Om van te JOL Minister wil patiënten over het land spreiden: EK-selectie Oranje Walcheren De eerste Zeeuwse mosselen zijn er. Jacco Schot van Viskwekerij Neeltje Jans proeft een paar hangcultuurmosselen die ondanks het koude voorjaar mooi zijn volgroeid. Gisteren is het seizoen voor hangcultuurmosselen begonnen. Dat zegt minister voor Medische Zorg Tamara van Ark (VVD) in ge sprek met deze krant over de 'ope ratie inhaalzorg' die binnenkort van start gaat. Naar schatting moe ten er nog 140.000 operaties wor den uitgevoerd, betrokkenen taxe ren het aantal gemiste verwijzin gen zelfs op 1,4 miljoen. Momenteel is nog ruim een derde van de operatiekamers ge sloten door de Covid-19-drukte. Maar nu het aantal coronapatiën ten hard daalt, maken ziekenhui zen plannen om uitgestelde ingre pen snel uit te voeren. Van Ark stuurde gisteravond een brief hier over naar de Tweede Kamer. Sleu telwoorden daarin zijn regionale spreiding en samenwerking. Coro napatiënten worden blijvend ver deeld over ziekenhuizen in het hele land om overal vergelijkbare ruimte te houden voor reguliere zorg. Patiënten die op deze regu liere operaties wachten krijgen straks de vrijheid om na overleg met hun arts naar een ander zie kenhuis te gaan als dat tijd scheelt. Kan de ingreep sneller in een ziekenhuis of privékliniek elders? Ook zorgverzekeraars gaan actief bemiddelen. ,,De patiënt moet straks echt op tijd weten waar hij of zij aan toe is. Wanneer volgt de behandeling bij de eigen arts, en als dat te lang duurt: kan de ingreep sneller in een ziekenhuis of privé kliniek elders?'', aldus Van Ark. De operaties zijn ingedeeld in ca tegorieën. Acute ingrepen konden ook tijdens de Covid-19-piek veelal gewoon doorgaan, uitgestelde che- mobehandelingen en niertrans plantaties moeten de komende tijd als eerste worden ingehaald. Andere, minder acute planbare zorg (staaroperatie of nieuwe heup) wordt zo veel mogelijk dit jaar nog ingehaald, desnoods met een uitloop naar begin 2022. Toe zichthouders letten scherp op de wachttijden. De minister kan in grijpen als mensen te lang moeten wachten. ,,Maar ik wil niet meteen gaan zwaaien met waarschuwin gen.'' Om de druk op ziekenhuizen te verlichten worden ook huisartsen, privéklinieken en revalidatiecentra ingeschakeld, digitale consulten blijven mogelijk. Financiële blok kades worden uit de weg geruimd, al wil Van Ark niet vooruitlopen op eventuele extra kosten. Keepers via banners op Stormvloed kering onthuld koopjedeal.nl) GELIJK SHOPPEN! Bestel snel op www.koopjedeal.nl OP=OP donderdag 27 mei 2021 Nieuwsmedia ZEELAND5 watertanden Operaties nog dit jaar inhalen Veel van de naar schatting 140.000 uitgestelde medische ingrepen moeten nog in 2021 worden ingehaald. Het gaat vooral om niet-acute operaties aan bijvoorbeeld knie of heup. Spreiding van patiënten over het hele land is daarvoor nodig. Niels Klaassen Den Haag -Tamara van Ark, minister »P3 en 4 »P21, ZEELAND 13 FRUITS LOOM 12-pack T-shirts van Fruit oF the Loom Keuze uit V-hals oF Ronde hals (zwart en wit) Uitstekende kwaliteit en perfecte pasvorm Adviesprijs jêWïMjt Korting €90.- Bewolkt met af en toe wat regen of 15°C motregen. pzc.nl Ook voor het laatste cfk Zeeuwse nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1