Met het oog op morgen 5 IN QUARANTAINE DAG 437 Een goede vriendin van me luistert al haar hele volwassen leven voor het slapen gaan naar Met het Oog op Morgen, dat radioprogramma van 11 tot 12 's avonds, waarin ze nieuws van de dag na bespreken en vooruitblikken op wat er ko men gaat. In de loop der jaren brak de late aanvangstijd haar op. Je leven verandert, hè. Niet iedereen is 's avonds om 11 uur nog zo fit als toen-ie 30 was. Enfin, ze kon haar slaap niet missen, maar ook Het Oog niet. Gelukkig bracht de vooruitgang ons ook de mogelijkheid van terugluisteren. Nu gaat ze elke avond tegen tienen naar bed en luistert Het Oog van de dag ervoor. Ja, dat is even gek, vertelde ze me. ,,Een echte mindfuck.'' Tenslotte is het nieuws waarop ze terugkijken van gisteren, en is dat waarop ze vooruitkijken al gebeurd. ,,Maar je went eraan. Uiteindelijk is het hele programma zo een soort bespiegeling over de dagen ervoor. En je kunt nog eens luisteren of ze gelijk hebben gekregen met hun voorspelling voor de dag van mor gen.'' Goed, anekdote waar ik aan moest den ken toen we dit weekeinde zelf een mind- fuck met de kinderen uithaalden. Omdat het Eurovisie Songfestival veel te laat op de avond was, keken we telkens de dag erna vroeg in de avond terug. Zo speelde de fi nale van zaterdag zich bij ons dus op zon dagavond af. Natuurlijk leven we niet on- De finale van het songfestival speelde zich bij ons dus op zondagavond af der een steen, dus wisten wij al wel wie er gewonnen had. Maar het is verrassend leuk om erachter te komen dat het leven van die kleintjes zich nog zo ver van de ac tualiteit afspeelt dat ze: a) zondag overdag niet taalden naar de uitslag en b) voor hen de wedstrijd ook nog echt een wedstrijd was op zondagavond. Met alle spanning van dien. maar door dit soort anekdotes besef je dat tijdsbeleving soms ook maar een kwestie van instelling is. Nu we zo snel weer uit die hele lockdown komen (het lijkt wel een eindsprint), zullen we snel vergeten hoe het ook weer was. Niet volgende maand al. Maar over drie jaar is het al weer een kleiner ding in ons gezamenlijk ge heugen. Stel je voor dat Met het Oog op Morgen een programma was dat aan het eind van elke eeuw op de radio was. Hoe veel minuten zouden ze eraan spenderen? De Hofkerk, Oldenzaal ,,We konden de toestroom van leerlingen in examentijd alleen voorkomen door te gaan rondkijken voor een locatie in de buurt'', vertelt examensecretaris Bart Veelers van het Twents Carmel College. ,,Als een leerling dan per ongeluk toch bij school staat voor een examen, kan hij of zij binnen een paar minuten alsnog op de juiste plek zijn.'' De Hof kerk had zich al eerder tijdens de coronacrisis gemeld als uitwijklocatie. ,,Ik dacht: zo'n kerkruimte met vaste ban ken, werkt dat wel? Maar het bleken losse stoelen en de ventilatie was ook goed geregeld. We hebben zelfs ver keersregelaars ingehuurd om de verkeersstromen goed te laten verlopen, omdat ernaast een priklocatie ligt. Maar het gaat prima.'' foto reinier van willigen Marriott Hotel Den Haag ,,Hier op school hebben we gewoon gebrek aan ruimte, ook in de lokalen, normaal bieden we plaats aan 1000 leerlingen'', aldus een woordvoerder van christe lijk college De Populier. ,,Dus hebben we twee Haagse hotels uitgekozen om de centrale examens af te nemen: het Leonardo Royal Hotel en het Marriott Hotel.'' Die wilden maar wat graag meewerken. ,,Zij leven normaal van congressen en daar valt natuurlijk al de hele crisis geen droog brood aan te verdienen. Wij had den vooral behoefte aan grote ruimtes. Dus een sa menwerking was helemaal geen gek idee en was ook zo beklonken.'' Scholen wijken dezer dagen voor de eindexamens noodgedwongen uit naar buitengewone locaties. Hotels, kerken en sporthallen worden ingezet om de 1,5 meter afstand te kunnen waarborgen. Want examenkandidaten in de eigen gymzaal én dan ook nog andere leerlingen in hetzelfde gebouw, dat is in coronatijden vaak geen haalbare kaart. dinsdag 25 mei 2021 GO Frank Poorthuis Frank Poorthuis schrijft dagelijks over het gezinsleven tijdens corona. Ik wil hier niet de filosoof uitgangen, Examen doen in kerk, hotel of schaatshal Edwin van der Aa FOTO GUUS SCHOONEWILLE Jl™f f'Hfnm-rpsivr fa - ~rr Reageren: frankpoorthuis@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 5