Zogezien Geef die docenten een prik Slob zou meer oog moeten hebben voor het welzijn van de leerkrachten 'Het huis kan ook weer in zijn geheel worden opgepakt en elders worden ingezet Veel leraren van middelbare scholen zijn boos, bang of op zijn minst bezorgd. Ze moeten vanaf maandag 7 juni elke dag weer volledig voor de klas staan. Dan moeten alle middelbare scholen weer helemaal open. Voor de leerlingen is het goed nieuws. Zij zijn blij dat ze einde lijk weer met al hun vrienden en vriendinnen in de klas zitten. De laatste maanden gingen ze twee of drie dagen per week naar school. De overige dagen volgden ze onli- nelessen vanuit huis. Tussen de kerstvakantie en begin maart za ten ze voor al hun lessen achter het beeldscherm. Sommige leer lingen kunnen prima uit de voeten met het online onderwijs, maar de meeste leerlingen hebben er grote moeite mee. ,,Toen we alleen maar onlinelessen kregen, gingen mijn cijfers omlaag. Ik zat alleen maar op mijn telefoon en op mijn Play station", zei CSW-leerling Luuk van der Vaart (14) deze week in de krant. Het is goed dat onderwijsminis ter Arie Slob zich hard maakt voor het welzijn van de middelbare- scholieren. Zij zijn erbij gebaat dat ze in de laatste weken van het schooljaar weer echt in de klas zit ten. Maar Slob zou meer oog moe ten hebben voor het welzijn van de docenten. Want z^' moeten de lessen gaan verzorgen. Voor een gemiddelde leraar be tekent de volledige openstelling van de middelbare scholen dat hij of zij elke dag met 150 tot 200 ver schillende pubers in aanraking komt. Geschiedenisdocent Angelo van der Goore (41) van het Pontes Goese Lyceum rekende het al even voor. Hij geeft straks dagelijks zes of zeven lessen aan klassen met 25 a 30 leerlingen. ,,Ik kan geen be roepsgroep bedenken waar je zó veel risico loopt." Zijn collega Jen nifer Harrison vindt het niet te verteren dat mensen thuis maar twee bezoekers mogen ontvangen, terwijl zij in een volle klas moet staan. Dicht naast elkaar De leerlingen hoeven onderling geen afstand meer te houden. Dat verhoogt de kans op besmettingen alleen maar. Toegegeven: wie op dit moment een willekeurige mid delbare school binnenloopt, ziet dat pubers die regels nu al niet na komen. In kantines en schoolgan- gen zitten leerlingen vaak dicht naast elkaar. De leerlingen moeten wel op af stand blijven van hun leraren. Maar hoe realistisch is dat, als in de schoolgebouwen straks minstens duizend leerlingen krioelen? Schoolleiders proberen docenten zo min mogelijk van lokaal te laten wisselen, maar in de gangen blijft het dringen. Bovendien is de ven tilatie in veel schoolgebouwen slecht. De onderwijsvakbonden maken zich ook boos. Zij vinden dat het onmogelijk is om die anderhalve meter afstand tussen leerlingen en leraren te waarborgen. Dat schre ven ze deze week in een brief aan de Tweede Kamer. Daarnaast heb ben de vakbonden grote twijfels bij het testbeleid. Middelbare scholen krijgen van de overheid zelftesten: leraren én leerlingen zouden zich twee keer per week preventief moeten tes ten. De scholen kunnen leerlingen niet verplichten. Bovendien mo gen de scholieren de testen thuis doen. De vakbonden, en ook de le- raren en schoolleiders, hebben te recht grote twijfels of leerlingen die testen ook daadwerkelijk gaan doen. Scholen kunnen dat niet controleren. Het is bovendien de vraag of leerlingen de uitslag seri eus nemen. Meerdere Zeeuwse schoolleiders uitten in deze krant hun zorgen. Op de scholen is op 7 juni nog niet de helft van de leraren gevacci neerd. De oudere en kwetsbare do centen zijn weliswaar aan de beurt geweest, maar de jongere nog niet. Het is onbegrijpelijk dat minis ter Slob niet in de bres springt voor de leraren die nog geen prik gehad hebben. Waarom krijgen zij geen voorrang? Deze week werd bekend dat alle militairen versneld ingeënt worden. De GGD'en zijn begonnen met het inenten van dak- en thuislozen. Zo'n prik- ronde had voor de leraren ook al lang georganiseerd moeten wor den. Als zij veilig aan het werk kunnen, is dat niet alleen goed voor henzelf, maar ook voor de leerlingen. de camping was nog wel een dingetje, met viaducten en verkeerslichtinstal laties die ontweken moesten worden. Nu het eenmaal op de plek van be stemming staat, blijft de flexibiliteit. Michaël: ,,Het huis kan ook weer in zijn geheel worden opgepakt en elders als tiny house of aanleunwoning wor den ingezet." De duurzaamheid blijkt verder uit de driedubbele beglazing en hoogwaardige wandisolatie van vlasvezels. Het huisje is zomer en winter bewoonbaar, in een echt strenge winter zou je zo vanuit je woonkamer het ijs op kunnen schaat sen. De vorm van het huis is volledig op het Veerse Meer gericht. De architect: ,,De dichte achterwand is lager en smaller dan de glazen voorgevel. Daardoor maakt het huis de indruk het voor het terras gelegen water te omarmen." Op het dak zou je zonne panelen verwachten. Die zijn er niet. Precies op de plek waar het huis is neergezet staat één niet meer zo jonge populier. Zonde om die te kappen, vindt Michaël. Het van bamboe ge maakte terras is rond de boom aange legd. Zijn verwachting is dat de popu lier met lispelende bladeren in een hete zomer voor verkoeling zorgt. Geen kuub beton gestort, geen steen gemetseld. Zelfs de zitzak- ken zijn gevuld met gerecycled piepschuim. Op het naastgele gen natuurterrein scharrelen regelmatig herten rond. Cam pingeigenaar Arjen Brinkman: ,,We willen de impact op de natuur beperken. En mee groeien met de tijd. Dat past in de huidige recreatiesector." GO ZATERDAG 29 MEI 2021 Het loungenet overspant de vide. Een weids uitzicht richting Veere. CORNELLEKE BLOK aarde Slaapkamer met afsluitbare badkamer. Michaël Strenk, architect Architect Michaël Strenk: „Het huis maakt de in druk het water te omar men."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 57