Boot verwoest bij brand Bezoek Z'zee parkeert via kentekenregistratie Kleurtjes vrolijken het metalen tuinhuis van Poortambacht op OPHEFFINGS UITVERKOOP HOGE KORTINGEN! 'HiL Ons pand moet leeg. Alle tapijten nu met extra 7 Moderne Perzische tapijten Berbers Het tien meter lange motorjacht stond volledig in brand. De brand weer schaalde op naar 'grote brand' en heeft er voornamelijk voor gezorgd dat het vuur niet is overgeslagen naar naastgelegen panden. Volgens officier van dienst Arno van de Sande was er zo veel rook, dat de brandweer vanuit veilig heidsoverwegingen aanvankelijk niet naar binnen ging. ,,We heb ben eerst geventileerd. De boot stond behoorlijk in de fik. En om dat een boot is gebouwd om water buiten te houden, hebben we er een gat in moeten zagen om te kunnen blussen." De rook kwam zowel aan de voorzijde als aan de zijkant van de loods, waar aan de Industrieweg ook een grote ingang zit, naar buiten. Ook omstanders die naar de brand kwamen kijken, stonden in de rook. 1000-litertank Omdat er een 1000-litertank met diesel in de boot aanwezig zou zijn, gebruikte de brandweer drukluchtschuim voor het blus werk. ,,Dat heeft een koelende en isolerende werking", aldus Van de Sande. De boot kan waarschijnlijk als verloren worden beschouwd. De schade aan de loods is volgens de brandweer minimaal. Er zijn geen gewonden gevallen. De eige naar van de loods waarin het jacht stond, was ter plekke aanwezig, maar wilde geen toelichting geven over het voorval. Rond 10.20 uur werd het sein brand meester gegeven en zijn twee wagens van de brandweer te ruggekeerd naar de kazerne. Een derde bleef nog ter plaatse om na te blussen. Marcel Modde Zierikzee Inwoners van het centrum kunnen hun bezoek dan online aanmel den, door het kenteken door te ge ven. Wie geen computer of een smartphone heeft, kan ook ge woon bellen met het bedrijf dat deze dienst voor Schouwen-Dui- veland gaat uitvoeren, aldus wet houder Ankie Smit. Raadslid Peter Vijverberg (LSD) zag de bui al hangen. Want hoe moet dat straks met al die oudere binnenstadbewoners die niet ge wend zijn digitaal te communice ren? Geen probleem, verzekerde wethouder Smit hem donderdag in de raadsvergadering. „Mensen die dit systeem willen gebruiken, moeten zich eenmalig registreren. Zijn ze daar zelf niet toe in staat, dan kunnen ze ook een afspraak maken op het gemeentehuis om hen daar bij te helpen. En vervol gens kunnen ze het bedrijf ge woon bellen om een kenteken door te geven. Op ieder willekeu rig moment, als de visite voor de deur staat." Drie tijdsblokken Het nieuwe systeem werkt met drie tijdsblokken: van 7 tot 13 uur, van 13 tot 19 uur en van 19 tot 7 uur de volgende morgen. Inwoners die hun bezoek aanmelden, betalen 2,50 euro per tijdsblok. De oude kraskaart kost 70 cent per keer en is slechts geldig van 10 tot 19 uur. Nieuw is ook dat binnenstadbe woners die zelf geen auto (en dus geen parkeervergunning) hebben, straks net zo goed gebruik kunnen maken van de kentekenregistratie. Het idee komt uit de koker van Dina Levi van de wijkraad Poort ambacht. Zij heeft ervoor gezorgd dat er een gezamenlijke moestuin kwam achter de basisschool in de Zierikzeese wijk die ze nu runt met in totaal tien vrijwilligers. De tuin is deels op grond van de school en deels op die van de ge meente. De opbrengst, bestaande uit groenten, kruiden en fruit, is bestemd voor de vrijwilligers en de little free pantry van Marike de Jonge, die net als de school aan de Kabbelaarsbank staat. ,,Wij oog sten het en brengen het naar de voorraadkast van Marike, waar De opbrengst van de moestuin gaat naar de little free pantry mensen die het nodig hebben, spullen uit kunnen pakken", zegt Levi. ,,Nu hebben we spinazie ge sneden en daarheen gebracht." Beetje bij beetje is de tuin opge bouwd met een hek eromheen, kweekbakken, een composthoop en houten bogen voor klimplan- ten, zoals druiven. De laatste aan winst is de opslagcontainer die dienst doet als metalen tuinhuis. Allemaal verwezenlijkt uit giften en subsidies. Hufterproof De container is zogeheten hufter- proof, zegt Levi. ,,Maar met vanda lisme hebben we niet veel te ma ken gehad. Een paar keer is het hekje vernield, maar nadat we het hadden gerepareerd, was het klaar." Omdat de container wel een kleurtje kon gebruiken, riep Levi de hulp van de school in. Daar werd een tekenwedstrijd gehou den en de mooiste ontwerpen werden vrijdag op de container aangebracht met behulp van Ma- roeska Mulder, lerares kunst en media van Pontes Pieter Zeeman. E<9)^4 0031 164 24 22 16 zaterdag 29 mei 2021 In een boot die in een loods op de hoek van de Industrieweg en de Nijverheidsweg in Bruinisse staat gestald, is gisterochtend rond 08.45 uur brand ontstaan. Het vuur brak uit in de machine kamer. Niemand is gewond ge raakt. Miriam van den Broek Valeska Nastaly Bruinisse M In een boot in een loods is brand uitge broken. De boot kan waarschijnlijk als verloren beschouwd worden. FOTO HV ZEELAND De oude vertrouwde kraskaart voor parkeren in de binnenstad van Zierikzee begint aan z'n laatste maand. Vanaf 1 juli gaat het nieuwe systeem in. Bontgekleurde bloemen, ap pels, kersen, een peer en aard bollen. Leerlingen uit groep 7 en 8 van de Jan Wouter van den Doelschool uit Zierikzee hiel pen gisteren mee de splinter nieuwe opslagcontainer in de Doelentuin achter hun school een mooier jasje te geven. Valeska Nastaly Zierikzee Leerlingen uit groep 7 en 8 van de Jan Wouter van den Doelschool kleuren figuren in op het nieuwe tuinhuis van Poortambacht. Vlnr Moya, Farida, Demi, Lucas, Silke en Froukje. foto marieke mandemaker MuliShowroom: BERGEN OP ZOOM, Bosstraat 24 Grote markt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 130