II Keepers van Oranje op Deltawerken onthuld O O) CD Na Nederlandse titel stelt Middelburger nieuwe doelen ZEELAND 13 Wat is bridge? Dankzij zijn ouders ging hij op zijn zeventiende bridgen. „Zelfs na 38 jaar is elk potje weer een uitdaging.'' klinischer.'' Is dat lastig? ,,Ligt eraan wat voor type speler je bent'', reageert de in Laren geboren bridger. ,,Als je een gevoelsspeler bent, kun je beter fysiek aan tafel zitten. Als je meer ma thematisch onderlegd bent, dan maakt het niet uit. Ik moet zeggen dat ik meer een gevoelsspeler ben. Maar Fysiek aan tafel kun je aan de lichaamstaal van mensen merken wat er gebeurt op het niveau waarop ik actief ben, heb je ook zeker je rekenkunsten no dig. Elk spel is een schilderijtje met 52 kaarten, waarvan je er 26 ziet. De ove rige moet je invullen, dat is verbeel dingskracht.'' Vol overgave en enthousiasme praat De Meer over de sport die hem meer- wordt gespeeld met vier perso nen (twee tegen twee) en 52 kaarten. Tijdens het spelen legt iedere speler om de beurt een kaart op tafel. Deze vier kaarten samen worden een 'slag' genoemd. Degene die de hoogste kaart heeft neergelegd wint de slag. Vooraf stel je samen vast hoe veel slagen je denkt te winnen. Bridge is één van de populair ste kaartspelen ter wereld. Zo'n honderd miljoen mensen in meer dan honderd landen spe len bridge. dere uren per week bezighoudt. Hij wil de komende jaren nog het een en ander bereiken. ,,Zeker'', klinkt het re soluut. ,,Mijn vaste partner Roeland Maat uit 's-Heer Arendskerke en ik reizen de wereld over voor dit spel. We hebben al in steden als San Remo en Philadelphia gespeeld. Wat we graag zouden willen, is de finale van een wereld- of Europees kampioen schap bereiken. Tegen de wereldtop spelen. Over het algemeen halen we de halve finale.'' Een andere wereld Er bestaan ook gesloten (wereld)kam- pioenschappen, waar het bulkt van de betaalde profs. Daar komt De Meer dus niet voor in aanmerking. ,,Dat is een andere wereld'', zegt hij. ,,Maar het wil niet zeggen dat je niet van die bridgers kunt winnen. Je bent nooit kansloos, dat is het leuke van bridge. Er is altijd een kans dat je wint. In heel veel sporten is dat onmogelijk. Als ie mand van buiten de top-100 tennist tegen Roger Federer, heeft diegene geen schijn van kans. Als ik tegen de nummer één van de wereld bridge, kan ik niet over een lange wedstrijd, maar wél over een paar handjes win nen. Dat is leuk.'' Mobach Bevobo Hoewel hij al 38 jaar bridget en er een Nederlands kampioenschap op zijn palmares prijkt, is van verzadiging (nog) geen sprake bij Mark de Meer. De 55-jarige inwoner van Middelburg mikt op een finaleplaats tijdens een internationaal toernooi. De Meer raakte in Oss, waar hij gro tendeels opgroeide, geïnteresseerd in de denksport. ,,Mijn ouders bridgeten. Ik vond het leuk met hen mee te kij ken en ben op zeventienjarige leeftijd met een cursus begonnen. Op een ge geven moment ging ik ook boeken le zen, want er is veel literatuur over bridge geschreven. Zo leer je over sys temen en speelfiguren. Ik schaf nog regelmatig boeken aan om een be paald aspect van de sport nader te be kijken. Je blijft leren.'' Zijn passie voor de sport heeft hem al ver gebracht. ,,Je begint op een be paald niveau, promoveert en op den duur speel je in de hoogste klasse van Nederland'', schetst De Meer zijn pad. ,,Niks is zo verslavend als succes. De variëteit in het spel is dermate aan trekkelijk, dat zelfs na 38 jaar elk potje weer een uitdaging is.'' Vorige maand schreef De Meer met zijn tijdelijke compagnon Rob van Wel uit Sittard het Nederlands kam pioenschap voor paren op zijn naam. Omdat het toernooi vanwege de coro narestricties online werd gespeeld, was De Meer na afloop gematigd en thousiast. ,,Normaal gesproken heb je feest'', legt hij uit. ,,Dit keer was de be leving anders, zakelijker.'' De Meer noemt het fantastisch dat hij in tijden van corona 'gewoon' kan bridgen, al is het online en zijn er ver schillen. ,,Fysiek aan tafel kun je aan de lichaamstaal van mensen merken wat er gebeurt. Online bridgen is wat ZEIST Met flitsende filmpjes werd de EK- selectie van het Nederlands elftal gister middag bekendgemaakt. Bondscoach Frank de Boer heeft bij het verdedigen van het doel keuze uit Jasper Cillessen, Maar ten Stekelenburg en Tim Krul. Het trio werd onthuld door oud-doelman Hans van Breukelen, met grote banners die aan de Deltawerken waren opgehangen. Dat voor deze filmlocatie werd gekozen, was geen toeval. De KNVB heeft voor de hashtag #WeTheWave gekozen; Oranje moet als een golf iedere tegenstander weg spoelen. Een sterke, betrouwbare doelman is daarbij heel belangrijk en ook daarom werd voor de Deltawerken gekozen. Ze zijn namelijk Nederlands grootste verde digingssysteem tegen hoogwater vanuit zee. De waterkeringen bestaan uit vijf stormvloedkeringen, twee sluizen en zes dammen. Hans van Breukelen werd in 1988 Euro pees kampioen met Nederland. In de fi nale in München werd de Sovjet-Unie 33 jaar geleden met 2-0 verslagen. Voor het huidige Oranje gaat het EK op 13 juni van start met de wedstrijd tegen Oekraïne. Daarna volgen de pouleduels met Oosten rijk en Noord-Macedonië. Frank de Boer heeft 26 spelers geselecteerd. Banner van Jasper Cillessen bij de Deltawerken. foto still video knvb donderdag 27 mei 2021 Mark de Meer: ,,Je bent nooit kansloos, dat is het leuke van bridge.'' foto dirkjan gjeltema -Mark de Meer (55) Bridge is een kaartspel dat 22 Jarno Mobach begint vandaag met zijn ploeg genoten van Leopard Pro Cycling aan de Tour de la Mira- belle. De wiel renner uit Phi lippine (22) rijdt sinds dit sei zoen voor de Luxemburgse formatie. De Tour de la Mira- belle, die in de Vogezen in het oosten van Frankrijk wordt verreden, be gint met een korte proloog. Daarna volgen etappes op vrij dag, zaterdag en zondag. 31-1 Het bestuur van de Bedrijfs Volleybal Bond (Bevobo) Ter- neuzen streeft ernaar om 31 augustus aan het nieuwe sei zoen te begin nen. De voor bereidingen daarvoor zijn al in volle gang. Vorig jaar werd het seizoen door de coro- napandemie na vijf weken af gebroken. De 32 deelne mende teams hoeven ko mend seizoen geen contribu tie te betalen. Bridger Mark de Meer: 'Niks is zo verslavend als succes' Stefan Maas Middelburg O a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41