Toch geen EPZ Omloop van Borsele dit jaar BARRY VAN DER HOOFT ZEELAND 15 ze van hetzelfde geld ook een luxe gezinsauto had kunnen kopen. „Daarnaast is dit iets wat een leven lang kan bijdragen aan een goede gezondheid. Ik zal hier nog heel lang in kunnen zwemmen en dat geldt ook voor mijn man, mijn kinderen en mijn ouders. Die ma ken er ook allemaal al gebruik van." GO Virtual Brouwersdam Morgen heeft Baldé weer haar eer ste wedstrijd in lange tijd, de GO Virtual Brouwersdam. Het is een net niet helemaal halve triatlon - i kilometer zwemmen, 79 kilometer fietsen en 10 kilometer hardlopen - die iedereen individueel moet afleggen. Voor de Grijpskerkse is het een belangrijke test. Het is na melijk haar eerste krachtsmeting sinds ze met de trainingsschema's van sportarts Guido Vroemen werkt. Hij laat haar, in tegenstel ling tot haar vorige coaches, tij dens de trainingen de randjes op zoeken en nu is het afwachten wat dat oplevert. ,,Het zwemmen doen we in het Veerse Meer", vertelt Baldé, die sa men met haar man Dennis Heil- bronn en 200 anderen voor een fraaie eindtijd gaat. ,,In mijn eigen bad kan het niet, want de app Strava kan niet zien hoeveel ik daarin afleg. Voor het fietsen en hardlopen hebben we bij Kamper land een rondje uitgezet van 10 ki lometer. Daarbij hebben we het precies zo uitgemikt dat we steeds van rechts komen en het overige verkeer mij altijd voor moet laten gaan. Op die manier kan ik zo goed mogelijk een echte wedstrijd na bootsen." Veel belangrijker nog dit jaar is de hele triatlon van 14 augustus in Finland. Bij die fysieke wedstrijd zijn veertig tickets te verdienen voor het WK op Hawaii, verdeeld over alle leeftijdscategorieën. In de klasse vrouwen 35-39 jaar zal dat waarschijnlijk neerkomen op één a twee. Eén keer eerder voltooide Baldé een hele tritalon, waarbij het gaat om 3,8 kilometer zwemmen, 182 kilometer fietsen en 42 kilometer hardlopen. Dat was in de zomer van 2019 in Hamburg. Ze finishte als zesde in haar categorie. En er is nog volop winst te boeken, door het zwemmen én door geen mis sers te hebben. ,,In Hamburg had ik bij de wissel van het zwemmen naar het fietsen een klein onge lukje. Mijn bidon had ik in een houder zitten achter mijn zadel. Toen ik op mijn fiets wilde sprin gen, bleef ik erachter haken, viel ik over mijn fiets heen en kreeg ik het stuur in mijn ribben. En als je dan dik 180 kilometer voorover ge bogen op je fiets moet zitten, voel je dat wel. Ik was blij toen ik kon gaan hardlopen. Toen kon ik ein delijk wat vrijer ademen..." Toch kwam ze nog in 10.56 uur binnen. Dat is knap bij een debuut. Had ze datzelfde jaar al op Hawaii meegedaan, dan was ze met die tijd in de top 30 van de vrouwen 35-39 jaar gekomen. ,,Ik denk dat ik het WK kan halen, maar het wordt niet makkelijk", zegt ze. ,,Ik doe er in elk geval alles aan." Het bewijs daarvan is onder meer te zien in haar garage. Column @Barryvdh9 De 37ste editie van EPZ Omloop van Borsele - een driedaagse etap pekoers voor junioren-vrouwen - zou in eerste instantie eind april plaatsvinden. Door de oplaaiing van het coronavirus werd de wed strijd in een vroeg stadium ver plaatst naar begin oktober. Wielercomité 's-Heerenhoek heeft echter alsnog besloten om de pijlen te richten op volgend jaar. ,,Het was een moeilijk be sluit, aangezien we als wielerfans graag anders willen", vertelt Ri- nus de Winter. ,,Gezien de hui dige onzekerheden en de grote hoeveelheid extra werk die er bij komt kijken, hebben we besloten om de wedstrijd toch niet door te laten gaan.'' De organisatie wil hiermee in een vroeg stadium duidelijkheid