II Alleen Laporta weet wat hij vandaag met Koeman gaat doen aankopen van VfL Wolfsburg 21 'Frank de Boertjes' meer permitteren van nature graag op gevoel. Hij is geen man van structuren, of van superstrakke discipline en zorgvul dig uitgewerkte schema's in een plan de campagne. Bij Ajax had hij voor dat soort zaken Henny Spij kerman aan zijn zijde. Zelfwerkt de oud-voetballer het liefst op intuïtie. Ook zijn media-optredens gaat hij vaak zo in. Dat maakt De Boer sympathiek en zeer benaderbaar, frontaal botsen zal het niet snel, maar het kan tegelijk een valkuil zijn. De bondscoach ontbeert bo vendien de communicatieve lenig heid om soepel om een lastige vraag heen te bewegen, of desnoods de tegenaanval te kiezen zoals Louis van Gaal dat geregeld deed. Mede daardoor oogt De Boer in zijn communicatie soms wat vrij blijvend, zowel richting buitenwe reld als op de werkvloer. Dat is óók taal en lichaamstaal. De Boer staat niet als een type Feldwebel te pos ten bij de ingang van hotel Woud- schoten in Zeist. Liever stopt hij zijn energie in het voetbal zelf. ,,Frank wil op voetbalgebied dat ie dereen perfect is voorbereid'', zegt zijn broer Ronald. ,,Zijn tactisch plan moet perfect worden nage leefd door de spelers, daar is hij su per scherp op.'' Natuurlijk heeft De Boer ook bij de KNVB een staf vol ervaren men sen, van assistent Dwight Lodewe- ges tot teammanager Fernando Ar- rabal of persman Bas Ticheler. Ook zij kunnen volop bijsturen als het gaat om alle randvoorwaarden - en trachten dat ook te doen. Maar in de mediawereld van het voetbal kijkt iedereen éérst naar de bondscoach. Niet alleen diens trai- ningsstof of tactisch plan is rele- De manier waarop Frank voetbal beleeft, is juist totaal niet nonchalant vant, maar ook zijn presentatie. ,,Op alles wordt gelet, dat is typisch deze tijd'', zegt Ronald de Boer. Zaak waarnemer Albers zag daarnaast nog wat anders deze week, rondom de bekendmaking van de selectie. ,,Door al die sociale media-frat sen wordt het óók onnodig inge wikkeld gemaakt allemaal'', aldus Albers. ,,Frank zal daar nooit moei lijk over doen, die schikt zich naar de mensen die daarvoor gestudeerd hebben. Maar eigenlijk had hij moeten zeggen: leuk allemaal dat #Unlockthewave, maar éérst gaat het om het voetbal.'' Eén voordeel voor De Boer: vanaf dit weekeinde zal het bij Oranje nog vooral om voetbal draaien. Op trainingskamp in Portugal is de groep van 26 spelers bekend, de tijd is gekomen om nu echt aan de tac tische details te gaan werken, in een bubbel waar het primair om voet bal zal draaien. Ronald de Boer: ,,Dat is echt wel aan Frank toever trouwd, daar heb ik geen enkele twijfel over.'' Edwin Winkels Barcelona De korte ontmoeting tussen Joan Laporta en Ronald Koeman, afge lopen dinsdag, heeft de dagen erna voor meer onzekerheid en speculaties geleid dan die daar vóór al bestonden over de conti nuïteit van de Nederlander, na één seizoen bij Barcelona. Duide lijk is inmiddels dat de voorzitter het nieuwe seizoen liever met een andere coach ingaat. Laporta verwijt Koeman, die een contract tot volgend jaar heeft, dat de ploeg in de slotfase van de com petitie te veel steken heeft laten vallen en de titel misliep. De in maart gekozen Laporta heeft echter verschillende pro blemen om zijn eigen wens te vervullen. In de eerste plaats heeft hij nog niet eens een even tuele vervanger voor Koeman. Oud-speler Xavi Hernandez zou nu nog niet aan zo'n ongewis avontuur willen beginnen. De twee Catalaanse sportkranten, El Mundo Deportivo en Sport, meld den gisteren beide dat Pep Guar- diola de gedroomde kandidaat van Laporta is. Maar de Catalaan heeft net zijn contract bij Man chester City verlengd, weet dat hij zijn successen in zijn eerste periode bijna onmogelijk kan herhalen én is zeer goede