'Ik bescherm mijn pleegdochter vanuit hetzelfde oergevoel' TISCHA: 'EEN GEZIN MET DRIE KINDEREN, dat was altijd mijn droom. Maar zwanger worden lukte helaas niet. Met mijn toenmalige partner deed ik meerdere IUI-trajecten (intra- uteriene inseminatie, red.) die niet lukten, of in een miskraam eindigden. Toen we de behandelingen even stopten om weer op adem te komen, raakte ik spontaan zwanger. Ik werkte destijds binnen Jeugdzorg en zag veel kinderen met pittige thuissituaties. Die wilde ik het liefst mee naar huis nemen om rust, liefde en aandacht te geven. Toen ik na de geboorte van Dim opnieuw een miskraam kreeg, telden we onze zegeningen en stelden we ons huis open voor kortdurende crisispleegzorg. Dat gaf veel voldoening en zorgde ervoor dat hij opgroeide met andere kinderen. Als klein mannetje telde hij ze trots bij elkaar op en riep: ik heb wel vier broers en zussen! Tien jaar geleden kregen Dims vader en ik de vraag of we voor langere tijd een 17-jarig meisje in huis wilden nemen. Zij kon, door een aantal traumatische gebeurtenissen, niet meer bij haar ouders wonen. Na een fijne kennismaking stemden we in. Gabriëlle was een echte puber, maar ook lief en kwetsbaar. Ik liep eens door de Hema, waar zij een bijbaantje had, en hoorde haar tegen collega's zeggen: kijk, dit is mijn moeder. De vanzelf sprekendheid waarmee ze dat zei, ontroerde me. We werden steeds hechter. Als Gabriëlle boos of verdrietig was over gebeurtenissen uit haar verleden, troostte ik haar. Op een dag kreeg ze een heel vervelend bericht over haar biologische familie. Snikkend op bed vertelde ze me alles. Op dat moment raakten het onrecht en haar tranen mijn moeder hart op een manier die ik tot dan toe alleen kende bij mijn zoontje. Een oergevoel kwam boven om ook haar te beschermen. Ze vertelde laatst dat ze zich dat goed herinnerde: eindelijk iemand die voor haar streed en om haar gaf. Op haar 18de ging Gabriëlle op kamers. Onze relatie is inmiddels verdiept tot een echte moeder-dochterband, we bespreken van alles met elkaar, kibbelen en knuffelen. Onlangs woonde ze, na het verbreken van haar relatie, weer een half jaar bij Dim en mij. Omdat ik zelf sinds een aantal jaren gescheiden ben, kon ik haar helpen opkrabbelen. Dat bracht ons nog dichter bij elkaar. Acht jaar geleden kwam ook Edmunda in ons leven. Als weekend pleegdochter komt ze elke maand een weekend hier, zelfs nu ze al 16 is. Hoe gezellig is dat? Toch nog drie mooie kinderen, ik vind het een groot cadeau.' TISCHA NEVE (51) is kinderpsycholoog en opvoedkundige. Ze heeft een latrelatie en woont samen met zoon DIM (12) in Bussum. Met pleegdochter GABRIËLLE (26, jurist) ontwikkelde Tischa een speciale band. Sinds acht jaar heeft ze ook een weekendpleegdochter: Edmunda (16). MEZZA29

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 109