VAN DE STRAAT We kwamen naar voor de zee 9 zaterdag 29 mei 2021 Verhalen van mensen liggen op straat. Wij tekenen ze elke week op. Tekst: Wendy de J ong Foto: Dirk J an Gj eltema Sandra Aagenborg (46) psycholoog Locatie: Oranjemolen, Vlissingen Tijdstip: 13.00 uur. Ik hou van de zee. Ik loop dagelijks met Buckie een flinke ronde over de Groene Boulevard en we maken ook altijd een lange strandwandeling. Dat is de reden dat we hier in september zijn komen wonen. Om dichter bij de zee te kunnen zijn. Mijn man en ik hebben elkaar ontmoet in Tur kije. Hij zat in de offshore en ik werkte daar als reisleidster. In de jaren die vol gende reisden we de halve wereld over, maar we zagen elkaar bijna nooit. Toen be sloten we terug te gaan naar Nederland.'' ,,We woonden en werkten in een tijdje in Maastricht, maar we misten de zee. Toen zijn we met onze zoon naar Zeeland verhuisd. We kwamen terecht in Schore omdat daar een huis stond waar we gek op waren. We kenden er verder niets of niemand. Ik liet me omscholen tot psycholoog en begon in 2014 een prak tijk aan huis onder de naam Mentaal Sterk met Sandra. Van het begin af aan heb ik veel met videotrainingen gedaan, dat komt nu in coronatijd wel goed van pas. Ik maak ook podcasts en voer veel één-op-ééngesprekken via Zoom. De drempel om dat te doen is voor veel men sen door het thuiswerken weggevallen.We woonden twaalf jaar in Schore toen we de buurvrouw van 88 elke dag bij de kerk zagen staan, hopend op een praatje met een voorbijganger. Dat was zo sneu dat wij besloten dat we daar niet oud wilden worden. Onze wens om echt heel dicht bij de zee te wonen werd alleen maar sterker. We zijn toen heel be wust in Vlissingen gaan zoeken naar een woning dicht bij de Boulevard. Hier heb je altijd wel aanspraak.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37