Pfizer geeft werknemers prik EUWS 11 Militair heeft de vaardigheden, de veerkracht en misschien ook hulp ^Grahams EXTREMIST KAN NOG JAREN ONZICHTBAAR BLIJVEN Engel - Van Ranst De voortvluchtige rechtsextremist Jürgen Conings kan dankzij zijn militaire vaardigheden lang uit handen van de autoriteiten blijven. Dat zeggen verschillende militair deskundigen onafhankelijk van elkaar. Jürgen Conings is een doorgewin terde militair, met jarenlange erva ring in oorlogsgebied. „Deze man is een topspecialist in escape en inva sion, zoals dat in militair jargon heet", zegt oud-kolonel Peter Wijninga. „Een soldaat zoals hij weet als geen ander hoe je het snelst kunt ontsnappen aan je te genstander en hoe je zolang mo gelijk van de radar kunt blijven. Zijn vaardigheden in camouflage en in het overleven in de natuur helpen hem daarbij." De klopjacht op Conings, waar zeker 300 militairen en 120 politie mensen aan meedoen, zou zomaar zonder resultaat kunnen blijven. „Ondanks dat hij internationaal ge signaleerd staat, kan dit best nog wel- eens een hele lange tijd gaan duren'', zegt Wijninga. Hij verwijst daarbij naar Jos Brech, die na de dood van Nicky Verstappen jarenlang voort vluchtig was en uiteindelijk werd ge vonden op een camping in Spanje. ,,Dat zou hier absoluut ook kunnen gebeuren, daar moet België langzaam rekening mee gaan houden.'' Infraroodcamera's Wijninga raadt België aan alles uit de kast moet trekken om Conings op korte termijn te vinden. ,,Daarbij moet je denken aan drones en heli kopters met infraroodcamera's en warmteapparatuur. Maar ja, voor het zelfde geld is hij allang uit België weg en zit hij ergens in een natuurgebied in Nederland of Duitsland te wach ten tot het rustiger wordt en hij er vandoor kan gaan.'' Ruud Vermeulen, voorzitter van de Nederlandse Officieren Vereni ging, ziet de kans dat Conings gepakt een kazerne waren ontvreemd. Co- nings is volgens Belgische justitie een schietinstructeur met extreem rechtse sympathieën. Hij staat bij de militaire inlichtingendienst bekend als gevaarlijk. Er wordt gevreesd dat hij aanslagen beraamde. Veiligheidsdeskundige Michiel de Weger deed onderzoek naar radicali sering onder veiligheidspersoneel. Op basis van de berichtgeving sluit hij niet uit dat Conings hulp krijgt. ,,Hij kan bij iemand thuis zitten. Mensen zoals hij hebben enorme netwerken die ook internationaal opereren. Hij zou gerust in Duitsland of Polen kunnen zitten.'' Ook De Weger houdt er rekening mee dat de Belgische autoriteiten de komende tijd met lege handen achter zullen blijven. ,,Er zijn verhalen be kend van bankrovers die zich twintig jaar lang in Zuid-Amerika hebben schuilgehouden. Dat komt echt voor. Uiteindelijk lopen mensen wel tegen de lamp, ook deze militair. De vraag is waar en wanneer. Als het eenmaal zover is, hoop je natuurlijk dat hij geen aanslag heeft gepleegd.'' gaat worden met de dag afnemen. ,,Als deze meneer met zichzelf in het reine blijft en mentaal sterk in zijn schoenen staat, zal hij zich niet zo makkelijk laten pakken. Soldaten zo als hij kunnen ineens uit het zicht verdwijnen: ze duiken onder de grond of verschansen zich in een na tuurgebied.'' Volgens Vermeulen kan iemand als Conings zonder veel moeite overleven in de Europese na tuur. ,,Als hij goede kleding en voed sel dat lang houdbaar is bij zich heeft, zijn er voor hem weinig problemen. Heeft ie die spullen niet, dan kan hij moeiteloos een boerderij infiltreren en daar kleding en eten stelen.'' Het gaat volgens Vermeulen vooral om karakter. ,,Zolang hij nog vol doende veerkracht heeft, staat hem weinig in de weg. Als dat niet het ge val is, heeft hij een probleem. En ik denk dat het daar uiteindelijk mis gaat. Dat zag je ook aan die oproep van zijn vriendin. Die ging niet zo zeer over dat hij zich moest melden, maar meer over het feit dat hij geen rare dingen moest uithalen.'' De 46-jarige Conings zou het ge munt hebben op 'virologen en het re gime'. Zijn auto werd vlak na zijn verdwijning aangetroffen in de om geving van de zoeklocatie. In de kof ferbak lagen vier raketwerpers die uit ren helemaal zelf en leggen geen beslag op het ministerie van Volksgezondheid en het RIVM.'' De vaccins zijn aangeboden aan medewerkers van Pfizer en hun eventuele partners en kinderen boven de 16 jaar, stelt Pfizer. Op 10, 11 en 12 