Botman gelooft na titel met Lille ook in prijs Jong Oranje II kent gevaar van Chelsea II 19 Nederlander zitten tot hij die gevonden heeft ken wat er in Catalonië gebeurt. Dat Laporta tijdens de persconfe rentie weigerde de positie van de trainer te bevestigen, terwijl Koe man gewoon nog een jaar onder contract staat, maakte in het kamp van de Nederlandse trainer alles wel duidelijk. De voorzitter zoekt dus verder naar een nieuwe trainer, maar de genoemde droomkandida- ten als Pep Guardiola, Mikel Arteta en Xavi lijken op voorhand vol strekt onhaalbaar. Ze zijn niet be schikbaar en bovendien heeft Bar^a nauwelijks geld. In dat opzicht zou het Laporta héél goed uitkomen als Koeman en zijn assistenten Alfred Schreuder en Henrik Larsson zelf de deur van Camp Nou zouden dichtslaan. Dat scheelt miljoenen. Maar de Neder lands-Zweedse enclave is uiteraard niet gek. Als de 58-jarige Laporta zo graag een andere trainer voor de groep wil hebben, dient hij Koe man en zijn gevolg maar gewoon weg te sturen. Met alle financiële consequenties vandien. Impasse Barcelona raakt op deze manier sportief wel in een impasse. Koe man zal zich in deze bijna absurde situatie niet met volle overgave op komend seizoen storten. Onder tussen staat Georginio Wijnaldum in de startblokken om te tekenen bij FC Barcelona, net als Sergio Agüero en Eric Garda. En Lionel Messi staat volgens Laporta op het punt om bij te tekenen. Wie hen volgend seizoen zal vertellen hoe ze gaan spelen, is nog een raadsel. Koeman blijft er rustig onder. Dat hij deze week in het ziekenhuis in Barcelona verscheen, had volgens Rob Jansen helemaal niets met stress of nieuwe hartproblemen te maken. Die suggestie wekte La- porta wel tijdens de persconferen- tie.,,Het is totale onzin", aldus Jan sen. ,,Een president mag dit soort dingen ook helemaal niet zeggen, dat is schending van de privacy. Ro nald heeft alleen zijn bloeddruk la ten meten. Hij heeft een hartkathe- terisatie gehad en wordt dus af en toe gecontroleerd. Meer is het niet." Via het account van Wasserman, het bedrijf van Jansen, werd ook nog subtiel gereageerd op de bi zarre situatie van Koeman bij Bar celona. ,,Stel je voor: ik wil met je trouwen, maar ik heb wel twijfels. Geef me twee weken om een betere partner te vinden. Als dat niet lukt, trouw ik toch nog met je", valt er te lezen. Het vat de onwerkbare situa tie die is ontstaan perfect samen. Sven Botman klinkt wat schor en dat komt niet doordat hij al langs een rits microfoons en kladblokjes is geslalomd in Zeist. Het is nog een erfenis van zondagavond, toen de verdediger in Angers met Lille een sprookje voltooide dat stevig gevierd moest worden. ,,Twee dagen volle bak", blikt hij grijzend terug. De volgende morgen was hij om zeven uur pas thuis. Een paar uur later wachtte de club die in 2018 nog als zeventiende eindigde alweer een bustocht door de stad, langs duizenden uitzinnige Noord-Fransen. ,,Maandag had ik geen stem meer. Het was bijzon der. Er waren zoveel mensen. Voor mij de eerste keer, maar erg mooi om mee te maken." Ik verwachtte geen definitieve selectie, maar hoopte wel op de voorselectie Lille greep zijn zesde landstitel, juist nu dat in Frankrijk alleen nog voor het sterrenteam van Paris Saint-Germain leek weggelegd. ,,De laatste weken duurden wel lang. De spanning steeg. Op de club en in de kleedkamer." Ook bij Botman zelf een beetje, merkte hij. ,,Ik ben nooit zo gestrest, maar voor de laatste wedstrijd werd