Vlaamse Rambo Automobilist hoeft niet te dokken voor tekort bij tunnel door coronacrisis y Vogel geeft concert in natuurgebied: '40 man stonden te luisteren' 2 MAIKEL HARTE Column Als je naar de bioscoop zou gaan voor een Belgische film waarin een Vlaamse militair raketwerpers en een la ding semi-automatische wapens mee naar huis neemt, vervolgens allerlei virologen bedreigt, zich wekenlang in een bos schuilhoudt met honderden militairen die een klopjacht op hem houden, terwijl er ondertussen demonstraties zijn van mensen die de militair steu nen, dan zou je waarschijnlijk zeg gen: vreselijk gelachen, maar totaal ongeloofwaardig. houdt de moederen bij onze zui derburen echter al weken bezig. Het kan toch ook niet anders dan dat deze Vlaamse Rambo hulp krijgt? Zijn auto is al gevonden en er zit een heel leger achter hem aan. Hij moet haast wel bij iemand ondergedoken zitten. Hoe moet je die gaan vinden? Het is niet zo dat je hem op kan wachten als hij zijn vaccinatie gaat halen. Een lokviro- loog het bos insturen? Is dat een idee? hulp inroepen van Wit-Rusland die weten wel hoe je iemand vindt en oppakt. Misschien vind ik het meest bijzondere aan deze situatie nog wel dat Conings geen einzel- ganger is: hij heeft gewoon een vrouw en twee kleine kinderen, die laat je toch zo maar niet in de steek zou je zeggen. Zijn vrouw deed inmiddels in de media aan hem een oproep om zich over te geven. Tevergeefs. vrouw zegt niets gemerkt te heb ben. Mijn vrouw heeft juist altijd alles in de gaten. Ik hoef nog maar een sok binnenstebuiten aan te hebben en ze ziet het al. Haar ver jaardagscadeau verstoppen? Ver geet het maar. Of zou zijn vrouw naïef zijn geweest?,, Schatteke, wat ies da? (wijzend naar een raket werper in de schuur).,, Ah da's voor d'n barbecue, daar steek ik de briketten mee aan en veur de crème brülée is het oek gemakke lijk". Ik ben echt benieuwd hoe deze film gaat eindigen. Wanneer komt die op Netflix? Een lokviroloog het bos insturen. Is dat een idee? DE STELLING Weekend: Ik ga pas naar de kroeg als ik gevaccineerd ben 1201 stemmen Eens Toos Henk Oneens Paul Kusters JOHAN &ERKSEN STOPT MET TV Douane vindt voor 3,6 miljoen euro aan coke in haven Amsterdams zuiveringsslib toch nog niet weg ELLEWOUTSDIJK Tunnel nacht dicht voor onderhoud Vorig jaar turfde de Westerschelde- tunnel ruim 6,5 miljoen passanten, bijna 1,2 miljoen minder dan in 2019. Dat scheelde 3,7 miljoen euro aan inkomsten. Dat begin 2020 de toltarieven voor veelgebruikers zijn verlaagd, scheelde ook nog eens 3,9 miljoen euro. De directie van de NV Westerscheldetunnel verwacht dat het aantal passages dit jaar weer stijgt, al zullen de aantallen van vóór de coronapandemie nog niet worden gehaald. Uit een brief die samen met het jaarverslag van de tunnel naar de Staten is gestuurd, blijkt dat het da gelijks provinciebestuur vorige week tijdens de algemene aandeel houdersvergadering voor de keuze is gesteld: óf het zekere voor het on zekere nemen door met ingang van volgend jaar de tarieven weer te verhogen óf accepteren dat de re serve van de tunnel in het rood gaat. Dat potje is namelijk al leeg. Kansrijk Het provinciebestuur durft het er wel op te wagen. In Den Haag ligt een verzoek om 2,3 miljoen euro aan gemiste tolopbrengsten te compenseren. Volgens het provin ciebestuur is die aanvraag 'kansrijk'. Mocht dat geld er toch niet komen en zou het aantal passages dit jaar onvoldoende toenemen, dan past de provincie een tekort op de re serve van de NV Westerschelde- tunnel bij uit haar eigen reserve. Dat kan dan later weer worden te rugbetaald. In natuurgebied De Schommeling bij Sint Jansteen worden sinds deze week bijzondere avondconcerten gegeven. Een noordse nachtegaal streek er neer en dat is bijzonder, vertelt Alex