O 1 De Mol verkoopt persbureau ANP 24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Pff, wat kijken we hier naar uit: we gaan dit najaar weer op tour. We hebben er heel veel zin in DOCUMENTAIRE BORSTPROTHESES YouTuber en zangeres Dionne Slagter mat zich een boezem aan met siliconen borstprotheses. Ze was er blij mee, tot ze tijdens de opnames van de documentaire Moordtieten ontdekte dat ze tikkende tijdbommen in zich draagt. w» Zielig hè, voor André Hazes en zijn vriendin Sa rah van Soelen? Ze hadden zich zo verheugd op een paar leuke itempjes in de showrubrieken over hun verliefdheid, met daarbij wat gratis reclame voor moeder Rachel die sinds kort bijbeunt als thee schenkster in een winkelcentrum in Amstelveen. André had speciaal een intellectuele bril gekocht, Rachel had haar teint opgepoetst onder de zonne bank en Sarah... tja, dat weet ik eigenlijk niet, want bij haar vind ik het lastig om om die enorme lippen heen te kijken. Maar het persmomentje pakte helaas wat anders uit. Niet bij de showbizzrubrieken. Nee, natuurlijk niet. Die kruipen voor alles wat met Hazes te maken heeft en trippelen maar wat graag met een camera langs als de familie weer een natte wind laat. Zelfs Bridget Maasland kan een jaar na slipjesgate de nieuwste verovering van haar ex aankondigen bij Bou levard zonder twee keer met haar ogen te knipperen. Maar wie een blik op de reacties op sociale media werpt, ziet dat het persmoment een averechts effect had. En omdat ik de rotste niet ben, wil ik André en Sarah en ook Rachel best even uitleggen hoe het komt dat Nederland ze uitkotst, want ze schijnen dat zelf maar niet aan te voelen. Het zit hem in de ongeëvenaarde schaamteloosheid waarmee jullie te werk gaan, jongens. Echt, je moet niet onderschatten hoe het overkomt dat je daar nu staat te jubelen over je verliefdheid en het barbiepop- influencertje waar je naast mag lopen, terwijl je een paar maanden geleden nog van de daken schreeuwde hoe gelukkig je was met een ander. Die ander die nu haar wonden likt, met jouw kleine jongen naast zich. De kleine jongen die dit over een paar jaar ook allemaal ziet. Jij mag dan geen rekening met hem houden, wij kijkers doen dat wel. Al was het maar omdat hij ons bijvoorbeeld in Essent-reclames tot vervelens toe door de strot is geduwd. Sommige mensen hebben namelijk nog wel normen en waar den. Geloof me, de ergste fout die je als artiest kunt ma ken, is dat je het publiek onderschat. Er zit een maxi mum aan de hoeveelheid bullshit die we kunnen heb ben. En die was met Bridget al bereikt. We trappen er niet meer in. Hetzelfde advies geldt trouwens ook voor moeder Rachel. Dat gedoe met die privébeelden in de docu mentaire, de ontboezeming dat senior haar op haar 15de ontmaagde, de publiekelijk uitgevochten ruzie met haar dochter, het onophoudelijk natrappen naar de moeder van haar kleinkind - is er nou niemand die haar én ons tegen dat soort dingen beschermt? Alsje blieft? Terug naar de vraag waarmee ik begon. Weet u met wie ^k medelijden heb? Met iedereen die ooit met de familie Hazes te maken krijgt. Quote van de dag Bellmartin overleden Perry: stress bij Friends Ja, natuurlijk had Dionne Slagter (30) weleens gehoord over lekkende sili conen. Ze was bekend met het ver haal van voormalig playmate Zimra Geurts, die door haar protheses zo ernstig ziek werd dat ze negen maan den aan bed gekluisterd was. Ze had gehoord van vrouwen die hun im plantaten na klachten lieten verwij deren. Maar zij had toch nergens last van? Zij hoefde zich toch nergens zor gen om te maken? Zij zou niet een