22 Gedrevenheid is weer volledig terug bij Michael van Gerwen De absolute wil om te winnen is terug bij Michael van Gerwen. Die drive moet de opmaat zijn naar een nieuwe periode van dominantie, te beginnen vanavond met de eindzege in de Premier League. Hij moet en zal opnieuw die baas worden, waar iedereen ontzag voor heeft. Bezuijen treedt af als preses Osaka mijdt de pers in Parijs Noodtoestand richting Spelen smnflL Machtig was hij, totdat het corona virus vorig jaar de wereld lamlegde. Zeven onafgebroken jaren bezette Michael van Gerwen de nummer één positie, pakte drie wereldtitels en won in totaal 44 grote televisie- toernooien. De deceptie van vorig jaar uitgezonderd, was hij de zeven voorgaande Premier League-edities altijd de beste in de reguliere com petitie. Vijf keer mondde die hege monie via de play-offs uit in de hoofdprijs (bijna 300.000 euro). De koele kikker uit Vlijmen werd in coronatijden echter kwetsbaarder. De ver trouwde vaste patronen vielen weg, juist het funda ment onder zijn succes. Al- tijd was hij nagenoeg alleen maar met darts bezig ge weest. Nu zat hij plotseling we kenlang, zo niet maanden, thuis in zijn eigen villa. Met vele afleidingen. Van Ger wen werd voor de tweede keer vader en had ineens ge noeg tijd voor andere leuke bezig heden. Zijn geliefde sport ver dween naar de achtergrond. Hij trainde minder en miste het ritme van wekelijkse toernooien en de monstraties. knop lijkt omgezet. ,,Ik zie weer echt die gedrevenheid. Nu hij die absolute wil om te winnen terug heeft, is hij moeilijk te verslaan." Hij is er nog niet. Hoge bomen vangen veel wind, weet ook Van Gerwen. Alles ligt onder een vergrootglas. Iedereen wil een verklaring voor zijn mindere prestaties. Zit hij wel lekker in zijn vel? Ligt het aan de pij- len? Haalt hij ooit nog wel 'f zijn oude niveau? Allemaal onzin, vindt de hoofdrol speler. Zelfs in de slecht ste periode van zijn car rière heeft niemand zijn dominante positie overgenomen. Mo lk ben nooit helemaal weggeweest, een beetje misschien. Met mijn kwaliteiten kan ik iedereen verslaan Na de jarenlange successen trad er daarnaast enige verzadiging op, zo erkent hij. „Soms wordt het een tonig. Je moet zorgen dat je het leuk blijft vinden, want het is uiteinde lijk mijn werk. Zo lang je het leuk vindt, kun je iets bereiken. Als dat niet meer is, dan kun je beter thuis blijven." Het ontbrak hem zo nu en dan aan de 'juiste mindset', vindt ook collega-darter en goede vriend Vincent van der Voort. Maar de gelijk is regerend we reldkampioen Gerwyn Price ertoe in staat, maar ook dat valt te betwijfe- len. „Fr is op dit moment niemand die de overhand heeft op Michael", zegt Van der Voort. „Sommige spe- Iers winnen wel eens een keer van hem, maar echt een angstgegner heeft hij niet. Niemand heeft zijn plek écht ingenomen. Price is ook niet zo dominant als j Michael en Phil Taylor in hun beste tijden. Gemiddeld genomen is Michael nog altijd de beste, maar hij is nog lang niet waar hij wil zijn." Terugslaan Zelf zegt Van Gerwen: „Ik ben nooit helemaal weggeweest, mis schien een beetje. Zelfs als ik ge middelden gooi van 92 en 94 heb- ben ze moeite om me te verslaan. Ik moet nu alleen zorgen dat ik harder terugsla. Met mijn kwali teiten weet ik dat ik van iedereen kan win nen." Nu tij dens het slot stuk van de Premier League eindelijk publiek welkom is, voelt hij zich ook nog eens als een vis in het water. De juiste adrenaline is aanwezig en de fans zien weer die van hem zo karakteristieke agressie in zijn spel. Van der Voort: „Hij moet elke wedstrijd beginnen met een over-mijn- lijk-mentaliteit, ik moet en zal winnen. Het is zaak dat hij dat blijft herhalen, want hij moet er nu gewoon har der voor werken. Het is een kwestie van lang ge- j noeg volhouden, dan komt die absolute top vorm zeker terug en kan hij opnieuw gaan domi neren." Oude normaal Voor Van Gerwen kan het 'oude normaal' niet snel ge noeg terugkeren. Dat hij weer wekelijks in het vlieg tuig kan stappen om 'zijn werk te doen', tussentijds ont spanning kan zoeken met zijn gezin én weer wordt toegezon gen door duizenden fans. Bij een dergelijk vastomlijnd ritme gedijt de 32-jarige Brabander perfect en in die wereld kan hij wéér die gedroomde eindbaas zijn. vrijdag 28 mei 2021 GO 'Mighty Mike' moet en zal weer dé baas zijn BADMINTON Michel Be zuijen treedt af als voorzit ter van de badmintonbond. Hij zal zich bij de jaarverga dering op 26 juni niet her kiesbaar stellen voor een volgende termijn. Bezuijen is sinds 2018 voorzitter van Badminton Nederland, maar heeft door zijn hui dige functie als burge meester van Zoetermeer niet meer voldoende tijd om zijn taak naar wens uit te voeren. ,,Ik heb gecon stateerd dat het voor mij lastiger is geworden de rol als voorzitter op een goede wijze in te vullen.'' TENNIS Naomi Osaka (foto) slaat uit protest de persconferenties op Ro land Garros over. De Ja panse, nummer 2 van de wereld, neemt de boetes voor lief. ,,Ik heb het gevoel dat mensen niet geven om de geestelijke gezondheid van atleten. Dat geldt vooral als ik een perscon ferentie zie of er zelf zit'', schrijft Osaka (23) op haar sociale media. ,,We krijgen vragen die we al zo vaak hebben gehad of vragen die zorgen voor twijfels in ons hoofd. Ik ga mezelf niet onderwerpen aan mensen die aan me twijfelen.'' OLYMPISCHE SPELEN Minder dan twee maanden voor de start van de Olym pische Spelen gaat de noodtoestand in Tokio ver moedelijk opnieuw ver lengd worden. Premier Yoshihide Suga voert van daag overleg met experts. Het is de bedoeling dat er drie weken bij komen, wat betekent dat de noodtoe stand tot en met 20 juni duurt. De noodtoestand werd in maart opgeheven, maar werd enkele weken later weer van kracht in en kele regio's, waaronder Tokio. Op 23 juli beginnen in de Spelen. Binnen Japan groeit het verzet tegen het evenement. Pas 5 procent van de bevolking heeft de eerste coronaprik gehad. Twan Bovée Rotterdam - Michael van Gerwen (32) Michael van Gerwen wil weer die koele, dominante kikker uit zijn glorietijd zijn. fotopdc Mighty Mike wint, in 2017, een van zijn drie wereldtitels. FOTO GETTY IMAGES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22