PLAKKEN GEEN LABEL OP ONZE RELATIE' BY De Liefde 'Een paar jaar geleden overleed de partner van Lise plotseling. Ik kende beiden via mijn werk en Lise en ik voerden graag intense gesprekken met elkaar. Na zijn dood vertelde ze dat ze nooit weer liefde zou kunnen voelen op de manier waarop ze die voor hem had gevoeld. In het eerste jaar na zijn overlijden probeerde Lise zichzelf opnieuw uit te vinden. Ze koos ervoor minder te werken en meer ruimte te creëren voor andere dingen in het leven. In die periode bleven we regelmatig met elkaar praten. Ze kreeg langzaam weer behoefte aan aanraking en iemand liefde geven, vertelde ze. Ik verwachtte toen nog helemaal niet dat ik die persoon zou worden. Ik heb nooit eerder een relatie met een vrouw gehad en ben alweer jaren getrouwd met Hein. Hij is degene aan wie ik de meeste liefde geef en wil blijven geven. Desondanks kwam het na een spontane dansavond toch van zoenen met Lise, en na die zoen ontstond een liefdes relatie die inmiddels ruim twee jaar duurt. Zij was de eerste vrouw voor wie ik weer gevoelens kreeg. Ik had dat nooit verwacht, maar ook niet uitgesloten. Het overkwam me simpelweg. Mensen willen relaties graag indelen in hokjes, Mark (43) is getrouwd met Hein (44), maar heeft ook een liefdesrelatie met Lise (36). maar ik vind een label niet zo relevant. Lise en ik noemen elkaar liefdesmaatjes. We zien dat er in onze relaties bestanddelen zitten die zorgen dat het werkt. In de eerste plaats is dat gelijkwaardigheid; Lise voelt nog steeds heel veel liefde voor haar overleden partner en ik voor mijn man. Daarnaast voelen we óók veel voor elkaar. We hebben dus allebei liefde voor twee mensen, daar zit die gelijkwaardigheid in. Hein bezweert dat hij er geen last van heeft en ons dit gunt. Bovendien wil Lise ook dat mijn relatie met hem niet stukgaat. Ik blijf er naar haar toe altijd duidelijk in dat de relatie met mijn man de basis is. Als Lise andere mannen tegenkomt die ze wil daten, neemt ze mij daarover in vertrouwen en ik houd Hein ook op de hoogte van ontwikkelingen rond Lise. Op een vast moment in de week ben ik bij haar in het noorden van het land. Dat brengt duidelijkheid naar elkaar en ook naar Hein. Zo worden teleurstellingen of irritaties voor komen. Doordat Lise ruim 200 kilometer bij ons vandaan woont, komen we elkaar verder nooit tegen. Dit schept aan beide kanten rust. We vinden het allebei prettig dat we naar elkaar verlangen, maar toch ons eigen leven kunnen inrichten. Naar elkaar uitkijken houdt de relatie ook spannend. We hebben geen botsende toekomstbeelden. Lise wil geen kinderen, zoekt geen vaderfiguur. Ik houd van een man én een vrouw en heb met beiden een seksleven. Toch zou ik mezelf niet zo snel bi noemen. Het draait er voor ons om dat je lief bent voor elkaar en er probeert te zijn als het nodig is. Het komt praktisch nooit voor dat Lise en mijn man mij op hetzelfde moment nodig hebben. Als dat zou voorkomen, zal ik bij mijn man zijn. Maar dat doet niks af aan wat ik voor Lise voel. Dit werkt voor ons allemaal en ik denk dat deze manier van doen voor elke relatie goed zou zijn. Als je om elkaar geeft, gun je elkaar de ruimte en tegelijk ben je er als het nodig is.' De echte namen van Mark, Hein en Lise zijn bij de redactie bekend. Wil je ook praten over je relatie? mezza@dpgmedia.nl 40

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 120