ïomMmm Poster cadeau! W Shop.DonaldDuck.nl Eredivisie-grensrechter Kevin Bodde is open over zijn homoseksualiteit, ook W 22 Anders dan voetballers en collega's die ook op mannen vallen, is assistent-scheidsrechter Kevin Bodde niet bang om over zijn geaardheid te praten. ,,Ik wil mezelf zijn", stelt de 29- jarige Zwollenaar. Zwolle „Mensen zoals jij horen niet in mijn huis." De woorden, uitge sproken door zijn vader, kort nadat hij vertelde dat hij homoseksueel is, vergeet Kevin Bodde nooit meer. ,,Dat deed me zoveel pijn en verdriet. Maar wat wil je ook? Ik was nog maar 16." De Zwollenaar had het ook niet verwacht. Ja, hij hield er rekening mee dat zijn vader, werkzaam tus sen de macho's van Defensie, er anders over zou kunnen denken. Maar dat hij zijn eigen zoon thuis niet meer wilde? Dat nooit. ,,Dat heeft me toen zo ernstig geraakt, dat ik meteen ben vertrokken. Naar mijn opa en oma, die me wel respecteerden. Of zoals mijn oma zei: 'Mensen die vinden dat je an ders bent, zijn zelf anders'." ,,Hij was bang dat alles zou mis lukken wat ik voor ogen had. Dat ik een andere jongen werd. Dat ik daardoor geen agent meer zou kunnen worden. En geen scheids rechter." ,,Dat hij dat uit bescherming zei? Dat denk ik niet. Zijn beeld was gewoon heel eenzijdig. Mijn vader kent Gerard Joling, Paul de Leeuw. Hij zag de Gaypride, met al die mannen in leren strings. Daar as socieerde hij het mee. Zoals we dat in feite allemaal op school te horen kregen: je krijgt een vrouw en kin deren, dan word je opa en oma. DSt had mijn vader voor ogen." Hoe anders is de reactie bij de KNVB, waar Bodde zich inmiddels heeft opgewerkt tot assistent- scheidsrechter in de eredivisie. ,,In het begin denk je wel: wat zullen mijn collega's ervan vinden? Maar ik heb daar nooit kritiek gehoord of problemen gehad." Bodde, in het dagelijks leven po litieagent, begint te lachen en ver telt over die keer dat een collega- scheidsrechter vroeg of hij mis schien de shampoofles van de grond wilde pakken. ,,Ja, die was gevallen. Maar, zo zei ik, voor het merk Nivea ga ik niet bukken, hoor. Dat moet minstens van Ri tuals zijn." Voetbalhumor noemt de grens rechter dat. ,,Daar moet je tegen kunnen." Al komt het ook, denkt de Zwollenaar, dat hij er vanaf dag één heel open over was. ,,Het is niet dat ik ermee te koop loop. Ik zeg niet: ik ben homo Kevin. Nee, ik zeg: ik ben Kevin en ik woon sa men met een man." ,,Dat komt omdat sommigen bang i zijn voor hun carrière in het bui tenland. Je zag het aan John Blan- kenstein. Die zou in 1994 de Champions League-finale fluiten, tussen AC Milan en FC Barcelona. Maar daar werd hij op het laatste moment vanaf gehaald. Tot op de dag van vandaag is daar nooit uit leg over gegeven. Maar ik weet ze ker dat het vanwege zijn geaard heid was." Bukken om een zeepje te pakken? Ik zei: 'Oké, maar dan moet-ie wel minstens van Rituals zijn' ADVERTENTIE 313 313 - 313 - 313 - 313 - 313 - 313 - 313 - 313 - 313 - 313 - 313 - 313 - 313 - 31 Koop in de winkel of bestel op EVEN LEKKER DONALD DUCKEN zaterdag 29 mei 2021 GO 'Mijn vader zei: mensen als jij horen niet in mijn huis' Vincent de Vries Enige idee waarom jouw vader zo hard reageerde? Kun je ook zeggen dat hij het be ste met je voor had? Je bent niet de enige in het (as- sistent-)scheidsrechterskorps die op mannen valt. Maar die praten er liever niet over. Kevin Bodde, assistent-scheidsrechter in de eredivisie én homo: ,,Ik kan alleen presteren als ik mezelf ben.'' foto henri van der beek - Kevin Bodde (29) De rally van Mesa Kepesa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22