Hand in de broekzak Favoriet Manchester City 18 President Laporta wil andere trainer, maar laat Het heeft niet de voorkeur van president Joan Laporta om Ronald Koeman als trainer voor de selectie van FC Barcelona te houden. Maar een ontslagbrief ligt ook nog niet klaar. COLUMN SJOERD MOSSOU Na jaren van intensieve Koeman-studie ben ik erachter waar hem dat nu precies in zit, en de con clusie is vrij helder: het zit hem in de connectie met zijn broekzakken. Let er maar eens op. Ronald Koeman is als geen ander bedreven in de techniek van de hand-in-de- broekzak, op een manier zo perfect getimed, zo zelfbewust en toch ongedwongen, dat je als toe schouwer meteen een rotsvast vertrouwen krijgt in een goede afloop. Toen Koeman vorig jaar voor het eerst de pers zaal van Camp Nou in liep, op weg naar zijn droombaan: één hand in de broekzak. Laatste mi nuut met 1-0 achter? Peinzende blik, hand in de broekzak. Een high five voor Lionel Messi? Koe mans andere hand hangt losjes in de broekzak van zijn pantalon. (Geen toeval: altijd wan neer Koeman een korte voetbalbroek draagt op het traininsgveld, is dat een broekje met broekzakken.) Toen Koeman naar de kan toren van Camp Nou liep, op weg naar een functione ringsgesprek met voorzitter Joan Laporta, droeg hij in zijn rechterhand een soort aktetas. Zijn linkerhand bungelde ongemakkelijk ter hoogte van zijn heup. Koeman zag er meteen kwetsbaar uit, zelfs ge flankeerd door zijn zongebruinde zaakwaarnemer Rob Jansen. De hand in de broekzak, het noncha lante toonbeeld van grip en beheersing, was plots nergens meer te bekennen. Hier liep een coach die aan een nogal flinterdun koordje is opgehangen in Barcelona, de stad van zijn dromen. Koeman, een man van controle, is aan de goden overgeleverd in een bordspel waarin hij steeds een beurt wordt overgeslagen. Laporta gooit steeds zes, krabt even aan zijn bal len, en gooit dan nog maar een keertje. Misschien mag Koeman volgend jaar nog een jaartje trainer blijven van FC Barcelona, maar misschien ook niet. (Terloops liet de voorzitter ook nog even vallen dat Koeman met stressverschijnselen zou zijn op genomen in het ziekenhuis, waar het volgens Jan sen slechts ging om een simpele routinecontrole. Hup, nog een valse pestkaart van Laporta er bovenop.) Als geen ander kende hij de risico's bij een top club in verval, van een bolwerk waar politiek ge konkel nu eenmaal tot de clubcultuur behoort. Koeman heeft in zijn carrière vaak genoeg voor zichzelf gekozen: dan moet je niet piepen als een ander - Laporta - ook een keer ordinair voor zich zelf kiest. Maar toch. Je zou Ronald Koeman minimaal één keer een volgepakt Camp Nou gunnen, als de trotse trainer van FC Barcelona, zwaaiend naar de mensen met een hand in zijn broekzak. Voor het eerst voelde ik heel even medelijden met Ronald Koeman Allegri terug bij Juventus Kellerman en Pieters vallen af Dat ene antwoord op de vraag tij dens de persconferentie in Barce lona was veelzeggend. Joan Laporta zoekt een opvolger voor Ronald Koeman, maar mocht de voorzitter die niet vinden, dSn mag de Neder lander blijven. Alleen dan. Kan een trainer in zo'n situatie dan nog wel functioneren, was de vraag aan La- porta. ,,Ja, ik denk het wel'', zei La- porta. ,,Als we een gezamenlijk pro ject, een gezamenlijk doel hebben, dan is dat mogelijk." Maar, zei hij ook: ,,Ons project is er een van ver nieuwing, en dat heeft betrekking op alles binnen de club, ook de se lectie en de trainer." Het is inmiddels heel helder. De intentie van Laporta is om Koeman te vervangen. Alleen liggen de ge schikte opvolgers niet voor het op rapen. Wat de president gisteren tijdens de met vol bombarie aange kondigde persconferentie zou zeg gen, daar had Ronald Koeman ook geen flauw benul van. En niet al leen Koeman. Niemand weet op dit moment in Camp Nou welke afslag de solistisch acterende voorzitter wenst te nemen. Laporta kondigde aan dat hij na de drie gesprekken af gelopen week over een paar dagen weer aanschuift bij Koeman en zijn