Oostenrijkers 'beklimmen' met hun Sisi de oceaan ZEELAND 13 zaterdag 29 mei 2021 Oostenrijkers die op het hoog ste niveau gaan zeilen, dat is hetzelfde als dat Jamaicaanse bobsleeërs meedoen aan de Olympische Winterspelen. Maar de ongewone combinatie werkt wel, weet Michiel Goege beur. ,,Het motto van The Aus trian Ocean Race Project is 'Climbing the ocean'. Het voelt voor de Oostenrijkers alsof ze de top van de hoogste berg moeten halen." De boot van de Oostenrijkers heet de 'Sisi' en is vernoemd naar de keizerin die eind negen tiende eeuw leefde. Na haar dood in 1898 - ze werd ver moord - kreeg Sisi een haast mythische status, mede door de films die over haar gemaakt werden. Op de site van The Austrian Ocean Race Project zie je onder het kopje Wo ist Sisi? precies waar de boot ligt of vaart. beur, al wel meteen proberen mee te doen met de grote jongens. En de Zeeuws-Vlaming is er dan ook vrijwel zeker bij. ,,Om te begin nen: deelname is nog niet 100 pro cent zeker, omdat er nog wel geld nodig is. MMr als het allemaal lukt, moet het raar lopen wil ik er niet bij zijn. Eén van de regels is dat er minimaal drie crewleden jonger moeten zijn dan 26. Met Oliver, die 22 jaar is, en mij heb je er al twee. Volgend jaar zitten wij al twee jaar op deze boot. Andere jonge jongens met net zo veel er varing als wij, zijn dan bijna niet te vinden." De start van de eerste etappe van The Ocean Race Europe is van daag om 13.45 uur in Lorient, in Bretagne. Online is deze te zien via Eurosport en het YouTube-ka- naal van The Ocean Race. Michiel Goegebeur aan het werk tijdens de proloog van The Ocean Race Europe. foto stefan leitner De Sisi is de Oostenrijkse trots. foto the Austrian ocean race project GO zeilt zijn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41