Hersenz geeft weer een toekomst na hersenletsel ^erPHitf Monique zet geliefd café Yerseke te koop: 'Het is tijd voor iets anders' 6 Goes wil 'lelijk' gebied veranderen in visitekaartje voor de stad Gors^ Het stationsplein aan de voorkant van het station, bij Hotel Terminus, ziet er op het moment allesbehalve fraai uit. Het oogt bovendien rom melig. En dat terwijl het volgens de gemeente een visitekaartje voor de stad zou moeten zijn. Het is ten slotte het eerste dat reizigers zien die het stationsgebouw via de stadszijde verlaten. De twee over steekplaatsen richting de Frans den Hollanderlaan worden door veel mensen bovendien als onveilig er varen. Samen met de provincie, de NS en ProRail wil de ge- Slimme mobiliteit zal een belangrijke rol spelen in de oppepper voor het stationsplein meente het gebied een oppepper geven. ,,Daarbij zal slimme mobili teit een belangrijke rol spelen'', zegt wethouder Cees Pille. Gedacht wordt aan onder meer het aanbie den van deelfïetsen. Het plein blijft in de toekomst een plek waar trein reizigers hun fiets moeten kunnen stallen, maar het moet al lemaal wat minder rommelig dan nu. Het plan is zoveel fiets parkeerplaatsen aan te leggen dat het zeker tot 2040 genoeg is, met ruimte voor een eventuele uitbrei ding in de toekomst. Veilig oversteken De gemeente vindt dat een logische en prettige route vanaf het station richting de binnenstad nu ont breekt. Het is de bedoeling ook daar iets aan te doen. De oversteekplaat sen richting de Frans den Hollan derlaan, onderdeel van die route richting de stad, moeten overzich telijker en daarmee ook veiliger worden gemaakt. Hoe dit allemaal gaat gebeuren, is nog niet duidelijk. Het plan bevindt zich nog in de be ginfase. De gemeente hoopt dat de provincie en het Rijk ook in de bui del willen tasten voor het project. De provincie heeft volgens de ge meente al gezegd een financiële bij drage te willen leveren. De ver wachting is dat het project 2,3 mil joen euro zal kosten. De opknapbeurt van het plein aan de voorzijde van het station zou als het ware de afronding vormen van de metamorfose van het stati onsgebied. Het zuidelijke stations plein ziet er sinds een klein jaar al heel wat fraaier uit. Daar kwamen onder meer nieuwe fietsparkeer plaatsen en een beeldbepalende overkapping boven de toegangs poortjes. Ook het bussenplein aan De verwachting is dat het project 2,3 miljoen euro zal kosten de andere kant van het spoor is op de schop gegaan. De aanleg van de spoortunnel (officieel een spooron- derdoorgang geheten) is uiteraard de meest in het oog springende ver andering in het gebied. Advertentie In die plaats runt ze nu nog café en brasserie De Sportvisser, een ge liefde plek van veel Yersekenaren, onder wie ook de jongeren uit het dorp. Ze heeft de zaak te koop ge zet. ,,Ik doe het nog met veel ple zier, hoor", benadrukt Verschuure. ,,Maar ik ben iemand die uitdaging nodig heeft. En die is na vijftien jaar in De Sportvisser wel een beetje ver dwenen. Bovendien ben ik 41. Als ik nog een keer iets heel anders wil gaan doen, is dit het moment.'' Hotel met ontbijt Vóór ze in het etablissement aan de Van Randwijckstraat in Yerseke terechtkwam, werkte ze al ruim tien jaar in de horeca. Zo was ze onder meer in dienst bij Pieter en Margreet Moison, die destijds veel horecazaken hadden in Goes. ,,Ik geloof dat ik in elk pand op de Grote Markt heb gewerkt'', zegt ze met een knipoog. In het runnen van een hotel in Yerseke hoopt Verschuure een nieuwe uitdaging te vinden. Er loopt volgens haar al iets, maar concreet kan ze daar nog niet over zijn. Het liefst begint ze een hotel met alleen ontbijt. „Daarnaast lijkt het me leuk om