Mark van Bommel al bezig met Deze bondscoach kan zich op het EK niet veel 20 Vlijmscherp kwam het allemaal niet over, de officiële aftrap van Frank de Boer richting het EK. De bondscoach verslikte zich een paar keer in de feiten. Maar wat zegt dat over zijn werkwijze? Kort AC Milan Ajax verhoogt bod op Gorter Jay Gorter (foto) is dichter bij een transfer naar Ajax. De landskampioen heeft bij Go Ahead Eagles een nieuw, verhoogd bod neergelegd op de 20-jarige doelman. De ver wachting is nog altijd dat Gorter de overstap zal maken naar Amsterdam. Daar tegenover staat het vertrek van Kjell Scherpen. De kee per had zijn ja-woord gegeven voor een ver huur aan PEC Zwolle. Brighton Hove Al bion lijkt roet in het Zwolse eten te gooien. De onderhandelingen tussen Ajax en de Premier League-club zijn vergevorderd. Van Hintum scout bij VVV Oud-international Marc van Hintum wordt scout bij VVV. De naar de eerste divisie ge degradeerde Limburgse club heeft de oud speler van onder meer Willem II, Vitesse en RKC Waalwijk voor twee jaar vastgelegd. Van Hintum (53) stopte eind vorig jaar als hoofd scouting bij Vitesse na een verschil van inzicht. t v ji Miedema blijft bij Arsenal Vivianne Miedema (24, foto) speelt ook vol gend seizoen bij Arsenal. Volgens de Britse krant The Guardian zou de topscorer aller tij den van Oranje mogelijk worden betrokken in een ruil tussen Olympique Lyon en Arse nal, maar haar zaakwaarnemer Leoni Blok huis ontkent dat. ,,Vivianne blijft, zoals het er nu uitziet, bij Arsenal komend seizoen. Dat is haar laatste contractjaar.'' Flitsen Quote van de dag 'Hij is geen Messi, Neymar, Ronaldo of Mbappé.' Bertens Rus Het contrast was meteen glashel der. Waar de KNVB een ware on line show had opgetuigd rond de bekendmaking van de EK-selectie, haast 'over de top' tot in de puntjes voorbereid, had de aansluitende persconferentie van Frank de Boer juist een heel andere dimensie. Zo strak als de spetterende intro ductie was, zo vrijblijvend en on achtzaam bleek het vervolg. Deels kwam dat door de bekende, non chalante en wat slordige spraak kunst van de bondscoach. Maar vooral ook omdat De Boer zich nogal knullig vergiste in het aantal speelminuten van Donny van de Beek bij Manchester United: ,,Toch nog zo'n vierduizend minuten.'' (De Boer had per ongeluk in het ko lommetje bij Ajacied Davy Klaas- sen gekeken, zo verklaarde zijn broer Ronald later die avond.) Er ging meer mis. Waar de bondscoach stelde dat hij de acht afvallers allemaal keurig had afge beld, bleek dat niet te kloppen. An war El Ghazi kreeg slechts een app'je. Verdediger J eremiah St. Juste moest het nieuws aanvankelijk uit de media vernemen. Het zijn niet direct wereldschok kende zaken, maar toch wekte het verbazing. Juist op de laatste pers conferentie voor een groot eind- toernooi, de formele aftrap richting het EK, verslikte de bondscoach zich in de feiten. ,,Dat is niet goed natuurlijk'', constateert zijn broer Ronald. ,,Maar het is ook weer geen doodzonde.'' Dat het meteen breed werd opge pikt bij de (sociale) media zal ver moedelijk ook aan De Boers status liggen. Zijn voorganger Ronald Koeman verslikte zich heus ook wel eens in een naam, maar het cha risma van de huidig Barcelona-trai ner maakte veel goed. Maar los van hoe de buitenwereld reageert: wat zegt dit over het ka rakter en de werkwijze van de trai- ner Frank de Boer? Zitten dit soort slippertjes opgesloten in de manier waarop hij zijn vak beleefd, een beetje zoals hij dat als speler ook al had? Het 'Frank de Boertje' werd niet voor niets beroemd in de jaren 90, als equivalent van een spontane dwaling. ,,In de manier waarop Frank voet bal beleeft, is hij juist totaal