Terneuzen is tevreden met citymarketing Een ton voor wc's in stadhuis van Hulst II 7 De sanitaire voorzieningen in het stadhuis in Hulst zijn bijna dertig jaar oud en zijn volgens burgemeester en wethouders deels niet meer functioneel en zéker niet meer representatief. Tijd voor een renovatie. Voor de klus, die een invalidentoilet en meerdere heren- en damestoi letten met de voorportalen be helst, wil het college 110.000 euro uittrekken. ,,Het drukwerk valt nogal duur uit", vindt J eroen van Bellen van Groot Honte- nisse. Voor dat geld worden de vloe ren, wanden, plafonds, verlich ting en het sanitair vernieuwd. De leden van de commissie Mid delen wilden allemaal een plasje doen over het voorstel. Volgens de PvdA en het CDA is het hoog tijd dat wat aan de toiletten wordt gedaan. Groot Hontenisse vindt dat ze nog representatief genoeg zijn. Van Bellen: ,,Het moet ook geen ontmoetings ruimte worden." De VVD en Al gemeen Belang Groot Hulst vin den de kosten, net zoals Groot Hontenisse aan de forse kant. Wethouder Adri Totté vindt het bedrag acceptabel en realis tisch. ,,Of de renovatie wel nood zakelijk is? Er is nogal wat kapot. Laatst heeft een collega-wethou der nog een wc-bril vastgezet." Jelle Roelands van ABGH vond het een gemiste kans dat ook niet meteen voor duurzaamheid is gekozen door de toiletten te spoelen met regenwater, maar uiteindelijk gingen alle commis sieleden akkoord. De renovatie wordt bekostigd uit de pot on derhoud gebouwen. DUIKONGEVAL BILEL BESBES WAARSCHUWT Duiken in de Otheense Kreek, wie doet dat nou? Terneuzenaarvan Tunesische afkomst, Bilel Besbes, deed het. Hij liep twee gebroken nekwervels op en is nog altijd niet de oude, maar vol geestdrift is hij in actie gekomen. ,,Er moeten waarschu wingsborden komen." Het was een heerlijke zo merdag, de 22ste juli vo rig jaar. Bilel woonde in die tijd op de bovenste etage van een hoge flat aan de Fah- renheitlaan in Terneuzen, met uit zicht op de Otheense Kreek. ,,Ik zag er geregeld kinderen en ook wel volwassenen zwemmen, dus ik dacht 'dat ga ik ook doen'. Als ik wil zwemmen, ga ik gewoonlijk naar Breskens, maar het was al laat." Bilel ging niet alleen op pad. Zijn vrouw en een vriend kwa men mee, en dat is zijn geluk ge weest. Een steiger aan de kant van de wijk Othene, met uitzicht op de brug naar Othene, leek hen de beste zwemplek. Daar is het ge beurd. ,,Vanaf de steiger kon je de bodem niet zien", blikt Bilel terug. ,,Ik dacht 'het moet daar diep ge noeg zijn om te duiken'. Ik dook." Het bleek niet diep genoeg. Bilel sloeg met zijn hoofd op de grond en verloor het bewustzijn. ,,Ik kon niet eens 'help' roepen. Mijn vriend dacht dat ik gek aan het doen was. Ik maakte hele vreemde bewegingen. Gelukkig had mijn vrouw direct door dat er iets mis was. Zij heeft mij uit het water kunnen helpen." Dat was dat, Bilel ging gewoon naar huis. Pas de volgende dag Ik wil voorkomen dat andere mensen hetzelfde overkomt. Ik ben daarom naar de gemeente gegaan kreeg hij last. ,,Ik ben naar de huis arts gegaan. Hij stuurde me door naar het ziekenhuis in Terneuzen, en daar zagen ze in de mri-scan dat ik twee nekwervels gebroken had. Artsen stonden verbaasd. Ik was zelfs nog in de auto naar het ziekenhuis gekomen." Vier weken behandeling in UZ Gent volgden, de vier maanden daarna was Bilel nog niks waard. ,,Slapen en eten was het enige wat ik kon." Bilel volgt nog altijd fysiothera pie en psychotherapie. Hij heeft ook geestelijk een klap gekregen. Hij moet daarom voor zijn gevoel iets doen met zijn ervaring, iets positiefs. ,,Ik wil voorkomen dat andere mensen hetzelfde over komt. Ik ben daarom naar de ge meente gegaan. Er moeten waar schuwingsborden komen bij de Otheense Kreek, dat je er niet mag duiken." Zo'n waarschuwing heeft Bilel niet meer nodig, maar hij denkt vooral aan alle andere nieuwe Ter- neuzenaren. Hij werkt zelf bij een serviceafdeling van Dow. ,,Heel veel verschillende nationaliteiten werken daar, allemaal mensen die niet bekend zijn met het water in de omgeving." Zoals zijn genezing een strijd was en is, zo