Kwik stijgt tot boven de 20 graden Hamer ziet nog geen 'logische coalitie' NIEUWS 3 Ambtenaar steunt goede doelen met gemeentegeld DE LENTE EINDELIJK Een gemeenteambtenaar uit Enschede doneerde duizenden euro's gemeentegeld aan goede doelen. Zo ritselde hij spullen op naam van de burgemeester. Het kostte hem zijn baan. Frank Timmers Enschede Uit de gemeentekas van Enschede is 54.000 euro verdwenen door een ambtenaar, die met dat geld goede delen ondersteunde. Voor justitie is de kous inmiddels af, omdat de man heeft bekend en bezig is de schade aan Enschede terug te betalen. Volgens het geanonimiseerde vonnis van 20 november 2020 stelde de man zijn diensten - en daarmee de portemonnee van de gemeente Enschede - ter beschik king van twee goede doelen. Het ene betreft vrijdagmiddag borrels van 'de netwerkclub - een zakelijke club van met name on dernemers'. Die borrels vonden plaats in leegstaande panden, die de moderne Robin Hood hielp klaarmaken voor het grote feest door op rekening van de ge meente producten in te kopen en diensten te verlenen. Dat deed hij als teamleider binnen het facili- tair bedrijf van Enschede. 'Borrelen op vrijdagmiddagen in leegstaande panden' bood hou vast, want deze zeer succesvolle activiteit van de Ronde Tafel 18, een serviceclub uit Enschede, kreeg veel aandacht. Het ging om megaparty's in desolate panden die voor even werden omgetoverd tot een hippe ontmoetingsplek. Feest Er werd gefeest voor goede doelen zoals de stichting Achter de Re genboog voor kinderen en jonge ren van wie een ouder, broer of zus is overleden, voor Skik ten be hoeve van chronisch zieke kinde ren of voor kinderboerderijen in Enschede. Die doelen kregen dui zenden euro's. De ambtenaar zorgde op kosten van Enschede bijvoorbeeld voor een rode loper, piketpaaltjes, noodverlichting, afvalverwer king, sanitair en schoonmaak. Het nadeel voor de gemeente bedroeg ruim 11.000 euro. Bij de leveran- ciers wekte de man de indruk dat hij toestemming of opdracht had van de gemeente. De ambtenaar liep tegen de lamp toen er bij de gemeente een rekening van een leverancier bin nenkwam, die niet juist was ge adresseerd. Een collega rook on raad en vroeg opheldering. Het antwoord was dat dit wel vaker zo ging en dat de spullen bij de amb tenaar thuis werden afgeleverd. Een recherchebedrijf deed na der onderzoek en ontdekte dat niet alleen de borrelclub profi teerde. Ook EnscheDAY4Quality, een team dat meedeed aan de Ro- parun estafetteloop. De ambtenaar was een van de deelnemers. Op een foto overhan digt hij, gehuld in het rood- W Er zijn geen aanwijzingen dat de man iets voor eigen gewin deed witte shirt van het team en met een brede lach op het gezicht, een cheque van ruim 10.000 euro voor een hospice in Enschede. De ambtenaar regelde volgens bronnen kleding, veiligheidshes jes, EHBO-spullen, sportdrankjes, vlaggen en banners die door de gemeente Enschede werden be taald. Hij ging ook over de ge meentegrenzen. Ook op naam van de burgemeester van Losser werden spullen aangeschaft. Er zijn geen aanwijzingen dat de man iets voor eigen gewin deed. De ambtenaar heeft inmid dels elders een baan gevonden. Hij merkt op dat van die 54.000 euro schade de kosten van het on derzoek zeker 20.000 euro bedra gen. 'Ik ben in al mijn enthou siasme, passie en emotionele betrokkenheid bij het goede doel voorbijgegaan aan de morele verplichtingen die mijn functie bij de gemeente Enschede met zich mee brengen. Door de grote mate van persoonlijke- en emoti onele betrokkenheid (mede ge voed door de ongeneeslijke ziekte van mijn zus en mijn vader) zijn mijn functie binnen de gemeente Enschede en mijn bestuursfunc tie binnen het goede doel (kwali teit van leven bieden aan onge neeslijke zieken) één geworden en ben ik hierin de volledige realiteit uit het oog verloren. Dat had ik nimmer mogen laten ge beuren, dat is niet goed geweest en daar heb ik oprecht ontzettend veel spijt van', reageerde hij schriftelijk. Hamer heeft nog een week de tijd om haar eindverslag aan te bieden aan de Tweede Kamer. Dan moet duidelijk worden welke partijen gaan onderhandelen over een nieuw kabinet. ,,Ik ben van plan om mijn derde oog aan te zetten'', zei ze gisteren. „Volgende week wil ik nog een aantal verdiepende gesprekken gaan voeren op basis van de ge sprekken die ik deze week heb ge voerd.'' De informateur ziet nog geen 'lo gische coalitie'. ,,Ik zie dat er niet automatisch partijen zijn - soms heb je dat wel eens in een kabinets formatie - waarvan je zegt: het is volstrekt logisch dat het deze zijn.'' Over de door D66 gewenste 'Kaag coalitie' - met VVD, D66, CDA, PvdA en GroenLinks - liet Hamer zich niet uit. Hamer moest zich verweren te gen de kritiek dat zij te veel ge sprekken voert met partijen uit het maatschappelijk middenveld. Zo kwamen afgelopen week een trits ouderenorganisaties, natuurclubs en techneuten bij de informateur op de koffie. ,,Mij is gevraagd her stel- en transitiebeleid te maken. Daarvoor moet ik veel adviezen en rapporten tot mij nemen.'' »P8 zaterdag 29 mei 2021 We hebben er even op moe ten wachten, maar vanaf ko mend weekeinde lijkt de lente dan toch eindelijk te gaan be ginnen. Tenminste een lente met aangename temperatu ren, waarbij het kwik in de thermometer tot voorbij de 20 graden oploopt. Met name vandaag en morgen zal de zon zich veel laten zien en kunnen we onze vitamine-D- voorraad weer aanvullen. Vanaf woensdag neemt de kans op een buitje wel iets toe, maar dat is goed voor het stof. Verder kun je niets anders dan vrolijk worden van de weersvoorspellingen voor de komende twee weken; dat wordt genieten in de tuin, het park of op het balkon... en ook wat langer op het terras. foto koen verheijden 'Ik ben de realiteit door mijn passie uit het oog verloren' DEN HAAG Informateur Ma- riëtte Hamer praat maandag verder met premier Mark Rutte en D66-leider Sigrid Kaag over de vorming van een nieuw kabi net.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 3