de gasten culinaire arrangementen aan te bieden. Daar is Yerseke na tuurlijk bij uitstek geschikt voor.'' Verder hoopt Verschuure in de toekomst meer tijd te kunnen be steden aan Pro Running Zeeland, dat hardlooptrainingen geeft. Ze is mede-eigenaar. ,,Aangezien veel mensen een gezonde leefstijl steeds belangrijker vinden, zie ik nog wel groeimogelijkheden.'' De horecaonderneemster is zelf sinds kort ook weer fanatiek aan het sporten, nadat ze negen maanden geveld is geweest door corona en de nasleep ervan. ,,Ik ben heel ziek geweest'', zegt ze. Café De Sportvisser komt te koop te staan. Althans, de exploi tatie ervan. Het pand wil Ver- schuure gaan verhuren. Ze beseft dat veel dorpsgenoten verknocht zijn aan de zaak. ,,Ik hoop dan ook dat er een goede opvolger komt. En mocht het onverhoopt wat langer duren voor iemand zich meldt, dan ga ik zelf gewoon nog lekker even door. Misschien valt het dan ook te combineren met een hotel.'' zaterdag 29 mei 2021 Stationsplein krijgt opknapbeurt Zo'n beetje heel het gebied rondom het station in Goes is de afgelopen jaren op de schop ge gaan, maar één stukje ligt er nog een beetje desolaat bij: het stati onsplein aan de noordzijde. Tijd voor actie. Rob Paardekam Goes -Cees Pille, wethouder Een geur komt niet rustig aanzweven, maar stoot compleet onverwacht en met kracht zijn neus binnen. Het schijnsel van een schemerlamp is storend en geluid is niet te verdragen. Watje vijf minuten geleden tegen hem zei, is hij nu alweer vergeten. Harry Wattel (52) hield hersenletsel over aan een motorongeluk, maar leerde om gaan met de ingrijpende veranderingen in zijn leven dankzij het behandelprogramma Hersenz bij Gors. "Ik was getrouwd en vader van vier tieners. Ik had een baan als manager en werkte vijftig tot zeventig uur per week. Altijd energie voor tien. In het weekend ging ik vissen, varen of motorrijden." Tijdens het motorrijden ging het mis. Door de politiereconstructie weet hij dat zijn achterrem blokkeerde en, zoals hij het zelf zegt: "Op een zondagochtend om acht uur, lag deze jongen op het asfalt." Na het ongeluk bleef hij klachten houden. Hij had weinig energie en kon zich slecht concentreren. "Mijn wil om iets te doen was vele malen sterker dan het daadwerkelijk kunnen" zegt hij. "Ik liep er continu tegenaan dat mijn batterij leger was dan ik wilde en mijn kortetermijngeheugen was bagger." De behandeling bij Gors Dankzij het programma Hersenz bij Gors, leerde Harry omgaan met zijn beperkingen. "Deze behandeling bestaat uit een cognitieve en fysieke behandeling en een behandeling in de thuissituatie", vertelt behandelaar Lianne Timmerman. "Tijdens de behandelingen werkje aan zelfvertrou wen, vertrouwen in je eigen lichaam en aan je conditie." Harry geeft aan dat hij enorm veel profijt heeft van de behandelingen. "Ik kan nu beter plannen en bereid me voor op de drukte in een bepaalde situatie. Ik ga lastige situaties uit de weg en kan nu beter mijn energie managen, waardoor alles een stuk makkelijker is geworden." De Hersenz-behande- lingen bij Gors worden gegeven in Goes, Middelburg en Terneuzen. Meer weten? Ga naar www.gors.nl/hersenz of neem contact op via clientenbureau@gors.nl of 0113 -273 333- verder met hersenletsel Al meer dan een kwart eeuw werkt ze in de horeca. ,,En altijd in zaken waar het vaak tot in de late uurtjes doorgaat'', zegt Mo nique Verschuure. Nu ze de veertig is gepasseerd, vindt ze het tijd voor iets anders. Een hotel runnen in Yerseke is haar droom. Rob Paardekam Yerseke Monique Verschuure wil na vijftien jaar stoppen met haar brasserie annex café De Sportvisser in Yerseke. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 131