niet nonchalant'', zegt zijn jeugdvriend en zaakwaarnemer Guido Albers. ,,Op het veld is hij als coach vlijm scherp en bloedfanatiek. Hooguit kun je zeggen dat hij daarbuiten goede mensen nodig heeft, die hem helpen bij de dingen die hij van na ture wat minder heeft. Kun jij je herinneren dat hij bij Ajax ooit dit soort dingetjes had? Dat bedoel ik.'' Mensen die van dichtbij met De Boer samenwerkten, herkennen dat beeld wel. De bondscoach werkt Van Bommel heeft zijn nieuwe klus als trainer beet en kan volgend sei zoen in de Bundesliga en Champi ons League op jacht naar rehabilita tie. Anderhalf jaar na zijn pijnlijke ontslag in Eindhoven mag de PSV- icoon aan de slag bij VfL Wolfsburg, de nummer 4 van de afgelopen competitie. De Duitse club geeft hem de mogelijkheid op een door start van zijn coachcarrière, vooral op basis van zijn opgebouwde re putatie als speler, onder meer in Duitsland bij Bayern München. Van Bommel neemt zoals ver wacht Kevin Hofland als vertrou weling mee en tekent een contract voor twee seizoenen. Bij de Volks wagen-club stond hij al weken ach ter de coulissen klaar en door het vertrek van zijn voorganger Oliver Glasner kon een persoonlijk ak koord snel bekrachtigd worden. Waarschijnlijk wordt hij volgende week gepresenteerd. De verwachting is dat Van Bom mel meer Nederlanders naar Wolfsburg gaat lokken. Met Feyen oorder Steven Berghuis zijn initië- rende gesprekken gevoerd, zo wordt bevestigd vanuit de kringen van de international. Hij kan op basis van een clausule in zijn con tract voor vier milj oen euro worden opgepikt. Van Bommel is bijna ido laat van de Feyenoord-vedette. Ook PSV volgt Berghuis nauwgezet en heeft op reguliere basis contact met zijn management. Berghuis is door binnenlandse clubs voor hetzelfde bedrag te kopen, omdat de opslag clausule voor Ajax en PSV inmid dels is vervallen. Twee jaar geleden wilde Van Bommel als PSV-coach Berghuis per se naar Eindhoven halen, maar hikte de Eindhovense club tegen de vraagprijs van meer dan tien mil joen euro aan. Van Bommel ver- vrijdag 28 mei 2021 GO VOETBAL VOETBAL vj VOETBAL Zinédine Zidane is weg bij Real Madrid. De Spaanse voetbalclub bevestigde gisteren dat er een einde is gekomen aan de samenwer king met de 48-jarige Fransman. Spaanse media wisten eerder al te melden dat de trai ner zijn ontslag had ingediend bij de topclub. Doelman Jasper Cillessen krijgt José Bor- dalas als trainer bij Valencia. Bordalas (57), die de afgelopen vijf jaar bij Getafe op de bank zat, ondertekende een contract voor twee jaar bij de Spaanse club. 'TD' Juninho Pernambucano van Lyon legt uit waarom hij er niet alles aan doet om Memphis te behouden. AC Milan in de Fransman Mike Maignan, die zondag nog de Franse titel veroverde met Lille, een ver vanger aange trokken voor de vertrek kende doelman Gianluigi Don- narumma. Magnan (25) ligt vast tot medio 2026. De als 16e ge plaatste Kiki Bertens (foto) speelt in de eerste ronde van Roland Garros tegen Polona Hercog. De Sloveense staat op de 73e plaats van de wereldrang lijst. 2 Tennisster Arantxa Rus is op het WTA- toernooi van Straatsburg uitgeschakeld in de kwartfi nale. Ze verloor van de Duitse Jule Niemeier in twee sets: 6-4, 6-1. o a 0) Fanatiek, intuïtief en soms slordig Sjoerd Mossou en Maarten Wijffels Zeist Frank de Boer lijkt even ver twijfeld te zijn tijdens een trai ning van het Nederlands elftal. FOTO PIM RAS VfL Wolfsburg geeft Mark van Bommel de kans om zijn car rière als coach nieuw leven in te blazen. Vraag is nu: wie neemt hij mee? Feyenoorder Steven Berghuis is één van zijn trans fertargets. Rik Elfrink Eindhoven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20