Ik ben erg voor het laten varen van anonimiteit, omdat ik denk dat dat de enige manier is om het stigma te doorbreken' 7 ,,Het is nooit aan de orde geweest, vanwege het gebrek aan vervolgopleidingen. Ik bezoek Zee land nog geregeld hoor, ik koester mijn roots. Ik kom graag bij mijn liefste oude tante in Goes, ik wil minstens één keer per jaar zwemmen in de Oosterschelde en ik dwaal graag door Veere. Zoals mijn leven is gelopen, zo heeft het moe ten zijn. En het is goed." ,,Dat had niet gekund toen mijn ouders nog leefden of toen ik vaste partners had. Of als ik kinderen had gehad. Ik ben erg voor het laten varen van anonimiteit, omdat ik denk dat dat de enige manier is om het stigma te doorbre ken. Maar niet tegen elke prijs. Ik doe bijvoor- PASPOORT beeld nooit iets op televisie. Ik wil ontspannen kunnen zijn in mijn woonomgeving. Ik wil me in het winkelcentrum om de hoek niet ook nog eens moeten verdedigen dat ik sekswerk een respectabele dienstverlening vind. Of te horen krijgen dat ik een vuile hoer ben." ,,Het is ongeschoold werk dat hier simpelweg beter betaalt. Net als de tuinbouw, de horeca, de bouw. Arbeidsmigranten worden vaak uit gebuit, tot op de grens van mensenhandel. Maar daarvoor zijn echt andere oplossingen nodig dan het verbieden van werk. Sinds de laatste regeringscoalitie is het prostitutiebeleid steeds conservatiever geworden. Politici probe ren hun moreel oordeel te verhullen door te doen alsof alle sekswerkers hun werk onvrij willig doen. Maar wie de cijfers goed bekijkt, ziet hoe twijfelachtig dat beeld van pure dwang is. Dat frame verhoogt het stigma alleen maar. Dat is slecht voor de positie van sekswerkers, wat ze kwetsbaarder maakt voor misstanden." ,,Nauwelijks. Ik ben altijd heel duidelijk en ik heb goed leren communiceren. Ik reken graag achteraf af en ik heb wel eens meegemaakt dat iemand niet betaalde. Tja, dat is dan mijn in schattingsfout. En dat overkomt een restau ranthouder ook wel eens." ,,Er sneuvelen nogal wat taboes als je dag in dag uit met seks bezig bent. Ik heb veel vrijheid ge wonnen aan de hand van mijn werk, wat me veel heeft opgeleverd in mijn seksueel privéle- ven. En nog doet. Al zijn privéseks en dienst verlenende seks niet hetzelfde. Maar met dit werk is het beter dat je geen hekel hebt aan seks. Anders word je zoiets als een lijdende ve getarische slager." ,,Het is ook niet alleen maar kale seks. Er zijn klanten die recreatieve seks willen, maar er zijn ook afspraken waarbij het niet eens tot seks komt. Dat iemand alleen tegen je aan wil lig gen. Het werk past zich ook aan in de loop der jaren. Ik heb de minimumleeftijd van klanten op 35 gezet, en dat zou binnenkort best eens veertig kunnen worden. Tien jaar geleden heb ik twee jaar op non-actief gestaan na een burn out. Toen ik weer opstartte, voelde ik hoe na aan het hart deze dienstverlening me ligt. Ook nu, na dit vreselijke jaar, ben ik blij terug te zijn. En ik wil nog wel een paar jaar door. Mijn lijf heb ik gelukkig mee, al heb ik wel een op frisbeurt met injectibles gepland. Mijn presen tatie blijft altijd belangrijk." GO ZATERDAG 29 MEI 2021 Hoe anders was uw leven gelopen als u in het zuiden was gebleven? een schuilnaam gebruiken, bent u gewoon bekend als Roos Schippers. Roos Schippers ('rond de zestig') werd geboren in Goes en groeide op op Goeree- Overflakkee. Ze ging naar het gymnasium in Middelburg, maar maakte de mid delbare school af in Middelharnis. Ze heeft al 33 jaar een eigen escort bureau in Den Haag. Schippers is ac tief lid van onder meer Sekswerk- expertise en de internationale be langenorganisatie ICRSE. Het is natuurlijk wat anders dan een groen- tewinkel. Er zijn Roemeense meisjes die worden gedwongen voor een pooier te wer ken. Dat is mensenhandel. Verkeert u zelf wel eens in onveilige situa ties? Geniet u nog van seks?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 55