scheppen. ,,Dat is belangrijk voor onze vrijwilligers, sponsors, de renners en alle andere betrokken partijen. We hopen volgend jaar weer een geweldige editie te kun nen organiseren.'' De wedstrijd werd vorig jaar ook geteisterd door het coronavirus. De Britse Elynor Backstedt is voorlopig nog altijd de laatste winnares, in 2019. MIk wacht met smart op aflevering 4 In aanloop naar het EK voet bal hebben ze bij de NOS een speciale podcast ge maakt. Er wordt teruggeblikt op de EK's van Oranje uit het (re cente) verleden, te beginnen bij de succesvolle editie van 1988. De afleveringen zitten vol met mooie verhalen, prachtige anek dotes en (voor mij) onbekende details. Nooit geweten dat Mi chael Jackson vrijwel zeker op de tribune zat in Hamburg, tijdens de halve finale tussen Nederland en West-Duitsland. De afstand tussen de spelers en de media was in die jaren veel kleiner dan nu. Dat is begrij pelijk, het waren andere tijden - zonder internet en dus zonder knip- en plaksites. Wie tegen woordig een kijkje achter de schermen wil bij een club of team, is vooral aangewezen op documentaires. Omdat de club daarbij een vinger in de pap heeft, zijn die docu's vaak iets te gelikt, zoals die over Juventus op Netflix. Die van Manchester City was wat saai, de docu's 'Sunder land 'Til I Die' en 'Take Us Home: Leeds United' vond ik wel boei end. Misschien wel vooral door dat duidelijk werd welke plek die clubs in hun stad en binnen de samenleving innemen. Eind augustus komt er één over Feyenoord, afgelopen week keek ik naar de belevenissen van een andere Nederlandse club. Met smart wacht ik nu op afleve ring 4 van 'Home of Eus'. Schrij ver, columnist en documentaire maker Özcan Akyol is een kind van Deventer en fan van Go Ahead Eagles. Dit seizoen kreeg hij samen met zijn crew toegang tot de coronabubbel van Go Ahead. De saamhorigheid binnen de selectie, de fijne manier van werken van hoofdtrainer Kees van Wonderen, de pijn van doel man Michael Michaelis, lege tri bunes, de steun op afstand van de supporters; het komt allemaal voorbij. En dan promoveerde de club ook nog op de allerlaatste speeldag, mede dankzij het fa lende De Graafschap. De ontla ding die dat teweeg bracht, eerst in het stadion van Excelsior en daarna in Deventer, dat zit dus in aflevering 4. Laat maar komen Zo'n documentaire van bin nenuit is mooi, maar niet iets van de laatste jaren. Bij de Franse nationale ploeg lieten ze in 1998 al vanaf de eerste dag van de voorbereiding op het WK een ca meraploeg toe. Frankrijk won dat WK in eigen land en het volk kon nagenieten dankzij de docu 'Les yeux dans les Bleus'. Zou de KNVB bij het ko mende EK ook plannen hebben? Laten ze ook overal camera's toe, zodat wij later kunnen zien hoe het er achter de coulissen aan toe is gegaan? Zo'n docu vol met communicatieve misstappen, met de sinds deze week nieuwe 'Frank de Boertjes'; daar zou ik echt wel even voor gaan zitten. zaterdag 29 mei 2021 PM De watertemperatuur is ingesteld op 27 graden. Dat is net zo warm als de meeste wedstrijdzwemba den. Het bad bij Nelleke Baldé is daarom niet om in te ontspannen. ,,Je moet bewegen, anders krijg je het te koud." Van binnenuit De EPZ Omloop van Borsele zal voor het tweede jaar op rij niet plaatsvinden. De wieler koers was al vanwege het co ronavirus verplaatst naar begin oktober, maar de organi satie is daarop teruggekomen. ,,Het was een moeilijk besluit, maar de onzekerheid is nog te groot'', verklaart voorzitter Rinus de Winter namens de or ganisatie. Job de Feijter 's-Heerenhoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43