Wieland van Het Zeeuwse Landschap. ,,Ieder voor jaar worden er een stuk of drie in Nederland waargenomen, maar nog nooit eerder in Zeeland." Op het geluid afgaan Wieland hoorde de noordse nach tegaal dinsdagavond zingen, dacht hij, en stuurde het gezang door naar een expert. ,,Het geluid is moeilijk te onderscheiden van een gewone nachtegaal." De zangvogel bleek in- derdaad de noordse nachtegaal. ,,We zijn als Het Zeeuwse Land schap heel blij dat deze vogel bij ons te gast is." Sinds dinsdag huist hij op een vast plekje. Wie het natuur gebied langs de Heerstraat betreedt, langs het pompgebouw van Evides en dan nog een stukje verder wan delt, kan daarna op het geluid af gaan. De vogel begint ongeveer tus sen negen en half tien 's avonds met zingen. Hij zingt zó hard, dat je hem van ver hoort." Vogelaars ko men er speciaal voor, merkte Wie- land. ,,Donderdagavond stonden er zo'n veertig mensen om te luiste ren." Dat mag, als iedereen gewoon op het pad blijft. De noordse nach tegaal is vooral te herkennen aan zijn geluid en is er vooral een om te horen: ,,Het is geen heel mooi vo geltje. Gewoon grijs en hij lijkt erg op een gewone nachtegaal." Hoe lang de vogel nog concerteert in Zeeuws-Vlaanderen, is lastig te zeggen. Hij trekt sowieso verder: ,,Een vrouwtje zal hij hier niet vin den." zaterdag 29 mei 2021 Het verhaal van Jürgen Conings Misschien moeten de Belgen de Opmerkelijk is nog dat zijn Reageer op pzc.nl Gisteren: EK-voetbal kijken op het terras moet kunnen VLISSINGEN In een loods in de haven van Vlissingen hebben douaniers woensdag 72 kilo cocaïne gevonden. De vondst is gisteren be kendgemaakt. De drugs zaten verborgen tussen een zending bananen uit Ecuador. De onversneden straatwaarde van de partij is ruim 3,6 miljoen euro. De drugs werden gevon den door speurhonden die gericht werden inge zet door het Douane lan delijk Tactisch Center. Na een melding van de hond, is de zending fysiek ge controleerd en troffen de douaniers in totaal 72 kilo cocaïne aan. WESTDORPE Het sinds augustus 2019 bij Westdorpe opgesla gen Amsterdamse zuive ringsslib is toch nog niet helemaal weg. De laatste transporten naar het vuilverbran- dingsbedrijf AEB in Am sterdam zouden donder dag zijn, maar die zijn uit gesteld tot dinsdag van wege een mogelijke co ronabesmetting van een bij de transporten betrok ken medewerker. In to taal 18.000 ton zuive ringsslib heeft opgesla gen gelegen op een ter rein van recyclingbedrijf Beelen bij Westdorpe. Vanwege technische pro blemen bij AEB kon dit in 2019 niet worden ver brand. De Westerscheldetun- nel gaat van dinsdag avond 1 tot woensdag ochtend 2 juni in beide richtingen dicht van wege groot onderhoud. De afsluiting geldt van dinsdag 20.30 uur tot woensdag 04.00 uur. Tijdens deze nacht wordt er ook gewerkt aan het Tolplein en het tracé. Het verkeer wordt via Antwerpen omge leid. Tijdelijke verkeers borden geven de route aan. De afsluiting voor groot onderhoud ge beurt elk jaar. Dan wordt onder meer de overkap ping op het Tolplein geïnspecteerd. De tol voor de Westerschelde- tunnel wordt volgend jaar niet verhoogd als het aantal passa ges vanwege de coronacrisis achterblijft. De provincie past een mogelijk financieel tekort liever tijdelijk bij vanuit de eigen reserve dan dat het wordt afge wenteld op de automobilist. ErnstJan Rozendaal Middelburg De zeldzame noordse nach tegaal. FOTO GETTY IMAGES De zeldzame noordse nachte gaal is voor het eerst in Zeeland waargenomen en trekt publiek met zijn gezang: ,,Er stonden zo'n veertig mensen naar te luisteren." Sophie Stockman Sint Jansteen HUH? JE STUURT HEM EEN BLOEMETJE MET 'veel sterkte tsE KOMENtsE T!Jfc./'rV> MAAR JE HAts STEEÖS 2o'n HEKEL AAN HEM BIT IS VOOR z'n vrouw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2