'Ik heb gelukkig nooit tussen mijn twee moeders hoeven kiezen' KEES: 'ANNIE, MIJN BIOLOGISCHE MOEDER, werd op haar 17de ongewenst zwanger. Haar ouders brachten haar naar de non nen in een andere stad, waar ze de zwangerschap discreet kon voldragen. Jeugdzorg vond haar te jong om mij te verzorgen. Tot mijn 4de groeide ik op in een kindertehuis in Denekamp, waar Annie mij op gezette tijden mocht bezoeken. Ik herinner me dat daar ook andere mensen 'op bezoek' kwamen en ik soms enkele dagen 'uit logeren' ging bij vreemden. Natuurlijk poten tiële adoptieouders, maar dat begreep ik toen niet. Vlak na mijn vierde verjaardag werd ik geadopteerd en liefdevol grootgebracht door Ans en Ben. Uit mezelf ben ik ze mama en papa gaan noemen. Mijn vragen over de adoptie, hoe zij mij hadden gekozen, en hoe ik als peuter was geweest, hebben ze altijd zo goed mogelijk beantwoord. Behoefte op zoek te gaan naar mijn biologische familie had ik niet. Als kleuter werd KEES Ik studeerde in Groningen toen mijn moeder MORSMAN (57, global Ans een brief ontving van mijn biologische sales manager)geadopteerd tante. Namens haar zus Annie, die toen in door ANS (88, links). Ruim Italië woonde, was ze naar mij op zoek. Mijn twintig jaar later kreeg hij moeder Ans en ik hebben hier goed over contact met zijn biologische gepraat. Eerst maakte ik kennis met mijn moeder, ANNIE (74). Kees tante, daarna zijn Annie en ik met elkaar woont in Maarsbergen en gaan schrijven. Bellen lag te gevoelig omdat heeft een latrelatie. mijn bestaan nog niet bekend was in haar gezin. Met haar Italiaanse man had Annie nog vier dochters en één zoon gekregen. Toen ze twee jaar later voor een korte vakantie in Nederland was, hebben we elkaar voor het eerst ontmoet. Toen heeft ze me veel verteld over die tijd, hoe zij gedwongen werd mij in het tehuis achter te laten en over haar verdriet toen ik geadopteerd bleek te zijn. Zij had daar geen invloed op gehad. Ik besefte dat Annie, meer dan ik, het slachtoffer was in deze geschiedenis. In de jaren die volgden zijn we steeds dichter naar elkaar toe gegroeid. Later, na haar scheiding, kwam Annie weer in Neder land wonen. Voor mij is Ans mijn moeder en Annie een heel bijzondere vriendin. Twee unieke relaties die niet met elkaar concurreren. Ook tussen Ans en Annie is een echte vriendschap ontstaan. Ze doen leuke dingen samen en komen soms een weekend logeren. Terwijl ik dan uitgebreid voor ze sta te koken, zitten de twee moeders hun verschillende herinneringen op te halen over mij. Ons bijzondere verleden is een puzzel die we nog steeds met elkaar aan het leggen zijn. Ook op latere leeftijd heb ik gelukkig nooit tussen mijn moeders hoeven kiezen. Ik voel me gezegend dat ik ze alletwee in m'n leven heb.' MEZZA 25

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 105