Trillend stemgeluid bij afscheid van publieksheld 'Gini' op Anfield Dramatisch seizoen Juve eindigt met een zeldzaam hoogtepunt dankzij voltreffers 7 de internationals van (Jong) Oranje zich met wisselende emoties richten op EK De Roon mist vier duels Nieuwe trainer Willems weg bij Frankfurt weleens gered kunnen hebben. Evident is wel dat hij een grondig gerenoveerde selectie onder zijn hoede krijgt, met De Ligt als een van de steunpilaren. De Nederlan der, in Bologna na een helft gewis seld vanwege een lichte blessure, speelde sinds zijn rentree na een schouderoperatie vrijwel altijd en kreeg als een van de weinigen over wegend positieve beoordelingen. Dat laatste gold niet voor Cristi- ano Ronaldo, die zondag op de bank werd gehouden door Pirlo. De Portugese superster verzekerde zich nog wel van de Italiaanse top- scorerstitel (29 goals). Maar hij gaf dit seizoen vooral in de topwed strijden niet thuis en zijn vertrek uit Turijn lijkt onafwendbaar. - Maarten Dekker Zo grandioos als het feest was op 22 mei 1996 in het Stadio Olimpico van Rome, waar Juventus ten koste van Ajax zijn voorlopig laatste Champi ons League veroverde, zo is het precies 25 jaar later natuurlijk niet in het monumentale Stadio Renato Dall'Ara van Bologna. Maar de opluchting is wel immens, nu de ploeg van Matthijs de Ligt zich op de slotdag van de Serie A toch nog plaatst voor de CL. Juve wint zelf simpel (1-4), maar dankt de ont snapping bovenal aan Napoli, dat een betere uitgangspositie verpest tegen Hellas Verona: 1-1. Voor recordkampioen Juventus is het een zeldzaam hoogtepunt aan het einde van een dramatisch sei- zoen. Wéér vroegtijdig uit geschakeld in Europa, na negen landstitels op rij onttroond door Inter, voorheen ondenkbare thuisnederlagen tegen ploegen als Benevento en Fio- rentina. En dan was er nog het fi asco van de Super League, de door Juve-voorzitter Andrea Agnelli zo vurig gepropageerde maar voorals nog geflopte elitecompetitie. De ze nuwslopende climax van zondag zal Agnelli alleen maar hebben ge sterkt in het idee dat zijn club beter af is in zo'n gesloten toernooi- format, zonder kwalificatiesores. Andrea Pirlo, begin dit seizoen zo verrassend benoemd tot hoofdtrai ner, zou met dit CL-ticket en de be kerwinst van vorige week zijn baan sis voor het doorbreken van de hegemonie van PSG. Die club pompte de afgelopen vijfjaar 750 miljoen euro in de selectie. Ney- mar en Kylian Mbappé kostten de Parijzenaars evenveel als alle aan kopen van Lille in diezelfde peri ode samen. Waar PSG sterren koopt, boet seert en verkoopt Lille ze. Drie jaar geleden ontsnapten de Noord-Fransen nog aan degrada tie, zowel financieel als sportief. Met Christophe Galtier eindigde de club zeventiende. Door de beste spelers te verkopen houdt Lille het hoofd boven water. Een gooi naar de titel leek ondanks de opmars ook daardoor een brug te ver. Toch schreef Lille een sprookje, met hulp van een paar voltreffers op de transfermarkt. Eén van hen was Botman, die zich inmiddels met Jong Oranje alweer opmaakt voor de kwartfi nale van het EK, maandag in Boe dapest tegen Jong Frankrijk. De acht miljoen die Lille betaalde aan Ajax bleken een schijntje. De mandekker debuteerde en ver dween niet meer uit het elftal. Aan de zijde van routinier José Fonte, die eerder ook Virgil van Dijk (zijn kompaan achterin bij Southampton) en Gabriel (van Lille naar Arsenal) aan een top- transfer hielp, wekte ook Botman alvast de interesse van verschil lende topclubs. - Johan Inan Dankzij de thuiszege op Crystal Palace (2-0) plaatste de club, waar Wijnaldum in 2016 neerstreek, zich op de valreep voor de Cham pions League. De international van Oranje nam het elftal in zijn moge lijk laatste duel voor de club bij de hand en liet aan de supporters zien waarom trainer Jürgen Klopp hem vrijwel altijd opstelde. En toch, toen Liverpool eerder in het seizoen het zicht op de top 4 kwijtraakte, richtte de woede van de fans zich uitgerekend op hem. Wijnaldum werd neergezet als een lanterfantende contractweigeraar, die zijn aflopende verbintenis niet wilde verlengen om transfervrij naar Barcelona of Milaan te kun nen. ,,Ik heb altijd alles gegeven'', zei hij, terwijl op de tribunes Oh Gini Wijnaldum werd ingezet. Aan gedaan door de vocale omhelzing van het publiek liet hij doorsche meren dat hij nooit aanstuurde op een vertrek. Zijn wens om herinnerd te wor den als iemand die altijd alles gaf voor de club, kwam daarmee uit. Wijnaldum verliet Anfield als een publieksheld. Steven Bergwijn heeft bij Tottenham Hotspur nog een lange weg te gaan om dezelfde status te bereiken. Ondanks een zege op Leicester City (2-4) ein digde Spurs als zevende. Geen spe ler lijkt zijn plek nog zeker. Hakim Ziyech kan met meer op- timisme toeleven naar zijn tweede jaar in de Premier League. Hij verloor met Chelsea van Aston Villa (2-0), maar kwalificeerde zich wel voor de Champions League. - Geert Langendorff dinsdag 25 mei 2021 GO Marten de Roon (foto) mist de eerste vier compe titiewedstrijden van Atalanta in het nieuwe sei zoen. De Roon kreeg in de blessuretijd van het duel met AC Milan rood nadat hij Rade Krunic sloeg en gaf daarna ook de arbiter nog een duw. Eintracht Frankfurt heeft na vier jaar afscheid genomen van Jetro Willems. Het contract van de 27-jarige Rotter dammer liep af en wordt niet verlengd. Hij won in 2018 met Frankfurt de beker. Rui Vitoria wordt de nieuwe trai ner van Quincy Promes en Jorrit Hendrix bij Spartak Moskou. De Portugees volgt in Rusland de Duitser Domenico Tedesco op. Matthijs de Ligt en Paulo Dybala: toch CL-voetbal. foto reuters Luisteraars van het voet balprogramma op BBC Radio 5 Live konden Ge- orginio Wijnaldum van zelfsprekend niet zien, toen de middenvelder zon dag op het veld van Anfie werd geïnterviewd. Zijn trillende stemgeluid, het wegslikken van tranen en de rauwe emotie kwa men niettemin onverminderd hard door. Zijn aanstaande af scheid als speler van Liverpool deed hem hoorbaar pijn. Georginio Wijnaldum neemt met een staande ovatie afscheid van Anfield en Liverpool. foto reuters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39