f' ft A Zeeland blij met extra geld voor jeugdzorg Voordelige vakantiespul len? Reclamefolder.nl ZEELAND 11 Praat mee met Typhoon over Black Lives Matter slim bekeken! V CORDEJONGE 1PU&CRS WZE/S-NMIZ SCHOOL) MIDDELBURG Rapper/zanger Typhoon wil woensdag 16 juni graag online praten met Zeeu wen. Gespreksonderwerp is on der meer Black Lives Matter. Meedoen is gratis. Een mailtje sturen naar secretariaat@dezb.nl is voldoende. Typhoon maakte vorig jaar nog een nummer met Paskal Ja- kobsen van Bl0f, getiteld Wal- nootboom. De twee artiesten werkten al eerder samen. Zo tra den Bl0f en Typhoon ook al eens samen op tijdens Concert at Sea op de Brouwersdam. De rapper/zanger heeft er nooit een geheim van gemaakt dat hij gruwt van racisme en dat hij het afgrijselijk vindt dat de samenleving het heeft over Black Lives Matters. Hij vindt dat een vanzelfsprekendheid. Taboes Op 16 juni vanaf 11.00 uur wil Typhoon weten hoe Zeeuwen (jong en oud) denken over ta boes, ongemakken en een kleur rijke samenleving. Waarom is een gesprek over de erfenissen van ons slavernijverleden zo be langrijk? Wat kun je daarvan le ren? Typhoon zal daarover zelf wat vertellen om vervolgens met de deelnemers te discussiëren. Gemeenten hebben forse tekorten op de jeugdzorg, maar het kabinet weigert tot nu toe daar structureel meer geld in te steken. De Vereni ging van Nederlandse Gemeenten (VNG) heeft het conflict voorge legd aan een arbitragecommissie. Die oordeelde deze week dat het Rijk de komende jaren moet bij springen. Voor 2022 gaat het om 1,9 miljard euro extra. Werkman is blij met de bevin dingen van de commissie. ,,Ik kan alleen maar zeggen dat ik het daar van harte mee eens ben, als ik kijk naar de situatie in Zeeland. Maar ook als ik kijk naar de rest van het land en hoor hoe ook mijn collega's hiermee worstelen. Ik hoop heel erg dat het kabinet zich dit aantrekt, want dit houden we met z'n allen niet vol." Het Rijk bracht de jeugdzorg in 2015 onder bij de gemeenten. ,,Ze hebben het geld over de schutting heen gekieperd en daar is ook nog een korting overheen gegaan. Ver volgens is gezegd: jullie kunnen het beter, ga maar aan de slag", zegt Werkman. ,,Maar wij kunnen het gewoon niet met deze middelen. Alle rapporten laten zien dat er structurele tekorten zijn op de jeugdzorg." Het totale tekort van de Zeeuwse gemeenten liep in 2019 op tot 56 miljoen euro. Zij krijgen hun be groting nauwelijks sluitend, waar door bezuinigingen steeds onver- mijdelijker worden. Eenmalig bedrag Recent heeft het Rijk al wel 600 miljoen euro extra uitgetrokken voor j eugdzorg. Het probleem is dat het om een eenmalig bedrag gaat. ,,Op zich is het een hoop geld, maar je kunt er niet op vertrouwen. Het is een doekje voor het bloeden, in die zin dat je daarmee even wat kunt oplossen, maar niet voor de langere termijn." Staatssecretaris Paul Blokhuis zei gisteren tegen de NOS dat hij het oordeel van de arbitragecommissie als een 'zwaarwegend advies' be schouwt, waar het kabinet binnen kort serieus naar zal kijken. Tegelij kertijd benadrukte hij dat de uit spraak van de commissie geen 'dic taat' is. Dat baart Werkman zorgen. ,,Daar ben ik niet blij mee, want daarmee dekt Blokhuis zichzelf al bij voorbaat in. Ik mag toch aanne men dat men inmiddels lessen heeft geleerd uit de problemen die zich hebben voorgedaan." Bekijk de folders van al je favoriete winkels in de Reclamefolder.nl-app zaterdag 29 mei 2021 GO o Het lijkt er eindelijk van te komen: meer geld voor jeugd zorg. Jack Werkman, wethouder in Sluis en voorzitter van de Jeugdregio Zeeland, durft niet te vroeg te juichen maar heeft goede hoop. ,,Het kabinet zal nu echt over de brug moeten komen." Rolf Bosboom Oostburg Scan en download

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39