mei werden de eerste prik ken toegediend. Fortuinlijke positie De woordvoerder van Pfizer laat weten te beseffen 'dat onze colle ga's in een fortuinlijke positie ver keren nu zij in de vijfde maand na aanvang van het vaccineren in Ne derland gevaccineerd kunnen worden'. ,,Alvorens de vaccinatie aan te bieden hebben wij afge wacht tot het vaccinatiepro- gramma opgeschaald was.'' Vol gens de woordvoerder staat het be drijfvoor goed werkgeverschap en wil Pfizer voor zijn medewerkers zorgen. Ons land heeft een groot deel van de miljoenen prikken die zijn gezet, overigens aan het vaccin van Pfizer/BioNTech te danken. Een kleine driekwart van de 8,8 mil joen toegediende inentingen is af komstig van de Amerikaans- Duitse combinatie. Een woordvoerder van het mi nisterie van Volksgezondheid zegt dat Pfizer geen toestemming hoefde te vragen voor de prikactie. ,,Dat is dus ook niet gebeurd. Het is hun eigen product, en ze hebben het met eigen capaciteit geprikt.'' Advertentie 'Eczeem: hormoonzalf of een natuurlijk alternatief?' Holland@Barrett zaterdag 29 mei 2021 nemen zeker 300 militairen deel. foto belga Rotterdam Sebastiaan Quekel 'Conings is een topspecialist' Willem Engel heeft aangifte gedaan tegen de Belgische top- viroloog Marc Van Ranst wegens smaad en laster. In een interview met het Financieele Dagblad stelde Van Ranst dat hij 'niet met extreemrechtse mensen en virusontkenners in debat gaat'. Engel benadrukt geen virusont kenner te zijn, maar scepticus. Aan de klopjacht op Jürgen Conings Oud-militair Sander Aarts vertelt in Op1 dat Conings een dwaalspoor kan heb ben uitgezet. still npoi Alle medewerkers van Pfizer Nederland en hun gezinsleden ouder dan 16 jaar hebben van het bedrijf eerder deze maand het Pfizer-vaccin aangeboden gekregen. Dat bevestigt het bedrijf na vragen van deze krant. Chris van Mersbergen Capelle aan den IJssel Een woordvoerder van Pfizer stelt dat de 'vaccinaties losstaan van de vaccinatiecampagne van de over heid'. ,,De vaccindoses hebben geen invloed op de doses die Pfizer de Nederlandse overheid en over heden over de hele wereld heeft toegezegd. We doen het vaccine- Een Australische vader kon niet langer aanzien dat zijn zoontje zoveel last had van eczeem en begon aan de keukentafel zelf een middel uit te vinden voor de klachten van zijn zoon. Nu, ruim twintig jaar later, is zijn huidverzorgingsproduct op natuurlijke basis in Australië het meest gebruikte natuurlijke middel tegen eczeem en psoriasis en is het bij veel mensen niet meer uit het leven weg te denken. Arjen van de Merwe haalde de crème naar Europa en introduceerde het om te beginnen in Nederland. Van de Merwe vertelt: 'Vrienden van mij hebben kinderen met eczeem die zich tot bloedens toe krabben. Op zoek naar een oplossing kwam ik op buitenlandse internetforums steeds goede ervaringen van het Australische "Grahams" tegen. Ik besloot een aantal producten uit het assortiment hierheen te halen en deelde die bij wijze van test uit aan mensen met eczeem, psoriasis, een jeukende hoofdhuid etc. Toen ik de reacties teruggekoppeld kreeg was duidelijk dat heel veel mensen hierin hadden gevonden wat zij al zo lang zochten; zij waren af van de ellendige jeuk en hun huid werd heel rustig'. Dit is een medisch hulpmiddel. Lees voor gebruik de gebruiksaanwijzing. Inmiddels is Grahams al jarenlang verkrijgbaar in Nederland bij elke drogist. Het zijn stuk voor stuk probleemoplossende producten zoals de eerder genoemde Eczeem Crème*, C+ Crème*, Psorias Crème* maar ook bijvoorbeeld Rosacea Crème* en shampoo voor een droge hoofdhuid (jeuk, schilfertjes, roos). Doordat winkels enthousiaste reacties van klanten krijgen en veel herhalingsverkopen zien, worden er weer meer mensen op het bestaan van Grahams gewezen. En de gebruikers zelf vertellen het natuurlijk ook door; vaak is het iets waarmee zij erfelijk belast zijn dus de familie is als eerste op de hoogte als een product goed aanslaat. 'We krijgen dagelijks heel emotionele reacties', vertelt Van de Merwe tot slot. 'Je kunt je niet voorstellen wat het met iemand doet als diegene altijd verschrikkelijk last van zijn/haar huid heeft en nu ineens aan den lijve ondervindt dat er ook een leven zonder krabben en schilfers mogelijk is.' natural alternatives

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 11