van die vrouwen worden die haar lichaam kapot zien gaan aan de borst protheses. Tot documentairemaker Jack Val- kering bij haar aanklopte. Hij vroeg haar te duiken in de wereld van borstimplantaten. Slagter is een van de bekendere vrouwen die open is over haar borstvergroting - als On- nedi heeft ze 858.000 abonnees op YouTube, ze was deelnemer van Expeditie Robinson 2019 en winnaar van RTL-zangshow It Takes 2. Haar video uit 2016 over haar operatie werd meer dan een miljoen keer bekeken op YouTube. Valkering toont Slagter een inter view met wetenschapper Henry Dijkman, die stelt dat vroeg of laat alle vrouwen met siliconenborsten er ziek van worden, omdat zich steeds meer siliconen ophopen in vitale organen en zenuwen. Naar schatting heeft een op de dertig vrouwen in Nederland protheses, driekwart uit esthetische overwegingen, de rest als reconstructie na amputatie. ,,Ik was sceptisch, maar zijn verhaal deed me twijfelen. Ik dacht dat ik het goed had gedaan door te kiezen voor een goede kliniek, dat mijn research goed was. Maar die protheses die ik Daarmee is de opzet van De Mol om een nieuwskanaal op te zetten binnen zijn onderneming mis lukt. Talpa Network kocht het ANP drie jaar geleden met hoge verwachtingen. ,,In deze tijden waarin fakenieuws aan de orde van de dag is, moeten we onaf hankelijke berichtgeving koeste ren'', stelde De Mol toen. Het was destijds een langgekoesterde wens van De Mol om een belang rijk nieuwsmerk in handen te krijgen. De mediatycoon pro beerde eerder meerdere malen vergeefs de Telegraaf Media Groep (TMG) over te nemen. Inmiddels heeft Talpa Network - mede door de coronacrisis - het accent in haar strategie enigszins verlegd en past het ANP niet lan ger als een van de kernonderde len binnen het netwerk. ,,Het ANP is een prachtig bedrijf, maar de synergie met Talpa Network is vanwege onze focusverlegging afgenomen'', aldus De Mol. Het ANP was eerder (vanaf 2010) onderdeel van de Vereni ging Veronica, die losstaat van de tv-zender Veronica, die al behoorde tot De Mols imperium. Onder Talpa vallen ook de zen ders SBS 6, SBS 9 en Net 5, de radiostations Radio 538, Veronica, Sky Radio en Radio 10, evenals de onlinediensten Juke en Kijk. Chris Oomen koopt het ANP vanuit zijn wens om het persbu reau voor de lange termijn conti nuïteit te bieden. ,,Het ANP is on derdeel van het Nederlands maat schappelijk erfgoed. Het pers bureau voorziet ons land sinds 1934 van een onafhankelijke jour nalistieke feitenbasis en heeft daarmee een belangrijke maat schappelijke taak. Het ANP is fi nancieel gezond en is er een groeistrategie voor de komende jaren. Deze combinatie van facto ren is voor mij ideaal.'' Bullshit - Suzan Freek over hun nieuwe clubtour, die in november begint. zaterdag 29 mei 2021 GO MUZIEK Zanger Jimi Bellmartin, in 2018 de eerste winnaar van The Voice Senior, is op 72-jarige leeftijd overle den na een kort verblijf in het ziekenhuis. De soulzanger won de talentenjacht met zijn vertol king van To love somebody. TELEVISIE Acteur Matthew Perry vond het oordeel van het publiek bij de live-opnames van Friends erg spannend. "Ik dacht dat ik zou sterven als ze niet om mijn grapjes lachten'', vertelde Perry gisteren in de Friends-reünie. ■u Moordtieten: een halve kilo giftige siliconen Marlies van Leeuwen Het Algemeen Nederlands Persbureau (ANP) komt in an dere handen. Talpa Network, het mediabedrijf van John de Mol, verkoopt het ANP aan maatschappelijk investeerder Chris Oomen, ex-topman van zorgverzekeraar DSW. Dennis Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 24