■ÊMÈÊSm ZEEUWSE ARCHITECTUURPRIJS itiSéËlfe 'Vanuit het tweepersoonsbed kun je eindeloos kijken zonder dat er een streep van een reling door je beeld loopt 8 In het kader van de Zeeuwse Architectuurprijs besteden we aandacht aan de vijf gebouwen en projecten die de vakjury voor de prijs heeft genomineerd. Vandaag aflevering 2: de Kreeksuite op camping en villapark de Paardekreek aan het Veerse Meer in Kortgene. - J-m vfiTl Pak een kussen. Een zit- zak, beter gezegd. En installeer je op het net dat vanaf de entresol naar de voorgevel is ge spannen. Het Veerse Meer aan je voeten. Beetje afhankelijk van het tijdstip, maar een zonsondergan- getje moet kunnen. Bij helder weer tekent de Grote Kerk van Veere de horizon. Iets minder his torisch lichten meer naar links de draaiende wieken op van wind turbines in het Sloegebied. Dat al lemaal in één weidse oogopslag. Terwijl je op het loungenet tussen hemel en aarde deint. Het geheel heeft iets van een luxe uitgevallen hangmat. Archi tect Michaël Strenk (1988) noemt het niet toevallig als één van de at tracties van zijn vakantiewoning: „Normaliter is een entresol voor zien van een reling of balustrade, zodat je er niet af kunt vallen. Het net maakt dat je ook vanuit het tweepersoonsbed eindeloos kunt kijken zonder dat er een streep van een reling door je beeld loopt." Het vakantiehuis waarover we het hebben staat op camping en villapark De Paardekreek in Kort gene. Wat campingeigenaar Arjen Brinkman betreft is de zoge naamde Kreeksuite de eerste van een in de komende jaren verder uit te bouwen serie. Op de oever. En ook m het Veerse Meer: vanuit de kant gerekend is er een strook van zeker vijftig meter zo ondiep dat je er makkelijk zulke suites op palen kunt zetten. Recreatiepark De Paardekreek is 17 hectare groot, er staan 94 bun galows en daarnaast is er nog eens ruimte voor vierhonderd caravans en tenten op de camping. Vorig jaar bestond het park vijftig jaar, Arjens ouders begonnen ermee in 1970. De vorig jaar opgeleverde Kreeksuite staat helemaal aan de uiterst zuidwestelijke rand van het park. In een omgeving waar staca ravans en chalets de camping een traditionele uitstraling geven. Het mede met ondersteuning van Im puls Zeeland gebouwde vakantie huisje valt nu nog uit de toon. Ge zien de toekomstplannen zal dat niet zo blijven. De acht verderop gelegen Dijksuites - ook naar een ontwerp van Michaël Strenk - zijn al onderdeel van de vernieuwing. Te boeken vanaf 1 oktober, blijkt op de site. De Kreeksuite was de afgelopen weken verhuurd aan een Duits echtpaar. 'Toll' is het woord dat de huurster uit Keulen graag in de mond neemt. Als ze hoort dat er plannen bestaan voor hetzelfde type huizen in het Veerse Meer wil ze meteen boeken. We hebben het over een vier- persoons huisje van 25 vierkante meter groot, volledig opgetrokken uit duurzaam hout. Aan de bui tenzijde hoeft het niet behandeld te worden, het vergrijst. Binnen treffen we een keuken, badkamer, woonkamer en twee slaapkamers. Dat is nog een hele mond vol. Be- denk wel dat de slaapkamers net zo groot zijn als de bedden, één op de begane grond en één op de via een trapje te bereiken entresol. Er zijn twee binnenwanden - meteen ook kastwanden - die de badka mer en het toilet afsluiten. Voor de rest is het een open ruimte. Al pratend met architect en campingeigenaar blijkt er één grote duurzame gedachte achter het project te zitten. Het huis is volledig prefab gemaakt in Hein- kenszand. Vervoer van daar naar ZATERDAG 29 MEI 2021 GO V - 3 ftAAW-' 1 De Kreeksuite met de in het terras opgenomen populier. fotos ruben oreel Loungen tussen hemel en Jan van Damme Michaël Strenk, architect Wat is het mooiste nieuwe gebouw van Zee land? In totaal doen dertig in 2020 gerealiseerde gebouwen en projecten mee aan de verkie zing voor de Zeeuwse Archi tectuurprijs. Deze prijs wordt georganiseerd door het CBK Zeeland en is opgedeeld in twee onderdelen. 1. PZC-Publieksprijs: alle dertig inzendingen dingen mee naar de PZC-Publieksprijs Mooiste Ge bouw, waarvoor uw stem van het grootste belang is. Die stem kunt u uitbrengen van vandaag tot en met donderdag 17 juni via pzc.nl/mooistegebouw. 2. Juryprijs: een vakjury kiest een eigen winnaar van de Zeeuwse Architectuurprijs. Er is een shortlist opgesteld waarop de vijf projecten staan die door de jury uit het totale aanbod van dertig nieuwe gebouwen zijn ge selecteerd. De winnaars van de jury- en de publieksprijs worden vrijdag 18 juni, de dag voorafgaand aan de Nationale Dag van de Archi tectuur, bekendgemaakt in het pand van CBK Zeeland op de Balans in Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 56