ik wakker voor de wekker ging en had ik 's morgens ook niet zo'n honger. Je merkte dat er iets groots op het spel stond. We had den het hele seizoen keihard ge werkt. We wilden geen tweede meer worden. Dan was het een kloteseizoen geweest." Al snel na zijn transfer van Ajax naar Lille gold hij als het volgende schot in de roos van een club die talenten de kans geeft. Had Bot man stiekem niet gehoopt zich aan de andere kant van de Zeister bossen te melden, bij het grote Oranje? ,,Ik verwachtte geen defi nitieve selectie, maar hoopte wel op de voorselectie. Ik denk dat ik een goed seizoen heb gedraaid. Een plek op de voorlopige lij st was mooi meegenomen geweest. Maar die keuze had wellicht ook te ma ken met dat ik dan niet voor Jong Oranje mocht uitkomen.'' Dinsdag meldde Botman zich weer bij de Nederlandse beloften. Zijn hoofd stond toen nog niet naar het EK stond. Inmiddels is de verdediger uit de feeststemming. Hij zal wel moeten. Maandag wacht in de kwartfinale een favo riet, zo weet hij als geen ander. ,,Daar hoeven we niet omheen te draaien. Het middenveld is hun grote motor. Daar zit veel fysiek en voetballend vermogen. Zwak tes? Ze laten het mentaal wat snel ler liggen. Hopelijk kunnen wij daarvan profiteren." zorgde voor de late gelijkmaker en Chelsea won de penaltyreeks. Di Matteo verving tijdens dat sei zoen de weggestuurde manager André Villas-Boas, zoals Tuchel dit seizoen werd ingevlogen om Frank Lampard op te volgen. Tuchel liet Chelsea minder aanvallend voor de dag komen, maar heroverde de ver- Sinds Tuchel bij Chelsea is binnen gekomen, zijn ze zo'n sterk team loren posities op de ranglijst en loodste de club naar de finale. De Duitser verloor vorig seizoen de eindstrijd van Bayern München, toen nog in dienst van Paris Saint- Germain. ,,Het is ongelofelijk om voor de tweede opeenvolgende keer in de finale te staan'', zegt Tu- chel. ,,De laatste dagen zijn zo bij zonder. Alleen jouw ploeg en de andere finalist bereiden zich voor op deze grote finale. Dat is een groot geschenk.'' Tuchel weet dat City op basis van het hele seizoen de grote favoriet is. Maar ook hij benadrukt dat Guardi- ola de laatste twee ontmoetingen struikelde tegen zijn Chelsea. ,,Ik weet ook wel dat we niet precies te gen hetzelfde City-team hebben gespeeld als de ploeg die we in de fi nale zullen ontmoeten, maar toch hebben we ze tweemaal verslagen'', zegt Tuchel. De manager keek jarenlang op te gen Guardiola. ,,Het is zo moeilijk om tegen zijn teams te spelen. Ik keek vooral naar zijn elftallen bij Barcelona. Hij bouwde winnende machines en dat is wat hij ook hier in Engeland heeft gedaan. Chelsea probeert dat gat te dichten en het mooie aan voetbal is dat je dat in negentig minuten ook zomaar kunt doen.'' zaterdag 29 mei 2021 Sven Botman (21) kwam, zag en overwon bij Lille. Na twee dagen kampioensfeest mikt hij met Jong Oranje op een vol gende stunt: de EK-titel. Maan dag wacht in Boedapest wel meteen een jong, Frans sterre nensemble. ,,Maar het draait om het team'', weet de verdedi ger inmiddels goed. Johan Inan Zeist - Sven Botman over Oranje Sven Botman op de training bij Jong Oranje. foto anp - Phil Foden (Manchester City) De finale van de Champions Leage is vanavond om 21.00 uur en is live te zien op SBS 6 en Ziggo Sport. Pep Guardiola (Manchester City, l) en Thomas Tuchel (Chelsea) stonden al vaak als trainers tegenover elkaar. foto afp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 19