Jan Vantoortelboom Designerbejaarde anno 2075 In het nieuws Uit het nieuws The Remedy streamt vanuit De Piek David weer met beide benen op de grond DEZE WEEK IN Z. 'Die koppies fantaseer ik er wel bij zaterdag' 'Voor Beyoncé laat ik alles vallen' 2 8 KREEKSUITE 9 SLOB MOET 12 LEVEN WEER VAN STRENK MEER OOG NORMAAL: WAT GENOMINEERD HEBBEN VOOR IS HET GEHEIM VOOR PRIJS DOCENTEN VAN DE DENEN? Wel heeft ze een enorm stel borsten waar elke demente ouwe nog steeds naar gluurt k ben Cliënt E. Busken aan het lezen. Dat is de meest re cente roman van Jeroen Brouwers, die de Libris Literatuur Prijs 2021 kreeg. Het verhaal: Een ouwe doofstomme knar met een voortjakkerende geest zit opgesloten in het ver zorgingstehuis Huize Madeleine. Met alle ongemakkelijke, gênante en ontredderende taferelen van dien. Dat soort ro mans is wel in, heden ten dage. Misschien is dat een teken aan de wand en moeten er in die sector eens wat veranderin gen worden doorgevoerd. Of misschien betekent het alleen dat er te veel stokoude schrijvers zijn. Maar opeens zag ik mezelf daar zitten in 2075, op 100-ja- rige leeftijd. Hopelijk is er tegen die tijd al technologische en geneeskundige vooruitgang geboekt die de meest mensont erende ervaringen kunnen uitsluiten. Met alle gedoe rond poppodium de Piek zou je bijna vergeten dat het daar draait om livemuziek. Maar zaterdag 5 juni is er weer een con cert in Vlissingen. Blues- rockband The Remedy treedt op en streamt de show, je kunt gratis kijken. Schreeuwende gitaren, stu wende bas- en drumpartijen, een groovend Hammondorgel en daar lekker overheen zingen. Zanger/ gitarist Rob Commandeur (32) verheugt zich erop eindelijk weer op het podium te staan. ,,Live spelen met de versterker op 10 is zoveel leuker dan in een oefenruimte repeteren met een krat bier", zegt Rob. ,,Het zal wel vreemd zijn, optreden zonder pu bliek. Maar die koppies fantaseer ik er wel bij zaterdag." The Remedy weet hoe het is om voor veel mensen te spelen. De band had de afgelopen jaren optre dens op het Kwadendamme Bluesfestival, het Blommenkinders festival in Roosendaal, het Giet hoorn Bluesfestival en tijdens de Bluesroute in Vlissingen. ,,We hadden heel wat boekingen, maar in 2020 werd alles afgelast." De band werkte hard aan nieuwe nummers, voor een nieuwe EP, Better days. Bij De Piek was Rob tot nu toe alleen als concertbezoeker. Hij hoopt ook op betere dagen voor het poppodium. ,,Het is een ouderwets sfeervolle tent en bands spelen er graag. Het zou verschrikkelijk zijn als Vlissingen zo'n podium zou verliezen." Ook heeft de medische wetenschap ontdekt dat het beter is mannelijke en vrouwelijke bewoners te scheiden. En dat is maar goed ook, want het onbetamelijke en onzedelijke ge drag wordt daarmee verminderd. Niet zelden landde een kookpan, deksel of ganzenbord tegen de smikkel van een me debewoner omdat die zijn of haar kwijl, tong, tanden en han den niet kon thuishouden. De ergste gevallen krijgen een mechanische muilkorf, die met een appje bediend wordt. Gezien ik als 100-jarige nog steeds een grote deugniet ben, zoek ik uit hoe ik die muilkor ven kan hacken en wordt het me daar een kweelkwijlfeest van jewelste. Tot ik door het boezembakbeest gestraft wordt en een etmaal op mijn fenonemale hoop diarree moet blijven zitten, want oudjes straffen kunnen ze nog goed in 2075. Afijn, het zal er zeker