PAAUW1 VAKANTIE 8 ZEELAND ZMf voelt er weinig voor om juridische stappen te nemen Eis: cel voor brute diefstal van pitbull ÉÉÉÉi Voor de ZMf zou de uitspraak van de Haagse rechtbank een kapstok kunnen zijn om een procedure te beginnen tegen grote CO2-uitsto- ters in Zeeland. Dat zijn chemie concern Dow Benelux in Terneu zen, kunstmestfabriek Yara in Sluiskil-Oost en olieraffinaderij Zeeland Refinery in Vlissingen- Oost ZMf-directeur Von Harras ziet in het Haagse vonnis evenwel geen reden om van koers te veranderen. ,,Ik zie het als een steun in de rug, maar wij voeren al geruime tijd constructief overleg met Portiz, de Zeeuwse vereniging van industri ële, logistieke- en havenbedrijven, om te komen tot een reductie van de CO2-uitstoot. Het ambitieni veau van bedrijven in Zeeland is groot om de doelen van het Parijse klimaatakkoord te bereiken." Lastig in te schatten Gijsbrecht Gunter, manager ex terne relaties bij Yara Sluiskil, zegt de gevolgen van het Haagse vonnis over Shell moeilijk in te kunnen schatten. ,,Maar", verwacht hij wel, ,,ons moederbedrijf in Noorwegen zal door deze uitspraak niet we zenlijk anders naar het vestigings klimaat in Nederland gaan kijken." Klimaatverandering als gevolg van CO2-uitstoot wordt, aldus Gunter, door Yara zeer serieus ge nomen. Een routekaart is ontwik keld op basis waarvan het kunst- mestconcern in Sluiskil netto nog slechts 0,7 miljoen ton CO2 wil uitstoten in 2030. Dat is nu nog netto twee miljoen ton. ,,En", geeft Gunter aan, ,,sinds 1990 zijn wij er in Sluiskil al in geslaagd de uitstoot met ruim 60 procent te verlagen." In lijn met ZMf-directeur Von Harras stelt Gunter dat resultaten 'alleen in nauwe samenwerking met onder meer milieuorganisa ties kunnen worden bereikt'. Hij Het ambitieniveau van bedrijven in Zeeland is groot om de doelen van het Parijse klimaatakkoord te bereiken tekent daarbij nadrukkelijk aan: ,,De overheid moet dan ook volop meewerken bij de aanleg van nieuwe infrastructuur, met wet en regelgeving en ondersteunings programma's." Nog lange weg te gaan De grote Zeeuwse CO2-uitstoters hebben overigens nog een lange weg te gaan, blijkt uit een over zicht van de Nederlandse Emissie autoriteit over de jaren 2013 tot en met 2020. Yara is in die tijd nauwe lijks minder gaan uitstoten en Dow zelfs meer. Dow stootte in 2013 3,99 miljoen ton CO2 uit en vorig jaar 4,1 miljoen ton. Yara zat in 2013 op bruto 3,5 miljoen ton en in 2020 op bruto 3,29 miljoen ton. Zeeland Refinery stootte in 2013 1,54 miljoen ton en vorig jaar 1,16 miljoen ton, tegen nog 1,58 miljoen in 2019. Schrikken ZMf-directeur Von Harras schrikt ervan dat er geen sprake is geweest van een echt dalende trend. Zij heeft er desondanks vertrouwen in dat de Zeeuwse bedrijven de ko mende jaren werk gaan maken van CO2-reductie, allereerst met het afvangen en vervolgens opslaan van CO2 in lege olie- en gasvelden in de Noordzee. Zij benadrukt dat dit een tussenoplossing is. ,,De uit stoot zal uiteindelijk echt omlaag moeten." MIDDELBURG Tegen de 27-jarige Amsterdammer M. de la C. is gisteren bij de rechtbank in Middelburg een gevangenisstraf van acht maanden geëist waarvan drie voorwaardelijk. De La C. wordt ervan verdacht op 4 mei 2018 een hondenfokster in Sta- venisse gedwongen te hebben een hond af te geven. De La C. had daar ooit een puppy gekocht en de hond, een pitbull, ge traind voor shows. Het dier haalde diverse prijzen. Toen de Amster damse topsporter naar het buiten land vertrok, bracht hij de pitbull te rug naar de fokkerij in Stavenisse. Daar zou zolang goed voor het dier worden gezorgd. Dacht hij. Toen De La C. weer in Nederland was, wilde hij zijn hond terug. In middels bleek de staart van het dier vanwege letsel te zijn geamputeerd. Ook was de hond verkocht om in Po len te vechten. De La C. toog met neef C. M. (30) uit Uithoorn en diens Am sterdamse vriend S. E. (26) naar Sta- venisse. De fokster zegde toe zijn hond terug te halen en De La C. eiste een van haar lievelingshonden als onderpand. Later kwamen E. en M. de woning binnen. Een buurman die zich ermee bemoeide kreeg van E. een klap met een honkbalknuppel. Tegen M. werd acht maanden cel geëist, tegen E. twaalf maanden cel. In beide gevallen waarvan drie voor waardelijk. Uitspraak 10 juni. N T E R I E U R ZO N N EMM RE EEN FIJNE PLEK VOOR ELKE GELEGENHEID INVESTEER IN UW TUIN OF BALKON V' M www.interieur-paauwe.nl f (DP vrijdag 28 mei 2021 GO Via samenwerking naar lagere uitstoot van CO2 De Zeeuwse Milieufederatie (ZMf) voelt er weinig tot niets voor om juridische stappen te ondernemen tegen grote uitsto- ters van het broeikasgas C02 in Zeeland. ,,We zien meer in sa menwerking", laat ZMf-direc- teur Ira von Harras weten in re actie op de uitspraak deze week tegen het olieconcern Shell. Harmen van der Werf Terneuzen -Ira von Harras, ZMf-directeur k üy ii?| i .fif ItpMlMlt Een fijne plek in de tuin op elk moment van de dag, dat is de loungeset van Max&Luuk. In onze 10.000m2 showroom vindt u loungesets geschikt voor elke tuin. Ervaar het luxe buitenleven en waan u dit weekend in zomerse sferen, gewoon in Zonnemaire! Genieten van uw tuin of balkon alsof u op vakantie bent? Dit is het moment om te investeren in uw favoriete plek buiten. Terwijl de zon steeds weer meer haar gezicht laat zien, kunt u de mooiste plek creëren met de juiste meubelen en accessoires. Laat u in Zonnemaire inspireren door de nieuwe collecties van o.a. Max&Luuk en Borek. Van vakantiegeld naar vakantieplek. Zuidweg 20a I 4316 LB Zonnemaire I T (0111) 40 13 18 I E info@interieur-paauwe.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 36