be vriend met Koeman. Op de tweede plaats zou een ontslag van Koeman en diens as sistenten, Schreuder en Larsson, plus het aantrekken van een nieuwe trainer mét zijn hele staf, de club minstens zoveel kosten als een nieuwe speler. En Barce- lona heeft door de nijpende fi nanciële situatie al nauwelijks geld om te besteden. De eerste vier beoogde versterkingen zijn niet voor niets spelers die trans fervrij zijn: Georginio Wijnal- dum, Memphis Depay, Sergio Agüero en verdediger Eric Garda. De zaakwaarnemers van Wijnal- dum spraken gisteren voor de tweede keer met de Bar^a-lei- ding en diens komst zou Laporta in zijn persconferentie al kunnen aankondigen. Eenmansactie Het derde probleem treft de Bar^a-preses aan in eigen gelede ren. De website El Confidential kwam gisteren met een verhaal dat in Barcelona al een publiek geheim is: het lozen van Koeman zou een eenmansactie van La- porta zijn. De driekoppige tech nische leiding van de club zou van mening zijn dat Koeman de ploeg én de club afgelopen sei zoen juist goed door de storm heeft geloodst, ondanks de te leurstellende laatste weken. Dat driemanschap zou liever zien dat Laporta prioriteit geeft aan het aantrekken van spelers, van wie mannen als Wijnaldum en Depay mede vanwege de aan wezigheid van Koeman graag voor Bar^a willen tekenen. weet de leiding van PSV destijds een gebrek aan slagvaardigheid en dat was een kiem voor een conflict. Shoppen in Eindhoven De nieuwe Wolfsburg-trainer gaat naar verwachting ook in Eindho ven 'shoppen' en haalt daar een vi deo-analist en jeugdtrainer weg. Van Bommel heeft ook contact met het management van de Tsjech Michal Sadiïek, een van de vijf PSV'ers die volgende maand aan het EK meedoet. Sadiïek speelde dit seizoen een sterk seizoen bij Slovan Liberec, waaraan hij door PSV was verhuurd. Onder Van Bommel kreeg hij in Eindhoven vooral de kans als linksback en die positie lag Sadiïek. Nu haalt hij als middenvel- der de Tsjechische EK-selectie. Mogelijk meldt hij zich ook voor Mohamed Ihattaren. De eerste trainersklus van Van Bommel liep na een fantastische start geweldig in de soep. Hij maakte PSV onder 19 voor het eerst in 27 jaar kampioen en ook bij het eerste elftal groeiden de bomen een half jaar tot in de hemel. Van Bom mel was een van de spelers die van Eindhoven een tijdje de voetbal hoofdstad van Nederland maakte en leek als trainer hetzelfde kunstje te flikken. Vanaf een koude januarimiddag in 2019, na een gelijkspel in Em- men, ging bijna alles mis wat er maar mis kon gaan. In elf maanden brokkelde de reputatie van Van Bommel af van een onverstoorbare succesmanager naar een falende en oncorrigeerbare controlfreak. PSV had het in december 2019 met hem gehad en stuurde hem weg, waarna een van de grootste branden in de clubhistorie ontstond. De wonden zijn geheeld en mede door toedoen van topcommissaris Robert van der Wallen en algemeen directeur Toon Gerbrands is er weer sprake van voorzichtige toenadering. Van Bommel zou niets liever wil len dan ooit bij PSV zijn gelijk be wijzen, maar eerst gaat hij in Duits land zijn carrière opnieuw vormge ven. Dat mag hij doen in de Bun- desliga en de Champions League, waar Wolfsburg zich eerder deze maand voor plaatste. vrijdag 28 mei 2021 - Guido Albers In een onverwacht ingelaste persconferentie zal voorzitter Laporta van FC Barcelona mor genochtend meer duidelijkheid verschaffen over de toekomst - of niet - van Ronald Koeman bij de club. Zelfs veel naaste medewerkers weten niet wat zijn besluit zal zijn en de Cata laanse media tasten in het duister. Ronald Koeman, (nog) trai ner van Bar$a. foto epa Mark van Bommel, hier nog als trainer van PSV, wordt de nieuwe hoofdcoach van het Duitse VfL Wolfsburg. foto pim ras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21