gezelliger worden, in die verzorgings tehuizen, maar ik zal toch mijn uiterste best doen om er niet in te geraken. Nog liever rijd ik tegen die tijd op een driewie ler in een zelfgemaakt ijzeren harnas met een radioantenne van vier meter op de helm door de polder terwijl het blik semt. Over de hele wereld zagen 200 mil joen mensen de kledingontwerpen van David Laport afgelopen week. De couturier uit Goes liet Chantal Janzen, Nikkie de Jager en Edsilia Rombley stralen tijdens het song festival. ,,De reacties waren over weldigend en ik kreeg mails met aanvragen van celebrities uit de VS", vertelt David trots. Eerder kleedde hij al Sia en Rihanna. Welke sterren hem na het songfes tival mailden, houdt David geheim. ,,De songfestivaljurken gaan nu eerst naar het textielmuseum in Tilburg en later naar het Gemeen temuseum in Den Haag." David ging maandag gewoon weer aan de slag. ,,Na alle glitter en hysterie is het lekker om gewoon weer aan de nieuwe collectie te werken." Hij voelt zich bevoorrecht dat hij volop opdrachten heeft. ,,Ik zit met mode in een hele moeilijke branche, ik heb enorm geluk dat ik het druk heb in coronatijd." Naast mode ont werpt Davids studio ook interieurs en exterieurs. Verder kijkt hij uit naar theaterstuk De meester en Mar garita waarvoor hij decors en kle ding gaat ontwerpen. Heeft David nog wel tijd als Bey oncé belt voor een ontwerp? David lacht: ,,Geloof me, voor Beyoncé laat ik alles vallen, ik maak gewoon tijd." De couturier is geboren en geto gen in Goes. Hij woont inmiddels in Amsterdam, daar heeft hij ook zijn ontwerpstudio. ,,Maar dit weekend ga ik weer lekker even bij komen in Zeeland." Ik vermoed dat er nog steeds rolstoelen zullen zijn, al dan niet met stemcommando's bediend. Ik zit dus in één van die rolstoelen en roep tegen dat rotding dat ie op topsnelheid naar kamer 13 moet, want ik zie een bakbeest van een verzor gingsmedewerkster op me afkomen waar ik als frêle, tande loze ouwe bang van ben, om dat ze het eten dat nog steeds niet te vreten is en dat ik dus pertinent weiger, via een trechter onder druk in mijn mond spuit. Het is een groene smurrie van kruiden en vitamines die mijn lijf op gang moet houden, maar ik krijg er fenomenale diarree van en om die reden doen ze me fenomenale luiers aan die ik met de regelmaat van de klok op fenomenale wijze vul. Om die reden heeft dat bakbeest van een verzor gingsmedewerkster een schijthekel aan me en ze laat dat niet onbetuigd, telkens als ze me met haar schophan- den uit de rolstoel tilt en op bed gooit om me van de luier te ontdoen. Wel heeft ze een enorm stel borsten waar elke demente ouwe nog steeds naar gluurt. Zover is de medische we tenschap intussen, dat het wetenschappelijk is aange toond dat zelfs de meest de mente bejaarde mannen rus tig worden van het zicht van grote borsten, dus om die re den staat het bed in elke ka mer in het verzorgingstehuis tussen twee reusachtige rub beren tieten. Dat doet aan moeders denken, aan de beginfase van het leven, en dus gaan de mannen in foetushouding op hun duim zuigen. ZATERDAG 29 MEI 2021 GO Zinsbegoocheling. KIEK! P10 12 Saskia Noort Jaimie, geef het goede voorbeeld 16 Pleidooi hoogleraar Leer China begrijpen 17 Onder politici Niet het beste jongetje van de klas 18 Wetenschap Kernfusie: zicht op een groene toekomst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50