Hulst wil oplossing verkeer in Kuitaart 6 Verbouwing pakt tonnen duurder uit, gemengde gevoelens bij politiek Hulst FRIS EERSTE DUIK Volgens de oorspronkelijke plan ning wel. De gemeenteraad trok in december 2019 geld uit voor een verbouwing. Museum Hulst ver huist van het voormalige refugium van de abdij Ter Duinen naar het eveneens monumentale 's-Lands- huis aan de overkant van de Steen straat. De verbouwing zou in de zomer van vorig jaar beginnen, maar vanwege corona schoof dat op. Begin april werd bekend dat het museum wederom een paar maanden vertraging oploopt: de aanbesteding was nog niet rond. Geld. De verbouwing pakt ruim drie ton duurder uit. De Hulster gemeenteraad ging eerder akkoord met een bedrag van anderhalf miljoen euro voor de verbouwing. Met de subsidie van 150.000 erbij kwam het be- Er moet een nieuw museum komen, alles is al in gang gezet schikbare bedrag op 1.678.821 euro. Dat blijkt te weinig. Het college stelt bezuinigingen voor én vraagt de raad om 330.000 euro extra. Het is druk in de bouwwereld en daardoor gaan de prijzen omhoog. Ook de prijzen van grondstoffen liggen hoog. Het museum moet dit jaar in een relatief korte peri- ode worden gerealiseerd. Daar naast is de verbouwing van een monumentaal pand geen stan- daardklus en is er veel 'handwerk'. Dat wordt iets minder luxe. ,,We hebben bezuinigd op zaken die niet essentieel zijn en die nog altijd kunnen worden toege voegd", zegt wethouder Diana van Damme. Er komt geen nieuwe keuken, maar de oude wordt door vrijwilligers opgeknapt. Ook komt er geen tochtportaal aan de achter ingang en zijn er bezuinigingen op het schilderwerk, sanitair, trap penhuis, plafond en inrichting van het museum. Ook de airco is ge schrapt. Die hebben gemengde ge voelens. Enerzijds over de bezui nigingen: is het een gemiste kans als nu niet alles wordt aangepakt? En anderzijds: de versoberde ver sie kost al veel extra geld en wordt er wel op de 'juiste' onderdelen bezuinigd? Veel alternatieven zijn er niet: linksom of rechtsom moet er een nieuw museum komen. Alles is al in gang gezet. Het hui dige museumpand staat te koop en de gebruikers van het 's-Landshuis zijn inmiddels verhuisd. Alge meen Belang Groot Hulst, Hulst- Plus, Groot Hontenisse, SP en VVD willen er tijdens de gemeen teraadsvergadering nog eens over sparren. KUITAART Er gloort hoop voor Kuitaart. De Hulster politiek trekt zich de verkeersonveilige situatie in het dorp aan. Wat er moet ge beuren is nog even de vraag, maar suggesties voor een oplossing zijn er al volop. Kuitaart heeft al jaren te kam pen met verkeersonveiligheid en geluidsoverlast. Er wordt veel en vaak ook hard over de provinciale weg gereden. Op veel stukken ligt het fietspad tegen de rijbaan aan en auto's kunnen niet uitwijken. Groot Hontenisse stelde recent een rapport op, omdat het tijd is voor actie. De fractie zette in sa menspraak met de dorpsraad alle problemen en mogelijke oplossin gen op papier en presenteerde die deze week in een commissiever gadering. Groot Hontenisse kreeg alle fracties mee: er moet iets in het dorp gebeuren, en snel. Dé pasklare oplossing is er nog niet en welke weg bewandeld moet worden is ook nog niet duidelijk, maar dat was ook niet de bedoe ling van Groot Hontenisse. De partij oppert dat de ge meente Hulst met de bewoners oplossingen bespreekt, die voor stelt aan de provincie en de beste varianten uit laat werken. De frac tie wil ook graag dat Hulst op zoek gaat naar subsidies. Wethouder Depauw beloofde in contact blij ven met provincie over Kuitaart. vrijdag 28 mei 2021 VL Kopzorgen om nieuw museum Hulst krijgt een nieuw museum, maar dat gaat niet zonder slag of stoot. Politiek Hulst heeft er hoofdbrekens over. Wat is er precies aan de hand? Vijf vragen daarover. Sophie Stockman Hulst IHet nieuwe museum had dit voorjaar toch klaar moeten zijn? 2 Wat is nu het probleem? 3 Hoe kan de verbouwing ineens zoveel duurder zijn? 4 Wat betekent dat voor het bestaande plan? 5 Wat vinden de fracties daarvan? Het is donderdag om 11.00 uur slechts 13 gra den, maar de eerste zwemmers van het sei zoen in 't Sasse open- luchtbad malen er niet om. Het bad is verwarmd, weten ze. Met z'n drieën zijn ze, Geert uit Sas van Gent en Bert met zijn vrouw Sharon uit Philippine. „Normaal doe ik twee ki lometer, ik denk nu min der", zegt Geert. ,,'t Is goed tegen de stress", verklaart Bert zijn zwem- lust. Ook de openlucht- baden in Axel en Terneu- zen zijn geopend, die in Zaamslag en Koewacht volgen 1 juli. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Het 's-Landshuis aan de Steenstraat waar het nieuwe museum komt. fotos camile schelstraete De huidige locatie van Museum Hulst aan de Steenstraat (tegen over het 's-Landshuis waar het museum heen verhuist).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 53