Sluis gaat strijd aan voor behoud visveiling 'Examens duren soms best lang' ssfv 4 EXAMENS 2021 ,,Een interview over het examen? Dan moet je het genie spreken", grapt Luuk Engelen (17). Hij wijst naar Koos Goudswaard, die als 15-jarige al vwo- examen doet aan het CSW. - hX'.sï-. Koos Goudswaard (l) en Luuk Engelen. foto lex de meester De Middelburgse jon gens kennen elkaar al sinds de basisschool, de ABS in Middel burg. Het examen vwo aardrijkskunde was heel goed te doen, vinden ze. Ruim een half uur voor tijd waren ze al klaar. ,,Voor mij is aardrijkskunde een extra vak", vertelt Koos. Zijn vak kenpakket bestaat vooral uit exacte vakken, maar aardrijks kunde vindt hij ook interessant. ,,Platentektoniek, hoe wereld wijde luchtstromen werken en ook de sociale kant van aardrijks kunde is boeiend. Je leert hoe het op andere plekken in de wereld toegaat, hoe grote steden wer ken." Natuurkunde Floor van de Woestijne (17) uit Vlissingen is ook snel klaar. ,,Het was best moeilijk maar ik heb er een goed gevoel over." Ze heeft het profiel natuur en gezondheid, ze mocht kiezen uit aardrijkskunde of natuurkunde. ,,Aardrijkskunde is prima te doen, alles liever dan natuurkunde dat •- *Yy* ■■■ff* >-• vak ligt me helemaal niet." De drie zijn tevreden over het CSW in Middelburg, maar heb ben een feestelijke laatste school- We kregen een dreigmail van de directie, de boodschap was 'blijf thuis' dag echt gemist. Floor: ,,We kre gen een dreigmail van de directie, de boodschap was 'blijf thuis'. Anders zouden er consequenties volgen." Nogal flauw, vindt Koos. ,,We hadden met de biologieleraar een high tea buiten op het gras be- dacht, er was geen enkel coronari sico." Luuk heeft gehoord dat er misschien in juni nog een barbe cue komt als alternatieve afslui ting van de schoolperiode. Zweefvliegen Na nog een examen natuurkunde gistermiddag zit het vwo erop voor Koos en Luuk. Koos droomt van een tussenjaar waarin hij zijn zweefvliegbrevet kan halen. ,,Ik vlieg al geregeld solo, nu het bre vet nog." Hij moet daar wel flink voor sparen, hij gaat bijles geven en werken in de supermarkt. Na zijn tussenjaar wil Koos lucht- en ruimtevaarttechniek in Delft stu deren of de KLM pilotenopleiding gaan doen. Maar daar kan hij eerst een jaar over denken. Floor gaat na de zomer meteen verloskunde studeren in Antwer- pen. ,,Ik ga er op kot, mijn kamer heb ik al geregeld. Ik heb er ont zettend veel zin in." In Antwer pen kon ze zo beginnen met de studie, in Nederland zijn er erg weinig opleidingsplekken. Luuk kijkt uit naar een studie osteopa thie op het College Sutherland in Amsterdam. Terrasje Floor pakt de fiets, ze kan meteen de zon in, op naar een terrasje in Middelburg centrum. Het vwo zit erop voor haar. Koos en Luuk moeten nog even door met het examen natuurkunde gistermid dag. Ze hebben er alle vertrouwen in. SURVEILLANT professioneeübeheerde ruimte Wij zijn op zoek naar een beleidsmedewerker openbare ruimte In de strijd voor behoud van een garnalenveiling in Breskens laat de gemeente Sluis het niet bij woor den alleen. Een eerste juridische stap is gezet tegen de Holding Zeeuwse Veilingen om verhuizing van alle activiteiten uit Breskens naar Vlissingen alsnog te voorko men. In de aandeelhoudersvergade ring van de Holding Zeeuwse Vei lingen viel in maart het besluit de vismijn in Breskens op te heffen en garnalen voortaan in Vlissingen te veilen. Sluis stemde tegen, maar Vlissingen trok als grootaandeel houder (65 procent) aan het lang ste eind. Volgens Sluis kon dit niet. Eén aandeelhouder zou zo'n be sluit niet kunnen doordrukken. Sluis wil dat nu laten toetsen en heeft de daartoe bevoegde recht bank in Amsterdam gevraagd een procedure te beginnen, vertelde wethouder Marianne Poissonnier deze week in de gemeenteraad. Op 10 juni is er al een zitting over. Een gesprek binnen de Holding Zeeuwse Visveilingen over een heroverweging van het besluit over de verhuizing naar Vlissingen is eerder afgewezen, meldde wet houder Poissonnier nog. zaterdag 29 mei 2021 GO 'Aardrijkskunde is prima te doen' Arie Westeneng Middelburg V v V' '•4;> - V v -f' 4*.* .14 -Floor van de Woestijne Kijk op de site bij /video Gerrit van Loon Ouders leven in de examen periode intensief met hun kin deren mee. Zo ook Christa Melse uit Vrouwenpolder die als ouder serveillant is op de Christelijke Scholenge meenschap Walcheren. Haar zoon Sander doet havo examen. Twee jaar geleden deed haar dochter Esther dat. Ook toen was Melse surveil lant tijdens het afnemen van examens. ,,Het leek mij leuk om hierbij be trokken te a zijn. Zo kan ik ook iets voor de school doen." Melse ziet dat er tijdens examens bij leerlingen meer spanning is. ,,Ze zitten niet meer in de klas, maar in een heel grote gymzaal. Het komt er nu op aan! Nu heeft onze zoon niet zo'n last van examenstress. Tegen het vak wiskunde zag hij wel op. Als surveillant heb ik de taak om op de leerlin gen te letten. Ik wens ze suc ces en loop mee als ze naar de wc moeten. De examen- duur is best lang (soms wel drie uur) voor ze. Ik ben blij dat leerlingen dit 'coronajaar' gewoon examen doen. Toch de afronding van je middel bare school. Op 10 juni wach ten kinderen én ouders in spanning op het telefoontje. Geslaagd, gezakt of nog een herkansing?" Reimerswaal 36 uur Kruiningen Max. €4.831,00 Vóór 19 juni 2021 Harmen van der Werf Sluis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 32