is het ook een heel gevecht geweest om aandacht te krijgen bij de gemeente. Het is hem nu gelukt, via een SP-lid in de buurt die hij vertelde over zijn on geluk. Maar of de duikverbodsbor- den er komen? Wethouder Jurgen Vervaet sprak er gisteren over met Bilel bij de Otheense Kreek. Hij zegde niets toe. ,,In Terneuzen zijn zoveel plekken waar je zo'n bord zou kunnen zetten", wierp Ver- vaet op. ,,Waar doe je dat wel en waar niet? En als er geen bord staat, is het dan wel veilig om te duiken?" Vervaet verwacht op korte ter mijn juridisch advies en gaat dan weer met Bilel in gesprek. Bilel blijft hoe dan ook strijdbaar. ,,Ik ben echt niet de enige die dit had kunnen overkomen." Guido van der Heijden Terneuzen Bureau Berenschot heeft het effect van citymarketing in Terneuzen onderzocht en kwam met aanbeve lingen. ,,Het is goed gebruik om na een jaar of vijf de thermometer erin te steken om te zien wat we nu be reikt hebben met citymarketing", zegt wethouder Jack Begijn, die ci- tymarketing in zijn portefeuille heeft. ,,Waar zijn we? Hoe gaat het? Citymarketing is iets voor de lange termijn, maar we zien dat we in kleine stapjes vooruit zijn ge gaan. Maar het gaat verder dan de binnenstad van Terneuzen." Arbeidskrachten Citymarketing zou, als het aan Be gijn ligt, het werkveld wat kunnen uitbreiden. ,,Het moet ook meer gaan over wonen en werken. City- marketing zou zich ook meer kun nen richten op het aantrekken van nieuwe arbeidskrachten en expats. Die hebben we hard nodig. En we zouden graag hebben dat ze zich niet in Gent vestigen maar ook in Terneuzen zelf. Maar dan moet er wel wat zijn voor die mensen." ,,Zorgen dat de stad aantrekkelij ker wordt om te wonen, zorgen voor voorzieningen, dat is een zaak Ik vind dat we veel gedaan hebben. Het meest tastbare is wel de activiteit op social media voor de gemeente", zegt Martijn van Battum, voorzitter van de Stichting Citymarketing Terneu- zen. Citymarketing houdt zich wat hem betreft bezig met de beeldvor ming van de stad. ,,Maar ook ik ben absoluut tevre den na vijf jaar citymarketing. Al leen is het inderdaad lastig te me ten. Je moet je steeds verdedigen. Mensen vragen: wat doe je dan? Ik vind dat we veel gedaan hebben. Het meest tastbare is wel de activi teit op social media. Dat werd aan vankelijk sceptisch ontvangen maar nu zijn mensen steeds en thousiaster aan het worden. Denk maar aan alles wat er door Stad Ter- neuzen op social media wordt ge deeld. En dat wordt steeds meer." Na vijf jaar wil de stichting zich beraden op welke richting ze op wil. Aanhaken bij het Zeeuwse marketingbureau dat een opvolger moet zijn voor de verdwenen VVV, samenwerken met Onbegrensd Zeeuws-Vlaanderen zijn mogelijk heden waaraan gedacht wordt. ,,Als we dat beter weten, kunnen we kij ken waar we welke poppetj es nodig hebben", zegt Van Battum. ZZP-constructie is duur ,,We zouden graag wat meer sa menwerken met de gemeente. De huidige ZZP-constructie met de ci- tymarketeer is een dure. We zou den graag zien dat iemand in dienst van de gemeente dat werk zou doen. Ofin een payroll-constructie. Het Berenschot-rapport ligt nu bij de gemeenteraad die er verder over zal praten." zaterdag 29 mei 2021 Of de wc-brillen soms van goud zijn, gaat het praatje in Hulst. Van het kostenplaatje van 110.000 euro voor nieuwe sanitaire voorzieningen in het stadhuis in Hulst, zijn een aan tal fracties nogal over de zeik. Sophie Stockman Hulst Hier moet een bord staan met 'verboden te duiken' Harmen van der Werf Terneuzen Bilel Besbes op de steiger aan de Otheense Kreek waar hij zijn ongelukkige duik maakte, met in zijn linkerhand de nekbrace die hij maandenlang heeft moeten dragen. ,,Ik ga die aan een goed doel schen ken." FOTO CAMILE SCHELSTRAETE - Bilel Besbes Terneuzen werkt nu vijf jaar door middel van citymarketing aan haar imago. De stichting Ci- tymarketing is tevreden, de wet houder is tevreden. Iedereen wil ermee doorgaan. Maar hoe is nog even de vraag. -Martijn van Battum, Stichting Citymarketing Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 134