Zo komt de rechter tot dit oordeel Meeste Zeeuwse scholen stellen opening uit ZEELAND 3 BUURMAN VRIJGESPROKEN VAN NEERSTEKEN VROUW &iê. Ik hoop echt dat de bewoners op het park deze uitspraak gaan respecteren En terugkeer? ,,Ik hoop echt dat de bewoners op het park deze uit spraak gaan respecteren", zegt ad vocaat Davidse. ,,En dat als men- sen met elkaar wordt omgegaan, ook als mijn cliënt weer terug komt." Accepteren ,,Nou", zegt Stoffels, ,,als hij nor maal doet, zullen bewoners hem weer accepteren. We moeten niet elke keer paniek zaaien en zeggen: hij is dit en hij is dat. We moeten ook proberen hier rust te krijgen. Beide partijen zul len zich daarvoor moeten inzet ten." Twee jaar lang zat E.F. (58) uit Oostkapelle vast voor iets dat volgens de rechter niet is bewezen. Hoe komt hij tot dat oordeel? Tijdens de rechtszaak, twee weken geleden, bleek al dat niet te achterhalen is wat er op 24 mei 2019 is ge beurd. Feit is dat een 78-ja- rige mevrouw is overleden aan de gevolgen van een steekpartij. Niemand heeft het zien gebeuren. Wel zit er dna van benedenbuurman F. op de huisdeur van het slachtoffer. Maar niet op het slachtoffer zelf en niet in haar huis. Dit is cruciaal voor het oordeel van de rechtbank. Want uit onderzoek blijkt dat het slachtoffer zich heeft verweerd tijdens een wor steling. Onderzoekers wij zen erop dat er dan ook dna van de dader op het slachtof fer zou moeten zitten. Dat zit er niet. Wel is er dna van een nog onbekend iemand gevonden. Verder heeft een getuige op de bewuste mid dag iemand van de trap naar beneden zien rennen. Maar diegene kan niet met zeker heid zeggen dat het F. was. De rechter vindt dat er geen overtuigend bewijs is dat F. zijn buurvrouw heeft gestoken. Dus vrijspraak en geen 11 jaar cel, zoals het Openbaar Ministerie, eiste. Cornelleke Blok Vlissingen ,,We hebben gemengde gevoelens over het besluit van de minister", zegt rector Frans van der Knaap van de Christelijke Scholengemeen schap Walcheren. ,,We denken dat de volledige openstelling heel goed is voor de meeste leerlingen, maar we hebben ook veel zorgen. Een groot gedeelte van ons personeel is nog niet ingeënt. Het gaat nu hard met de vaccinaties, maar als je be denkt dat het twee weken duurt voordat je voldoende antistoffen hebt, dan moeten een heleboel do centen onder risicovolle omstan digheden hun werk doen. We ko pen daarom een week extra tijd." Afgelopn weekend kondigde on derwijsminister Arie Slob aan dat middelbare scholen weer helemaal open kunnen. Dat mag al vanaf 31 mei, en vanaf 7 juni is volledige openstelling verplicht. Leerlingen en medewerkers kunnen zich twee keer per week preventief testen, maar dat is niet verplicht. Van der Knaap heeft grote twijfels over die testen. ,,We vragen ons af hoeveel procent van de leerlingen die testen gaat doen." De CSW heeft tijd no- dig om de openstelling voor te be reiden. ,,We voeren gesprekken met docenten, om te inventariseren welke docenten zich zorgen maken, en om zoveel mogelijk te organise ren en faciliteren. We willen ze het vertrouwen geven dat de risico's niet onverantwoord groot zijn." Wél maandag open De Mondia Scholengroep (SSG Ne- halennia in Middelburg en het Scheldemond College in Vlissin- gen) en het Calvijn College gaan komende maandag al open. ,,Onze afweging is dat heel veel leerlingen de weg kwijt zijn", zegt Mondia- bestuurder Guus Hagt. ,,Ze hebben nu geen regelmaat in hun leven. Ze gaan wel enkele dagen per week naar school, maar thuis komt er weinig uit hun handen. Ook zijn er psychische problemen. Vwo'ers redden zich vaak nog, de vmbo'ers mochten de afgelopen maanden het vaakst naar school. Vooral de havo-leerlingen 'zwemmen'. De We kopen een week extra tijd vertegenwoordigers van de ouders hebben een stevig pleidooi gehou den om de scholen maandag weer helemaal te openen. We denken dat we in de laatste zes a zeven weken van het schooljaar een heleboel recht kunnen trekken." Rector Carin Biesterbosch van het Pontes Goese Lyceum kondigde afgelopen week aan dat haar school de volledige openstelling zo lang mogelijk voor zich uit zou schui ven. Dat geldt ook voor het Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee, het Ostrea Lyceum in Goes en alle Zeeuws-Vlaamse middelbare scho len. ,,We zijn blij dat alle leerlingen weer mogen komen, maar we heb ben ook zorgen over de gezondheid van collega's en hun naasten", zegt woordvoerder Ellen de Winde na mens de Zeeuws-Vlaamse middel bare scholen. ,,Daarnaast is het or ganisatorisch een uitdaging: we moeten de roosters, looproutes en pauzeplekken aanpassen. Daarom kiezen we voor de uiterste datum." vjl||wr! -ï- - t èf: - -'4 ■- -miÊÈSm 'i zaterdag 29 mei 2021 ongerust na vrijspraak Pare Zonnehove in Oostkapelle foto jeffrey kutterink -Rivka Davidse, advocaat een 'duurzame oplossing te vin den voor zijn huisvesting'. Ver huizen k^n een mogelijkheid zijn. Jeffrey Kutterink Middelburg De meeste Zeeuwse middelbare scholen wachten tot het laatste moment - maandag 7 juni - om de deuren weer helemaal te openen. Ze willen zo de risico's voor ongevaccineerde docenten verkleinen, en hebben tijd nodig voor de voorbereiding. -Frans van der Knaap, CSW

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 31