A 'Nu kunnen we even thuis een boterham eten' 4 VIER VRAGEN AAN EDWIN DE FEIJTER VAN RIJKSWATERSTAAT De verkeersregelaars worden ingezet op dagen waarop veel verkeer richting qr Zeeland verwacht wordt J w SLIM KRUISPUNT Ready, set, go! De tijd tussen sleutel overdracht en het moment dat de eerste gasten arriveerden had veel weg van een sprint. Met hulp van vrienden, familie en wat nachtwerk kregen Wilco (34) en Fleurtje (27) de boel in vier dagen aan kant. Niet alleen de ontbijtzaal van het pen sion knapten ze op, zelf verhuisden ze ook nog eens naar het huis dat aan het pension vastzit. Het pinksterweekend gold voor hen als debuut als zelfstandigen na allebei elders in de horeca gewerkt te hebben. Zij als assistent-hotel manager bij Fletcher, hij als be drijfsleider bij restaurant Eb Vloed op de Julianahoeve. ,,Al heel lang wilden we voor onszelf begin nen", zegt Fleurtje. „Onverwachts kwam deze kans voorbij. We gin gen begin januari kijken en waren allebei verliefd." Ook de optie om een restaurant te beginnen bekeken zij. Maar om meerdere redenen streepten ze dat plan af. ,,Honderd uur per week werken is de norm als je in een restaurant in Renesse werkt", zegt Jochem. ,,En als je voor jezelf begint wordt dat nóg meer. Met drie kinderen (van 1, 3 en 7) is dit veel beter te combineren. Ons woonhuis zit vast aan het pension. We zullen veel aan het werk zijn, maar kunnen wel even thuis een boterham eten. Dat is anders dan wanneer je écht van huis bent." Borrelhapjes Wilco en Fleurtje namen het pen sion over van Jim Sleicher en Judith van Petersen. Zij runden de boel ongeveer elf jaar, schat Fleurtje. De elf kamers zijn voor 't grootste ge deelte voor twee personen. Een paar zijn geschikt voor drie of vier personen. Het is de bedoeling om de kamers voor meerdere nachten te verhuren, legt ze uit. „Ontbijt zit daarbij inbegrepen. Misschien dat we dat nog uitbreiden met borrel hapjes of lunch op een bepaalde dag. Maar we gaan stapj e voor stapj e kijken waar vraag naar is." Fysiek zal het pension her en der verandering ondergaan. Behalve de al aangepakte ontbijtzaal zal zich dat uiten in een nieuwe schutting ('Het is dat de levering vertraagd is, anders hadden we die ook al neergezet') en ze bekijken of de steile trap die naar de kamers leidt aangepast kan wor den. ,,We hebben al een timmerman laten kijken maar dan moet je een tijdje dicht", zegt Fleurtje. ,,Dat is iets voor in de winter." Voorlopig blijft de naam 't Diepe nog op de gevel. Zodat gasten het pension nog kunnen vinden als ze zoeken op internet. Maar grote kans dat die over een tijdje verandert. Wilco: ,,Er is niks mis met die naam, maar we willen het meer ei gen maken. Een nieuwe naam moet wel echt kloppen. De keuze daar voor willen we niet forceren." Fleurtje vult aan: ,,Misschien is de winter wel een goed moment om de naam te veranderen." dinsdag 25 mei 2021 SD Verkeersregelaars op N59 bij Nieuwerkerk Michiel Bouwman De verkeerslichten werken. Zijn die regelaars dan wel nodig? ,,Wij menen van wel. De huidige verkeers regelinstallatie werkt niet meer zoals be doeld. Het verkeer wordt niet afgehan deld op basis van aanbod. Daardoor kun nen bij drukte files ontstaan. Verkeersre gelaars kunnen op zulke momenten het verkeersaanbod in goede banen leiden." Eigenlijk is de boel op die kruising dus aan het einde van zijn Latijn. Hoe merken jullie dat? ,,Er kwamen steeds meer storingen en klachten van weggebruikers. Op een gegeven moment constateer je, en dat is na een bepaalde levens duur ook te verwachten, dat met gewoon onder houd een goede werking niet meer voor elkaar te krijgen is." De regelaars staan er lang niet al tijd. Hoe zit dat? ,Ze worden ingezet op de dagen waarop veel verkeer richting Zeeland verwacht wordt, zoals op feestdagen en dagen met mooi weer. De inzet is op de piekmomenten, dus wanneer verkeer richting Zeeland gaat of juist weer naar huis." - Edwin de Feijter, Rijkswaterstaat Simpel gezegd ziet zo'n slim kruispunt verkeer eerder aankomen. De ver keerslichten reage ren namelijk niet al leen op de detec- tielussen in de weg, maar krijgen ook data van ver- keersapps als Flits- meister. Dat helpt om de doorstro ming fijnmaziger te regelen of om brandweer en am bulance vrij baan te geven. Ook speci ale verkeersgroe- pen kunnen priori teit krijgen: denk aan een bus met vertraging of een zwaarbeladen vrachtwagen die om milieu en brandstof te spa ren beter kan door rijden. Ze kunnen daar niet altijd ingezet blijven worden. Wordt de installatie dan vervangen? ,,Ja, er komt een intelligente verkeersregelinstallatie voor in de plaats. Daar hebben we een weekend voor nodig. Vooralsnog staat de vervanging gepland van vrijdag 25 juni 21.00 uur tot maandag 28 juni 5.00 uur. De kruising is dan afgesloten voor alle verkeer. We zor gen dan voor grootschalige en lokale omleidingsroutes." "A Artti Pension 't Diepe in Renesse is in nieuwe handen: die van het jonge stel Wilco en Fleurtje Jo- chem. Met al flink wat horeca- ervaring op zak beginnen ze voor zichzelf aan de Vroonweg. Een lang gekoesterde wens komt daarmee uit. Michiel Bouwman Renesse DIEPE A Fleurtje en Wilco Jochem hadden na de sleutelover dracht maar een paar dagen voordat de eer ste gasten kwa men. foto marieke MANDEMAKER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 45