel. Annie moest Kees op haar 17de afstaan, Ans adop teerde hem. Ze hebben elkaar gevonden. Zijn glimogen raken me. De handen op de schouders. Zijn verhaal over weekenden samen waarin ze niet uitgepraat raken: 'Ons bijzondere verleden is een puzzel die we nog steeds met elkaar aan het leggen zijn.' Lees de ontroerende interviews vanaf pagina 24 en puzzel met hen mee. 'Al die preutsheid en politieke correctheid: verschrikkelijk!' De overlevenden heeft een climax die niemand ziet aankomen 40 BV De Liefde 41 Puzzels Kees (57) heeft twee moeders: Ans (88) en Annie (74) MEZZA. 3 Sara van Gorp (47) Chef Mezza en moeder van twee zonen van 6 en 11. 20 30 4 Mijn weekend 7 Heleen van Royen 8 Zin in 11 Egbert Jan 12 Interview Johan Derksen 19 Geld Geluk 32 Boeken Susan Smit 35 Nu lezen XL 39 Mijn boek Anna Woltz 45 Joost mag 't weten 46 Hemd van het lijf Marjolijn van Heemstra COLOFON Chef Mezza Sara van Gorp Art director Henk Marseille Redactie Charlotte van Genderen, Jolanda van der Ploeg (frl), Ruud Roodhorst, Mark Roos (chef) Vormgeving Sasja Kooistra Beeldredactie Marcel Wagenaar, Janneke Koorevaar REAGEREN? mezza@dpgmedia.nl Volg ons op Facebook, Instagram en Twitter 24

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 83