zaakwaarnemer Rob Jansen. Om verder te evalueren. Daar denkt het kamp-Koeman heel anders over. Er is geen afspraak gemaakt voor een nieuw gesprek en die komt er niet ook. Alles is gezegd, vinden de trainer en zijn zaakwaar nemer Rob Jansen. Verwijzen naar een nieuw onderhoud moet vooral worden gezien als een poging van Laporta om meer tijd te winnen. Tijd die hij nodig heeft om een ver vanger voor Koeman te strikken. De trainer strijkt vandaag al neer op zijn vakantieadres. Ook Rob Jan sen keert voorlopig, na een week oeverloos praten in Camp Nou, niet meer terug naar Barcelona. De zaakwaarnemer gaat nu in Den Haag achterover leunen om te kij- Een president mag dit helemaal niet zeggen. Dat is schending van de privacy In Porto ging het de afgelopen da gen over Riyad Mahrez. Over de unieke kans voor de 30-jarige Alge rijn van Manchester City om zijn legendarische landgenoot Rabah Madjer te evenaren. De Algerijn maakte in de finale van de Europa Cup I op 27 mei 1987 een onvergete lijk hakballetje namens FC Porto tegen Bayern München. Het ging ook over trainer Pep Guardiola, die voor het laatst in 2011 de Champi ons League won, destijds nog als coach van FC Barcelona. Het ging over Rüben Dias, de 24-jarige Por tugese verdediger van City die zo geweldig voor de dag kwam in zijn eerste jaar bij City en meteen werd verkozen tot de beste speler van de Premier League. En uiteraard over Phil Foden. De jonge aanvaller die in de competitie vaak aan de kant bleef, maar in de Champions League zo excelleerde. Foden, door zijn familie liefko zend Ronnie Roundhead genoemd vanwege de vorm van zijn hoofd, was al vroeg in deze week een van de eersten die op de rem trapte. Fo- den, die gisteren zijn 21ste verjaar dag vierde, is er niet gerust op. ,,Sinds Thomas Tuchel bij Chelsea is binnengekomen als trainer, zijn ze zo'n sterk team'', zegt het talent. ,,Chelsea verloor amper nog wed strijden en ze hebben ons in de laatste twee onderlinge confronta ties verslagen. We weten waar ze toe in staat zijn.'' Bij Chelsea denken ze al weken aan 2012, toen de ploeg van toenma lig trainer Roberto Di Matteo de fi nale won in het hol van de leeuw. Bayern München dacht in eigen stadion de winst binnen te hebben, toen Thomas Müller zeven minu ten voor tijd scoorde. Didier Drogba zaterdag 29 mei 2021 @sjoerdmossou Ronald Koeman is nou niet echt een man om snel medelijden mee te krijgen. Zijn charisma heeft iets onverstoorbaars, iets semi-afstandelijks, waardoor je soms vermoedt dat hij niet te raken is. Hij lijkt wel van graniet haast. Mede daarom maakte ik me zorgen deze week. Voor het eerst voelde ik heel even medelijden met Ronald Koeman. Gek wel: hij is hier toch echt met zijn volle verstand in gestapt, het Nederlands elftal in vertwijfeling achterlatend, al zijn eerdere beloftes ten spijt. GO VOETBAL Juventus heeft Massi- miliano Allegri teruggehaald als coach. De 53-jarige Itali aan, die van 2014 tot en met 2019 al grote succes sen behaalde met Juve, gaat voor de tweede keer als trainer aan de slag bij de club uit Turijn. Allegri volgt Andrea Pirlo op, die na één sei zoen moet vertrekken. HOCKEY Bjorn Keller man (foto) en Terrance Pie ters maken geen deel uit van de olym pische selec tie van Max Caldas. De bondscoach maakte giste ren zijn zes tienkoppige selectie voor de Olympi sche Spelen bekend en daarin ontbraken de namen van de twee spelers van Kam pong. Absurde status quo rond Koeman Mikos Gouka en Edwin Winkels Rotterdam/Barcelona Barcelona-voorzitter Joan Laporta tijdens de persconfe rentie van gisteren. Duidelijk heid over de toekomst van trai ner Ronald Koeman kwam er op nieuw niet. FOTO REUTERS - Rob Jansen Dat Manchester City het meeste indruk maakte dit seizoen, is zonneklaar. Maar dat betekent niet dat trainer Pep Guardiola vanavond in de finale van de Champions League zomaar de kroon op het werk zet. Chelsea blijkt telkens een bijzonder taaie tegenstander. Mikos Gouka Rotterdam/Porto O a 0)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 18