C Cafés mogen bijna open, maar nog niet elke kroegbaas haalt opgelucht adem IJsbreker in Vlissingen n Barman Ray James in de Hoppit. foto lex de meester Schip uitgerust voor onderzoek op Zuidpool mist, de gezelligheid van het café, zijn vaste klanten. ,,Ik sta zelf nog steeds geregeld achter de bar. Om 2 uur gaat het café open, om een uur of 5 word ik afgelost en kan ik naar huis. Maar meestal blijf ik wel, want het is altijd gezellig." Persconferenties Het afgelopen jaar volgde Hut met steeds minder enthousiasme de persconferenties. ,,Tot nu toe was het steeds weinig echt nieuws. Uit stel, uitstel en nog eens uitstel en 'misschien'." Het ziet ernaar uit dat de tijd van uitstel en 'misschien' vanavond voorbij is. Hut gaat in elk geval ze ker kijken, als demissionair minis ter Hugo de Jonge en demissionair minister-president Mark Rutte tekst en uitleg geven over de nieuwe versoepelingen. Bijna een jaar had hij geen inkom sten. Nou ja, sinds de terrassen open mochten, zette hij wel twee statafeltjes buiten, maar daar word je ook niet rijk van. ,,Met die ander halve meter afstand kan ik hier zes krukken kwijt. Dat was de moeite niet waard. De zaak is bijna voort- durend gesloten geweest. Het heeft me alles bij elkaar een flink kapitaal gekost. Ik kreeg wel een vergoeding, maar dat was geen honderd pro cent. Ik heb mazzel dat dit pand van mijzelf is." Zwanenzang Vier man heeft hij in vaste dienst. „Parttime, dat wel. Ik heb ze alle maal aangehouden", verklaart Hut. Nog even en alles is weer normaal, toch? Nou, zo voelt het niet, geeft de kroegbaas aan. ,,Ik weet nog niet wat de regels precies worden, maar de 1,5 meter afstand geldt nog steeds, ook binnen. Kijk maar rond: dat wordt dan vier man aan de bar en twaalf aan de tafels." Nee, het voelt meer als een zwanenzang. De laatste stuiptrekkingen van de kleine cafés. ,,Er zijn er in de Wal- straat nog maar een paar, die tot laat open kunnen blijven dan. De Hop- pit en Vanuus, allebei kleine cafés met een heel klein terras. Met die regels van afstand houden red je het dan niet. Als er te veel klanten op je terras komen staan, omdat ze be kenden zien, moet je ze wegsturen. Dan krijg je weer hele discussies. En ik heb gehoord dat de boetes niet mis zijn: vierduizend euro of meer. Ja, op het Bellamyplein, daar kun je iedereen kwijt." Achter de bar kijkt een buurman nog even of er leven in de koffiema chine te krijgen is. Hut: ,,Er zijn al drie monteurs geweest. Die kregen het niet voor elkaar. Weet j e wat het is, als zo'n apparaat stilstaat, ver kalkt het. We moeten ook nog ie mand laten komen voor de tap. Als die een tijd niet wordt gebruikt, vervuilen de leidingen. Daar komt normaal gesproken eens per maand iemand van de Bierwacht voor met speciaal spul." De glazen zijn al op- gewre ven. ,,Dat doe ik elke dag. Ook al was de zaak dicht, ik was hier elke dag wel even. Wat moet je anders doen? Ook al was de zaak dicht, ik was hier elke dag wel even. Wat moet je anders doen?" Hij heeft het wel ge- ZEELAND 13 - -•*. r. f hoppe Jta CORDOfli jiCARDi BUU10SV01 De glazen zijn opgewreven, de bierkraan wordt gespoeld Si I vrijdag 28 mei 2021 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Kroegbaas Henk Hut van de Hoppit in Vlissingen kijkt beden kelijk naar het koffieapparaat, dat zieltogend achter de bar staat. Uitgerekend nu alle sei nen op groen staan en op 5 juni de cafés weer open kunnen, gaat de machine stuk. ,,Ach. Dit is toch geen koffiecafé. Ik moet het van het bier hebben", zegt hij resoluut. Ondine van der Vleuten Vlissingen -Henk Hut, de Hoppit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29