i «njoyhotels.nl T Lekker alles-inclusief op vakantie! 10 NIEUWS www.enjoyhotels.nl of bel 020-225 48 81 NLDOET DE ORANJES Nu de coronaproblematiek op haar retour lijkt, is het tijd voor vrijwilligersactie NLdoet. Het koningspaar nam een voormalig kerkgebouw in Oegstgeest onder handen. Hij heeft net een kwartiertje op z'n knieën gezeten, onkruid wie den, koning Willem-Alexander. De tuin van cultuurcentrum De Paulus in Oegstgeest wordt onder handen genomen door vrijwilli gers van het centrum in het voor malige kerkgebouw, net als de bin nenkant. Daar heeft de koning in het kader van NLdoet, de vrijwilli gersactie van het Oranje Fonds, net de houten panelen en kansel gesopt met, volgens het etiket op het flesje, verzorgde meubelolie. De koning boent, wiedt, schept en kan nu heel even uitblazen, want vrijwilliger Luuk Aelvoet heeft wel wat vragen aan de vorst. Aelvoet heeft net heerlijk gebab beld met koningin Maxima, die de stenen entree schoon heeft 'ge- karcherd', met een hogedrukspuit. Aelvoet: ,,Leuk dat ze het vond!'' De koning (NLdoet-shirt, spij kerbroek, mondkapje in zijn kont zak): ,,Met de hogedrukspuit? Ah, dan moet ik dus oppassen thuis?'' Aelvoet: ,,Ze vertelde dat ze dat in het najaar ook bij u thuis doet, met uw tuinmeubilair.'' Willem-Alexander: „Klopt" Aelvoet: ,,U doet dat echt zelf?'' Willem-Alexander: ,,Waarom niet? Dat is toch niet zo veel werk?'' Aelvoet: ,,Nou, dat vind ik echt klasse van u.'' Als het paar na een uurtje helpen en een kort persgesprek - bij ver soepelingen verheugt het paar zich vooral op meer mensen ont vangen en kunst en cultuur bezoe ken - weer vertrekt vanuit Oegst- geest, heeft Aelvoet nog rode konen. De 63-jarige voormalige fysiotherapeut, volledig afgekeurd vanwege depressiviteit en hart problemen: ,,Ik begreep nader hand van journalisten dat ze niet dol zijn op vragen terwijl de came ra's draaien, omdat die uitspraken ze kunnen achtervolgen. Maar dat wist ik niet, joh. Sterker, ik wist niet eens dat ze kwamen vandaag. En thuis ben ik het liefste alleen, maar eenmaal buiten de deur praat ik echt met iedereen. Ook als het de koning en koningin zijn.'' Jaarlijks Het zou verleidelijk zijn om het schrobben en tuinieren van de Oranjes rond zo'n oud kerkge bouw uit te leggen als charme- offensiefje vanwege de tanende populariteitscijfers, maar ook regelrechte onzin. Leden van de koninklijke familie helpen jaar lijks bij de actie van het Oranje Fonds, het cadeau dat het - toen nog - prinselijk paar in 2002 van Nederland ontving bij hun huwe lijk. Vorig jaar kon de actie van wege corona niet doorgaan, dit jaar is die om dezelfde reden uitgesteld van het vroege naar het late voor jaar. Meestal gaat ook prinses Beatrix ergens in het land aan de slag. Een lid van de hofhouding herinnert zich, met een blik op Willem-Alexander die de houten panelen in de kerk schoonmaakt, hoe Beatrix eens op een manege panelen in de verf zette. Ze was niet tevreden over de kwaliteit van die verf en liet daags daarna de panelen bij haar thuis bezorgen. Daar ging ze er met goed spul mee aan de slag. Geen charmeoffensief dus, wel worden de Oranjes steeds zicht- baarder, nu de coronaproblema- tiek op haar retour lijkt. Een mo narchie is gebaat bij zichtbaarheid en de Nederlandse monarchie nu zeker, na de deuk uit het rampjaar 2020. Donderdag toerden Willem- Alexander en Maxima door het noorden van Limburg voor een streekbezoek. Exacte locaties wer den geheimgehouden, om een op loop van publiek te voorkomen. Bij een snelle kop koffie met vrijwilligers van De Paulus vertelt Maxima dat ze in Venray met jon geren spraken over mentale weer baarheid en dat een meisje haar uitspraken in het recente tv-inter view met Matthijs van Nieuwkerk over haar door zelfdoding overle den zusje Inès zo mooi vond. Zelf had dat meisje onlangs een klas genootje verloren. Maxima gebaart tegen de vrijwilligers dat ze erdoor in tranen was. Dan klapt ze in haar handen en gaat met een geel schoonmaakdoekje de kerkbank- jes te lijf. De plicht roept. alles inclusief vakanties Enjoy garantie: Bij de prijs inbegrepen: V4x overnachting V4x ontbijt V4x lunch V4x diner Elke avond drankjes inclusief v Elke dag entertainment zaterdag 29 mei 2021 GO 4 Koningin Maxima spuit de entree van cultuurhuis De Paulus in Oegstgeest schoon. Koning Wil- lem-Alexander aan het werk in de tuin bij het cultureel centrum. FOTO'S ROBIN UTRECHT Jeroen Schmale Oegstgeest kosteloos omboeten bij negatief corona reisadvies. Alles-inclusief 5 dagen met eigen auto! Alles-inclusief 5 dagen met eigen auto! VOOR SLECHTS VOOR SLECHTS VOOR SLECHTS VOOR SLECHTS VOOR SLECHTS Enjoyhotel Heiderhof Westerwald Tussen Moezel Eifel Obersteinebach ié Geen boekingskosten 4 Geen toeslag 1-persoonskamer Alle fouten voorbehouden en exclusief eventuele toeristenbijdrage.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 10