JOL Dagboek van een herdershond Bondscoach Frank de Boer Na zege op Shell mikt Milieudefensie op andere grote bedrijven Het rijke roomse leven op de planken Vlijmscherp op het veld, daarbuiten soms slordig Een rondje in de draaimolen of een ritje in de botsauto's. Zou het er deze zomer nog van komen? De kermisexploitanten staan te trappelen van ongeduld en ook de Zeeuwse gemeenten zijn er klaar voor. Nu maar hopen dat het kabinet de coronamaatregelen verder versoepelt. zeeland 2 Dat zegt Donald Pols, de directeur van Milieudefensie. Woensdag kreeg zijn bescheiden organisatie het machtige Shell op de knieën. De rechter draagt het olieconcern op om de CO2-uitstoot in nog geen tien jaar bijna te halveren. In 2030 moet er een reductie zijn van 45 procent ten opzichte van 2019. Nog voor het eind van het jaar wil Milieudefensie met 'de tien groot ste CO2-vervuilers van Nederland' om de tafel om harde afspraken te maken over vermindering van broeikasgas. Ondernemingen als Tata Steel, Chemelot, elektriciteits producenten als Engie, RWE, Eneco en Vattenfall, Dow Benelux, kunstmestmaker Yara Sluiskil, de BP-raffinaderij in Rotterdam, Air Met de uitspraak van de rechter hebben we wel een machtsmiddel Liquide, Zeeland Refinery en Akzo Nobel en anderen kunnen een brief van Pols verwachten waarin wordt gevraagd om in actie te komen. Ook wil Milieudefensie zijn pijlen rich ten op de sectoren waarin Neder land tot de top behoort. De land- bouw bijvoorbeeld. Ook kijkt Mi lieudefensie over de grenzen heen. De strategie om meer bedrijven zover te krijgen wordt komende tijd uitgewerkt. ,,We oriënteren ons nu. Hoe kunnen we dit succes repliceren voor de rest van Neder land? We kijken bijvoorbeeld naar het ecosysteem rond Shell. Als wij die bedrijven ook aanspreken met dezelfde doelstelling, dan kunnen ze met Shell samenwerken om heel grote duurzame projecten te reali seren. Tata Steel bijvoorbeeld. Een enorme gebruiker. Als Tata en Shell samen een waterstofcentrale op richten, dan hebben niet alleen die twee bedrijven er voordeel van maar heel Nederland kan de econo mie zo verduurzamen. Ook bij Chemelot, de chemische industrie in Limburg, kan dat zo.'' Het worden geen vrijblijvende voorstellen. Wie niet luistert moet maar voelen. ,,Ik wil geen dreige ment op tafel hebben, maar met de uitspraak van de rechter hebben we wel een machtsmiddel waardoor een bedrijf iets gemakkelijker naar ons gaat luisteren. Het heeft ons voorkeur om niet naar de rechter te gaan. Een goed gesprek heeft altijd onze voorkeur.'' Nieuwsmedia Prijs €3,10 It c? »P24 SPORT20EN21 INGJ®) Pijlen op vervuilers gericht Milieudefensie heeft de smaak te pakken. Na de overwinning op Shell wil de organisatie met onder meer Tata Steel, Cheme- lot, Eneco, Vattenfall, Dow Be nelux en Akzo Nobel praten over het terugdringen van de uitstoot van broeikasgas. Wie weigert, krijgt een rechtszaak aan de broek. Ton Voermans Amsterdam - Donald Pols, Milieudefensie »P8 ZEELAND8 Natte weer voorbij, mix van zon en 19°C stapelwolken pzc.nl Ook voor het laatste cfk Zeeuwse nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1